Τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Greek Army πας στρατιωτική ψυχολογία και όχι ψυχολογία μόνο και μόνο γιατί θα πληρώνεσαι άμεσα και θα έχεις άμεση αποκατάσταση, τουλάχιστο παραδέξου το δεν είναι κακό. Τώρα τα άλλα για τη πατρίδα που λες, αν είχες τη παραμικρή εντύπωση για το πως λειτουργεί το κράτος εν κράτει που λέγεται στρατός, για το τι φαγοπότι και κοπροσκύλιασμα πέφτει εκεί μέσα δε θα ανέφερες καν τα περί πατρίδας. Καλή τύχη σου εύχομαι και καλά αποτελέσματα.[/QU

Έστω ότι δεν ξέρω για το πώς λειτουργεί το κράτος,λόγω ηλικίας.Με την κρίση(το σκεπτικό) που έχω αυτή την χρονική στιγμή, αποφασίζω να δώσω για αυτή την σχολή γιατί γουστάρω να υπηρετήσω!Και ποιός σου είπε ότι δεν θα πάω και για ''απλή'' ψυχολογία;Δεύτερη επιλογή μου θα είναι!Αυτό το αντικείμενο θέλω να σπουδάσω και σε αυτό θέλω να ειδικευτώ,όμως επειδή μου ''αρέσει''όλο αυτό το κλίμα του στρατού,ο συνδυασμός της στρατιωτικής ψυχολογίας μου φαίνεται άπαιχτος!Και μην μπερδεύεσαι....Ξέρω,κρίση,οικονομικές δυσχέρειες και παράλληλα,κατακόρυφη η αύξηση των υποψηφίων της αστυνομίας και του στρατού.Ωστόσο δεν σημαίνει ότι ο κάθε υποψήφιος μπαίνει για τα λεφτά και την μονιμότητα!Μην το παίζετε λοιπόν ξερόλες....Συζήτηση από το ίντερνετ κάνουμε.Δεν με ξέρεις και από χθές για να μπορείς να συνάγεις συμπεράσματα!Ευχαριστώ πάραυτα για τις ευχές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έστω ότι δεν ξέρω για το πώς λειτουργεί το κράτος,λόγω ηλικίας.Με την κρίση(το σκεπτικό) που έχω αυτή την χρονική στιγμή, αποφασίζω να δώσω για αυτή την σχολή γιατί γουστάρω να υπηρετήσω!Και ποιός σου είπε ότι δεν θα πάω και για ''απλή'' ψυχολογία;Δεύτερη επιλογή μου θα είναι!Αυτό το αντικείμενο θέλω να σπουδάσω και σε αυτό θέλω να ειδικευτώ,όμως επειδή μου ''αρέσει''όλο αυτό το κλίμα του στρατού,ο συνδυασμός της στρατιωτικής ψυχολογίας μου φαίνεται άπαιχτος!Και μην μπερδεύεσαι....Ξέρω,κρίση,οικονομικές δυσχέρειες και παράλληλα,κατακόρυφη η αύξηση των υποψηφίων της αστυνομίας και του στρατού.Ωστόσο δεν σημαίνει ότι ο κάθε υποψήφιος μπαίνει για τα λεφτά και την μονιμότητα!Μην το παίζετε λοιπόν ξερόλες....Συζήτηση από το ίντερνετ κάνουμε.Δεν με ξέρεις και από χθές για να μπορείς να συνάγεις συμπεράσματα!Ευχαριστώ πάραυτα για τις ευχές!

Εγώ ούτε σε ξέρω, ούτε θα το παίξω ξερόλας απλά εκεί που είσαι ήμουνα και ξέρω πέντε πράματα παραπάνω. Στα 17 μου κι εμένα αυτό το ''θα υπηρετήσω'' φάνταζε σπουδαίο στα μάτια μου, γιατί όπως κι εσύ έτσι κι εγώ δεν είχα ιδέα τι σημαίνει υπηρετώ στον Ελληνικό στρατό. Όλα άλλαξαν βέβαια όταν μπήκα φαντάρος και είδα τι σαπίλα και τι θέατρο επικρατεί εκεί μέσα αλλά αυτό είναι δική μου άποψη. Αν παρόλα αυτά αποφασίσεις να καταταγείς καλή τύχη αλλά οφείλω να σε προηδοποιήσω για το τι θα συναντήσεις εκεί μέσα. Τελιώνοντας τη σχολή και αρχίζοντας τη καριέρα σου, έχεις δύο επιλογές ή είσαι τύπος και υπογραμμός και κάνεις σωστά τη δουλειά σου πράγμα το οποίο θα σε φέρει σε ευθεία σύγκρουση με το 95% των συναδέλφων σου, η απλώς θα μάθεις όπως όλοι να κάνεις τη πάπια, να είσαι λαμόγιο και να κοιτάς πως θα λουφάρεις, σε βάρος των κατωτέρων σου, συνήθως χαμηλόβαθμών στελεχών δίχως μέσον, και φυσικά των γνωστών φαντάρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν ξερω τι να περασω. Δινω φετος απο τεχνολογικη και πιστευω οτι θα βγαλω εναν αρκετα ικανοποιητικο βαθμο οπου θα μπορει να προσεγγιζει καθε σχολη.. απο αυτην την κατευθυνση με μαθημα επιλογης τα μαθηματικα γενικης και το αοθ. Αρχικα ειχα ως στοχο το Πολυτεχνειο στο τμημα μηχανολογων μηχανικων αλλα τελικα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το τμημα .. Τι μου προτεινετε απο τμηματα του Πολυτεχνειου ; Επισης μια σταθερη επιλογη μου ειναι τα οικονομικα οχι ομως τμηματα οπως της λογιστικης .. Τι προτεινετε ?? Αλλα καλα πανεπιστημια ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
https://www.playbuzz.com/studymyway10/what-career-in-humanities-is-right-for-me
Όσοι έχουν επιλέξει ανθρωπιστικές επιστήμες και δεν ξέρουν ποια να επιλέξουν μπορούν να κάνουν αυτό το quiz.
https://playbuzz.com/studymyway10/what-career-in-science-and-maths-is-right-for-me
Αντίστοιχα όσοι έχουν επιλέξει θετικές επιστήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
https://www.educations.com/career-test
Αυτό το αγγλικό τεστ με βοήθησε να νιώσω πιο σίγουρος. Είναι αρκετά σύντομο. Το προτείνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
@Indiana Jones <3 εγώ είμαι σίγουρη για εσένα, έτσι κι αλλιώς, :give_rose:

έκανα και εγώ το τεστ και μου έβγαλε τα εξής αποτελέσματα:

From the answers you supplied to our questions, we have identified you as being a Cultural Carl. People in this group tend to have an interest in the arts, actively pursue acquiring ongoing knowledge and enjoy thinking about and discussing thoughts and ideas. You are likely to be a person who enjoys debating and discussing current or academic topics and takes pride in being knowledgeable in a range of subjects. Many culturally oriented people enjoy travelling, experiencing new cultures and exploring new and stimulating opportunities both home and abroad. Courses that may suit you:
>> Courses in Anthropology
>> Courses in Archaeology
>> Courses in Architecture
>> Courses in Art
>> Courses in Behavioural Science
>> Courses in Design, Fashion and Craftsmanship
Graphic design
Interior design
>> Courses in History
>> Courses in Liberal Arts / Humanities
>> Courses in Language and Literature
>> Courses in Performing Arts
Dance
Music
Theatre & Drama
>> Courses in Philosophy
Courses and careers related to cultural pursuits are varied and often theoretical in nature, requiring abstract and deep thought: such as philosophy, language and literature. There are also more practically orientated courses such as architecture and archaeology.

Ίσως για εμένα να μην έπεσε 100% μέσα, αλλά πιστεύω πως τουλάχιστον στο 75%, καλύπτουν τα αποτελέσματα, τα ενδιαφέροντά μου. Πάντως θα ήθελα να κάνω και άλλα παρόμοια τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού :redface: !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Σε εμένα έπεσε μέσα στα ενδιαφέροντά μου και αυτό που θέλω να ακολουθήσω μετέπειτα:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Your Results: You are a Technical Tim
From the answers you supplied to our questions, we have identified you as being a Technical Tim.
People in this group tend to have good practical skills; an interest in understanding how things work; are inventive and capable of lateral thinking; and have an interest in designing and building things.
Courses that may suit you:

>> Courses in Architecture
>> Courses in Design, Fashion and Craftsmanship
Graphic design
Interior design

Α τι καλοοο μέσα έπεσε :redface: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
@Indiana Jones <3 εγώ είμαι σίγουρη για εσένα, έτσι κι αλλιώς, :give_rose:

έκανα και εγώ το τεστ και μου έβγαλε τα εξής αποτελέσματα:



Ίσως για εμένα να μην έπεσε 100% μέσα, αλλά πιστεύω πως τουλάχιστον στο 75%, καλύπτουν τα αποτελέσματα, τα ενδιαφέροντά μου. Πάντως θα ήθελα να κάνω και άλλα παρόμοια τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού :redface: !!!


Και εμένα το ίδιο μου έβγαλε! :)

Υπάρχουν πολλά τεστ. Έχω κάνει και αυτό που σου βγάζει για κάθε κλάδο το ποσοστό ταύτισης. https://www.yourfreecareertest.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Και εμένα το ίδιο μου έβγαλε! :)

Υπάρχουν πολλά τεστ. Έχω κάνει και αυτό που σου βγάζει για κάθε κλάδο το ποσοστό ταύτισης. https://www.yourfreecareertest.com/


<3 Άντε ρε συ με το καλό να κάνεις αυτά που σου αξίζουν πραγματικότητα, το αξίζεις :redface:


Το έκανα και μου έβγαλε τα εξής ποσοστά:
Interest Level: 58.33% Education
Interest Level: 50% Healthcare
Interest Level: 50% Social Science
Interest Level: 41.67% Finance
Interest Level: 33.33% Legal
Interest Level: 25% Public Service
Interest Level: 25% Communications
Interest Level: 25% Trade Vocations
Interest Level: 8.33% Business
Interest Level: 8.33% Technology
Interest Level: 8.33% Engineering
Interest Level: 0% Multimedia
Interest Level: 0% The Arts
Interest Level: 0% Culinary
Interest Level: 0% Science
nterest Level: 0% Collaborative
Interest Level: 0% Outdoors
Interest Level: 0% Client-Facing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το δικό μου
Your Results: You are a Financial Fiona

From the answers you supplied to our questions, we have identified you as being a financial Fiona.

People in this group tend to have a good head for numbers. They are reliable and appreciate attention to detail.

You are likely to be a person who likes a fast pace, financial and administrative duties and daily contact with customers. Important features you need to possess are the ability to provide a reliable service and extensive knowledge to provide information in a clear and concise way.

Courses that may suit you:

>> Courses in business and management

Economics / Administration
Finance / Analysis
Organisation & leadership
Trade / Logistics

>> Courses in economics

>> Courses in hospitality and tourism

Event Management
Hotel Management

>> Courses in marketing

>> Courses in mathematics

>> MBA Courses
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top