Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,110 εγγεγραμμένα μέλη και 2,483,105 μηνύματα σε 79,161 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 812 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,074 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 23:49, 16-09-08:

5μελές θα βάλω σίγουρα γιατί έχει φάση. Δεν ξέρω, παίζει να με κάνουν και Πρόεδρο αν βγω. 15μελες, όμως, δεν θα βάλω, πρώτον, γιατί παίζονται απίστευτα μεγάλες πουστιές με εκδρομές κι εκδηλώσεις στις οποίες δεν θέλω να έχω ανάμιξη και δεύτερον δεν έχω όρεξη να θέλω να διαβάσω και να με σέρνουν στο κάθε παρακμιακό μαγαζάκι για τις εκδηλώσεις. Λες και δεν υπάρχουν αξιοπρεπή ρεμπετάδικα στον κόσμο...
Τέλος πάντων, είτε εντός, είτε εκτός των θεσμών, εντός των πραγμάτων στο σχολείο θα είμαι ούτως ή άλλως, όπως όλα τα χρόνια.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Καλα ρε Αλεξανδρε, δεν ξερεις το τι παιζεται με τις χοροεσπεριδες; Στο δικο μου σχολειο δεν εκαναν συχνα (και δεν ειχαν και συμμετοχη) αλλα σε αλλα σχολεια που ξερω (στην Αθηνα παντα), θεωρειται αυτονοητο κατι τετοιο!

Στο δικό μου σχολείο όχι, γιατί γενικώς έχουμε καλής πάστας παιδιά, αλλά γνωρίζω δεκάδες σχολεία στα οποία άνθρωποι του δεκαπενταμελούς, από μίζες εκδρομών και κλεμμένα free's έχουν κάνει από 600 μέχρι 3000 ευρώ μπάζα ο καθένας.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Ουσιαστικά το μόνο του καθήκον (αυτό που κάνουν οι περισσότεροι δηλ.) είναι να προτείνει στο συμβούλιο των καθηγητών το πότε θα πάμε εκδρομή...

Ενώ θα έπρεπε να διατηρεί την τάξη και την αλληλεγγύη στο σχολείο, να διατηρεί ισορροπίες ανάμεσα στα μέλη του σχολείου, να φροντίζει ώστε να υπάρχει ο απαραίτητος υλικός εξοπλισμός, κλπ.
Το τελευταίο δεν περνάει από το χέρι κανενός, δυστυχώς. Προκειμένου να πάρουμε εξοπλισμό που έλειπε από το σχολείο αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω τα κοννέ της μάνας μου...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Unkown-User

Φοιτητής

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 01:23, 17-09-08:

Σχετικά με κάθε εκδρομή με ρώταγε ο λυκειάρχης πότε/που να πάμε. Από εκεί και πέρα και στην 4 ήμερη οι πρόεδροι των τμημάτων αποφασίσαμε σε ποιο ξενοδοχείο θα μείνουμε/ποιο τουριστικό γραφείο θα επιλέξουμε κτλ.

Κατα τ άλλα γενικότερα ο θεσμός είναι gtp, αν και υπήρχαν φορές που όντως χρειαζότανε κάποιος να εκπροσωπήσει το τμήμα ή κάποιον άλλο μαθητη...
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O PIL έγραψε: στις 03:04, 17-09-08:

Εκτος απο αυτο,προεκυψε θεμα με τις καταληψεις περυσι και την ανυπαρξια 15μελους απο την αρχη της χρονιας που να αποφασιζει στο σχολειο και γι'αυτο φετος γινονται ολα τοσο νωρις.
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 08:43, 17-09-08:

Ήμουν πρόεδρος στο 15μελές στην 3η λυκείου, τη μόνη φορά που ασχολήθηκα. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη φάρσα, πρέπει να είναι ο πιο άχρηστος θεσμός στην Ιστορία μετά τους βασιλιάδες της Αγγλίας ναουεντέιζ, εξάλλου όπως είπε ο Μιχάλης σου σκοτίζουν τα φαφάρια τον καιρό της πενταήμερης για μίζες κτλ. Ουσιαστικά είναι ένας τρόπος να τα κονομάει ο πρόεδρος και ο γραμματέας (μιλάμε για ΠΟΛΛΑ λεφτά ε).
Παράθεση

Jimmy13 (Jimmy)

Φοιτητής

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Jimmy13 έγραψε: στις 15:00, 17-09-08:

Μεγάλη πατάτα! Το μόνο που κάνουν είναι μια τρύπα στο νερό.......... Στις δύο τελευταίες τάξεις έβαλα(στο πενταμελές, διότι έπρεπε), ώστε να γίνω και επίσημα ταμίας............Λόγω πενταήμερης............
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 15:39, 17-09-08:

κατα την γνωμη μου προεδρος βγαινει ο πιο μαγκας του σχολειου..
αυτος που εχει πολλες φιλιες...και πρωτον δεν τον νοιαζει και τοσο το μαθημα..!
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 18:01, 17-09-08:

Εμείς είχαμε πιο πολλές υποψηφιότητες για εφορευτική επιτροπή παρά για 5μελές
Εμένα με ψήφισαν για να είμαι στην εφορευτική επιτροπή
Τώρα για 15μελές φυσικά και δεν βάζω. Πάντως θα έχει πολύ πλάκα να βγουν τα πρωτάκια (μιας και από την τρίτη κανείς δεν βάζει) . Θα πάνε τα πλέυμομπιλ να ζητήσουν εκδρομή. Ζήτω που καήκαμε
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 13:53, 18-09-08:

τα πλέυμομπιλ
Τωρα γινεσαι πολυ κακια! :p Τι σου φταιξαν τα καημενα;

Περα απο την πλακα, περσι στο 15μελες του σχολειου μας οι 14 ηταν απο την πρωτη και τη δευτερα και ενας απο την τριτη! Εμεις ειχαμε πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθουμε (aka πανελληνιες). Βεβαια ουτε εκδρομη πηγαμε, αλλα τελος παντων... :p
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,074 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 14:18, 18-09-08:

Ε, αφού είναι πλέιμομπιλ, πως να τα πει η κοπέλα;
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 14:21, 18-09-08:

Κι εμεις καποτε πλειμομπιλ ημασταν! :p
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 18:44, 18-09-08:

Θυμάμαι που είχε βγει ένας να μιλήσει, όταν πήγαινα πρώτη γυμνασίου, και έλεγε να βγάλουμε τα απαίσια κάγκελα από τα παράθυρα κλπ και να φτιαχτούν οι τουαλέτες που βρωμάνε, αλλά τελικά πράααααμα... Κούφια λόγια... Τότε κι αν ήμουν playmobil που τον ψήφισα...
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 18:46, 18-09-08:

και ακομη μαλλον εισαι!
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 18:53, 18-09-08:

ρε αφού είναι στούπικα όλα. Μια φορά έπεσα πάνω σε ένα και το πατησα και όλας. Μα την παναγία δεν το είδα. Μιλούσα με μια φίλη μου και ανεβαίναμε τις σκάλες και έπεσα πάνω του. Ως το πάτωμα φτάνουν ρε. Δεν είμαστε γυμνάσιο εμείς δημοτικό είμαστε
Παράθεση

manos_p (Manos)

Δραστήριο Μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O manos_p έγραψε: στις 15:50, 19-09-08:

Πρώτη Γυμνασίου είχα βγει στο 5μελές πρώτος και αναπληρωματκός στο 15μελές
Στη Δευτέρα στο 5μελές βγηκα 3ος και στο 15μελες 6ος
Στην τρίτη βγήκα 1ος στο 15μελές και 3ος στο 15μελές
Πάντως πιστευω πως τα 15μελε παίζουν καθοριστικό ρόλο..ειδικά στη Τρίτη που ήμουν Γεν. Γραμματέας όλη μέρα στο σχολείο τρέχαμε με τον πρόεδρο..

Τώρα που είμαι π΄ρωτη Λυκείου δεν ξέρω μάλλον όχι..!!
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 16:55, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από guess
και ακομη μαλλον εισαι!
Για να σου πω, το έχεις ξεφτιλίσει το θέμα!!!
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 18:25, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από guess
κατα την γνωμη μου προεδρος βγαινει ο πιο μαγκας του σχολειου..

That's shit I do in my freetime yo.
Παράθεση

who

Φοιτητής

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 18:29, 19-09-08:

Πάντως, στο δικό μου λύκειο, μέχρι πέρσι τουλάχιστον που μάθαινα νέα, πρόεδρος του 15μελούς ήταν ο ίδιος που ήταν όταν πήγαινα ακόμα τρίτη λυκείου (κι αυτός ήταν ένα χρόνο μεγαλύτερος από εμένα) Του άρεσε πολύ φαίνεται
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

O Afey έγραψε: στις 18:33, 19-09-08:

Τι.
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H !Βάλια! έγραψε: στις 19:19, 19-09-08:

εννοεί ότι ο πρόερδος είχε μείνει στην ίδια τάξη λογικά
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε: στις 19:31, 19-09-08:

Ναι και σ' εμας συνεβη κατι αναλογο την προηγουμενη χρονια. Ο προεδρος του 15μελους ηταν απο τη Β Λυκειου αλλα ηταν 19 χρονων!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ExoticAura

Βρείτε παρόμοια