Προπτυχιακές Σπουδές στις Η.Π.Α.

PeteApostolakis

Νεοφερμένος

Ο PeteApostolakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα. Προετοιμάζομαι για αιτήσεις σε πανεπιστήμια των ΗΠΑ. Δυστυχώς ή ευτυχώς φοιτώ σε δημόσιο σχολείο και τα resources μου ειναι Limited. Θα με βοηθούσε να μοιραστώ γνώσεις με άλλους υποψήφιους φοιτητές. Μιάς και τα forums δεν ειναι το φόρτε μου, όποιος ενδιαφέρεται να συζητήσουμε σχετικα με το application process μπορεί να μου στείλει ενα email (peter.apostolakis@hotmail.com)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Καλησπέρα. Προετοιμάζομαι για αιτήσεις σε πανεπιστήμια των ΗΠΑ. Δυστυχώς ή ευτυχώς φοιτώ σε δημόσιο σχολείο και τα resources μου ειναι Limited. Θα με βοηθούσε να μοιραστώ γνώσεις με άλλους υποψήφιους φοιτητές. Μιάς και τα forums δεν ειναι το φόρτε μου, όποιος ενδιαφέρεται να συζητήσουμε σχετικα με το application process μπορεί να μου στείλει ενα email (peter.apostolakis@hotmail.com)
Ποιο πτυχίο αγγλικών έχεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeteApostolakis

Νεοφερμένος

Ο PeteApostolakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ποιο πτυχίο αγγλικών έχεις ;
Έχω το C2 του Cambridge. Αλλά πως και αυτή η απορία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Έχω το C2 του Cambridge. Αλλά πως και αυτή η απορία;

Ενδιαφέρομαι και εγώ για σπουδές στο εξωτερικό αλλά έχω το ΝOCN(c2) και μου χαλάει τα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
γιατι στην αμερικη; για τι πτυχιο και ποιο παν/μιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeteApostolakis

Νεοφερμένος

Ο PeteApostolakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
International relations, policy and affairs και Political Science
Yale, Dartmouth, Princeton, Harvard. Όσα έχουν προγράμματα financial aid δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 236812

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Για σπουδές Αμερική δέχονται κάποιο συγκεκριμένο πτυχίο Αγγλικών; Έχω το C2 του NOCN με 90% επιτυχία και προφορικά σε επίεδο honors!
 

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Για να σε δεχτουν σε αμερικανικο πανεπιστημιο, πρεπει να δωσεις toefl, οποιοδηποτε αλλο πιστοποιητικο δεν γινεται αποδεκτο
 

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Καλησπέρα! Για σπουδές Αμερική δέχονται κάποιο συγκεκριμένο πτυχίο Αγγλικών; Έχω το C2 του NOCN με 90% επιτυχία και προφορικά σε επίεδο honors!

Γενικά, δέχονται TOEFL. Υπάρχουν πανεπιστήμια που δέχονται και IELTS.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Top