Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,844 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,391 μηνύματα σε 78,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου (Σάμος)

noodlee999

Απόφοιτος

H noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H noodlee999 έγραψε: στις 01:42, 27-08-08:

συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

eliza04 (Ελισαβετ)

Φοιτητής

H Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H eliza04 έγραψε: στις 04:31, 27-08-08:

ΚΑΙ ΝΑΙ!!! Πέρασα...!!!!

Μηχανικός Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Πανεπιστημίου Αιγαίου...!!!!

Σάμο σου έρχομαι...!!!!
Συνχαρητηρια και απο μενα!!Καλη φοιτητικη ζωη ελπιζω να σου αρεσει!!
Παράθεση

kotsos_licious

Απόφοιτος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kotsos_licious έγραψε: στις 20:47, 03-09-08:

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά...!!!

Το Σάββατο θα είμαι Σάμο...!!!

και σε εσάς καλή επιτυχία σε ότι και αν κάνετε..@!!!
Παράθεση

eliza04 (Ελισαβετ)

Φοιτητής

H Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H eliza04 έγραψε: στις 15:49, 04-09-08:

Σου προτεινω να βρεις σπιτι στην πλατεια και οχι στο λιμανι, μπορει την πρωτη χρονια τα μαθηματα να γινονται στο λιμανι αλλα θεωρω ειναι καλυτερα να μενεις στην πλατεια εκει ειναι τα εργαστηρια που ετσι και αλλιως θα κανεις και εκει μαθημα. Οι τιμες αν ενδιαφερεσαι ειναι απο 200-300, καλη τυχη!!
Παράθεση

Koyfo

Φοιτητής

Ο Koyfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου (Σάμος) . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Koyfo έγραψε: στις 14:58, 26-09-08:

Φιλε καλωσηρθες στην σχολη!

Μιας και ρωτας τα 2 πραγματα που σκεφτονται ολοι πριν πανε φοιτητες να σου απαντησω σε 2 προτασεις.

Οσο φοβερη ειναι η σχολη [οργανωση, μαθηματα, δυσκολια κλπ] αλλο τοσο αδιαφορη ειναι η φοιτητικη ζωη/πολη [το χωριο ουσιαστικα...].
Γι αυτο και δεν προτιμαται η σχολη και εχει τοσο χαμηλη βαση για πολυτεχνειο, γιατι αν ηταν σε καμια Πατρα η Αθηνα θα ειχε πολυ ψηλη βαση.

Αντε καλα να περνας και προσοχη στα μαθηματα που ειναι αρκετα δυσκολα.
Παράθεση

kotsos_licious

Απόφοιτος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kotsos_licious έγραψε: στις 00:53, 02-10-08:

ναι παιδιά...

ξέρω που έχω πάει...

και μου αρέσει και πολύ...
είναι στα ίδια ακριβώς μέτρα με την κωμόπολη που ζούσα μέχρι τώρα...

δεν έχω συνηθίσει να επιλέγω ανάμεσα σε 200 καφετέριες και 100 σινεμά...
όλο και όλο 3 καφέ είχαμε...!!!

οπότε μου αρέσει εκεί που πήγα...

θα διαφωνήσω στο θέμα των ενοικίων...

φέτος ειδικά οι τιμές ανέβηκαν πολύ...

βρήκα με 350 καινούργιο (ο πρώτος που μπαίνω) δυάρι...

anyway...

ευχαριστώ και καλή φοιτητική ζωή και σε εσάς...

<<< b e a UTIFUL!!! >>>
Παράθεση

DaSpammer

Φοιτητής

Ο DaSpammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O DaSpammer έγραψε: στις 21:05, 03-10-08:

συναδελφε καλως ορισες στο τρελο Καρλοβασι!!!!
περιμενω τις πρωτες σου εντυπωσεις απο το νησι....
Παράθεση

Koyfo

Φοιτητής

Ο Koyfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου (Σάμος) . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Koyfo έγραψε: στις 21:54, 04-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από kotsos_licious
ναι παιδιά...

ξέρω που έχω πάει...

και μου αρέσει και πολύ...
είναι στα ίδια ακριβώς μέτρα με την κωμόπολη που ζούσα μέχρι τώρα...

δεν έχω συνηθίσει να επιλέγω ανάμεσα σε 200 καφετέριες και 100 σινεμά...
όλο και όλο 3 καφέ είχαμε...!!!

οπότε μου αρέσει εκεί που πήγα...

θα διαφωνήσω στο θέμα των ενοικίων...

φέτος ειδικά οι τιμές ανέβηκαν πολύ...

βρήκα με 350 καινούργιο (ο πρώτος που μπαίνω) δυάρι...

anyway...

ευχαριστώ και καλή φοιτητική ζωή και σε εσάς...

<<< b e a UTIFUL!!! >>>
Καλα ειναι και εγω τοσα νοικιαζω. Ειδικα αν αξιζει το σπιτι, χαλαλι τα λεφτα...

PS: Πανω απο την Eurobank μενεις?
Παράθεση

eliza04 (Ελισαβετ)

Φοιτητής

H eliza04 έγραψε: στις 11:59, 05-10-08:

Xαρηκα που σου αρεσε, αντε καλη συνεχεια!!
Παράθεση

kotsos_licious

Απόφοιτος

O kotsos_licious έγραψε: στις 20:00, 07-10-08:

Μένω περιοχή "Αλωνάκι", πάνω από την ΔΕΗ...

εντάξει το σπίτι αξίζει τα λεφτά του....

καλά το καύτερο είναι που σε ενημερώνει η σχολή με e-mail γιΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...

νομίζω ότι αυτό δεν συμβαίνει σε καμία άλλη σχολή...

απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ...
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 22:24, 07-10-08:

Πως δεν συμβαίνει.
Παράθεση

kardinalios (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O kardinalios έγραψε: στις 14:14, 08-10-08:

Όποιος χρειάζεται πληροφορίες για το τμήμα και για την πόλη ας επικοινωνήσει μαζί μου.Εγώ δεν είμαι φοιτητής ωστόσο μένω στο Καρλόβασι και μπορώ να σας βοηθήσω....
Παράθεση

Koyfo

Φοιτητής

O Koyfo έγραψε: στις 14:42, 13-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από kotsos_licious
Μένω περιοχή "Αλωνάκι", πάνω από την ΔΕΗ...

εντάξει το σπίτι αξίζει τα λεφτά του....

καλά το καύτερο είναι που σε ενημερώνει η σχολή με e-mail γιΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...

νομίζω ότι αυτό δεν συμβαίνει σε καμία άλλη σχολή...

απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ...
Ωραιος, αντε καλη πορεια στην σχολη :iagree:
Παράθεση

Alex12 (Αλέξανδρος)

Φοιτητής

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Επικοινωνιών ΤΕΙ Σερρών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Alex12 πληροφορικη Σερρων έγραψε: στις 22:11, 21-10-08:

Γεια σας μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς διδάσκει αυτό το πανεπιστήμιο(ΑΕΙ) και σε ποιους ακριβώς κλάδους αναφέρετε ;
Παράθεση

Koyfo

Φοιτητής

O Koyfo έγραψε: στις 21:55, 23-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Alex12
Γεια σας μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς διδάσκει αυτό το πανεπιστήμιο(ΑΕΙ) και σε ποιους ακριβώς κλάδους αναφέρετε ;
http://www.icsd.aegean.gr/Proptixiak...examino%5D.asp
Παράθεση

Paki

Απόφοιτος

Ο Paki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Paki έγραψε: στις 02:05, 23-05-09:

Η ιστοσελιδα γραφει οτι ειναι πολυτεχνικη σχολη...Ειναι δηλαδη σαν το πολυτεχνειο στην Αθηνα η γενικα σχολη πολυτεχνειου?
Τι γνωμη σας γι αυτη την σχολη ?
Ευχαριστω
-----------------------------------------
Η παραπανω ιστοσελιδα http://www.icsd.aegean.gr/default.asp
1
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 02:14, 23-05-09:

Πολυτεχνική σχολή σημαίνει οτι θα είσαι μηχανικός κάποιας ειδικότητας όταν τελειώσεις, με ο,τι αυτό συνεπάγεται (5ετής φοίτηση, ασφάλιση στο ΤΣΜΕΔΕ, συμμετοχή στο ΤΕΕ κτλ).
Παράθεση

GJERGJI1991

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο GJERGJI1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O GJERGJI1991 έγραψε: στις 17:44, 31-05-09:

Εχει αντιστοιχο τμημα στην αθηνα...?το λεω σε περιπτωση που μπορουσα να παρω μεταγραφη γιατι ειναι αρκετα μακρια για εμενα...!!!!
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε: στις 17:59, 31-05-09:

Οι μηχανικοί πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων είναι πολυτεχνικό τμήμα 5ετούς φοίτησης, η εκπόνηση διπλωματικής είναι υποχρεωτική, οι απόφοιτοι εγγράφονται στο ΤΕΕ στη βασική ειδικότητα των "ηλεκτρονικών μηχανικών" και ασφαλίζονται στο ΤΣΜΕΔΕ. Το ΣΑΠΕ ενέκρινε την ίδρυση πολυτεχνικής σχολής στο πανεπιστήμιο Αιγαίου στην οποία θα ανήκουν τα υπάρχοντα τμήματα μηχανικών που προς το παρών είναι ανεξάρτητα τα οποία είναι "μηχανικών πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων", "μηχανικών οικονομίας και διοίκησης", "μηχανικών σχεδίασης προϊόντων και συστημάτων" και στην οποία θα ανήκουν και όσα τμήματα μηχανικών ιδρυθούν στο μέλλον. Αντίστοιχη σχολή για μεταγραφή στην Αθήνα δεν υπάρχει καθώς στο ΕΜΠ υπάρχει σχολή "Ηλεκτρολόγων μηχανικών" και όχι "Ηλεκτρονικών μηχανικών".
Παράθεση

avlo

Φοιτητής

Ο avlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O avlo έγραψε: στις 14:38, 03-06-09:

λοιπον το τμημα αυτο στη σαμο ειναι πολυ καλο..υπαρχουν αντιστοιχα στην πατρα και στο βολο που μπορεισ να παρεις μεταγραφη αμα θες...βεβαια το τμημα της σαμου ειναι πολυ καλυτερο σε επιπεδο σχολης..κ ισχυουν ολα τα παραπανω που εχουν πει τα παιδια..!!!!
-----------------------------------------
[quote=avlo;345782]λοιπον το τμημα αυτο στη σαμο ειναι πολυ καλο..υπαρχουν αντιστοιχα στην πατρα και στο βολο που μπορεισ να παρεις μεταγραφη αμα θες...βεβαια το τμημα της σαμου ειναι πολυ καλυτερο σε επιπεδο σχολης..κ ισχυουν ολα τα παραπανω που εχουν πει τα παιδια..!!κ αυτη που ειναι στην πατρα ονομαζεται μηχανικοι Η/Υ...!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια