Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,849 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,584 μηνύματα σε 78,687 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 403 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μισθός διδακτορικών φοιτητών

Hacker13

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Hacker13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O Hacker13 έγραψε: στις 17:09, 09-09-17:

Παίδες θα μπορούσε να με ενημερώσει κάποιος σχετικά με το κόστος των διδάκτρων σε διδακτορικά προγράμματα ; Επιπλέον θα ήθελα να μάθω σχετικά με το επίπεδο δυσκολίας αν υπάρχει κάποιος στο forum που κάνει διδακτορικό ή που έχει κάνει ήδη.

Το αναφέρω αυτό γιατί ακόμα και για το Msc (Master of Science) πριν πάρω το πρώτο πτυχίο μου έλεγαν πως είναι αρκετά δύσκολο αλλά τελικά διαπίστωσα πως με σωστό και οργανωμένο διάβασμα δεν είναι και κάτι το αδύνατο,ανέφικτο και το εξαιρετικά δύσκολο αλλά ακριβώς το αντίθετο.

Μήπως υπάρχει και η φήμη για τα διδακτορικά περί δυσκολίας (όπως ακριβώς και για τα Μεταπτυχιακά Προγράμματα Ειδίκευσης) χωρίς να υπάρχει λόγος καθώς με όρεξη για μελέτη και οργανωμένο διάβασμα δεν είναι τόσο δύσκολα όσο λένε ;
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    JerryPap, Angelaras786, Aggelos_mptz, Nasia_2

Βρείτε παρόμοια