Ναυτικό Λύκειο Πειραιά

alanakosyo

Νεοφερμένος

Ο alanakosyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γεια σας παιδια να ρωτησω παω 1η λυκειου και θελω του χρονου να παω στο ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
Δεληγιώργη 10
ακουσα ομως οτι αμα παω ξανα κανω την 1η λυκειου δηλαδη τη γινεται?παω και ξανα κανω 3 χρονια οπως θα εκανα αν πηγενα τωρα 3η γυμνασιου προς 1η λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoop15

Νεοφερμένος

Ο snoop15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας , φετος παω 3 γυμνασιου και εχω αρχισει να σκεφτομαι να κανω εγγραφη μολις τελιωσω την 3η γυμνασιου στον ναυτικο λυκειο πειραια.Μπορειτε να μου πειτε αν παιζει καποιο ρολο ο βαθμος του γυμνασιου για να μπει καποιος στο ναυτικο λυκειο πειραια?και μολις τελιωσω την 3η λυκειου στο ναυτικο λυκειο πειραια μπαινω σε καποια σχολη Α.Ε.Ν χωρις παννελλαδικες ?και ακομα μια ερωτηση χρειαζεται να εχεις πτυχιο lower η οχι ?

Αν μπορειτε απαντηστε μου και στις 3 ερωτησεις
Σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoop15

Νεοφερμένος

Ο snoop15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας , φετος παω 3 γυμνασιου και εχω αρχισει να σκεφτομαι να κανω εγγραφη μολις τελιωσω την 3η γυμνασιου στον ναυτικο λυκειο πειραια.Μπορειτε να μου πειτε αν παιζει καποιο ρολο ο βαθμος του γυμνασιου για να μπει καποιος στο ναυτικο λυκειο πειραια?και μολις τελιωσω την 3η λυκειου στο ναυτικο λυκειο πειραια μπαινω σε καποια σχολη Α.Ε.Ν χωρις παννελλαδικες ?και ακομα μια ερωτηση χρειαζεται να εχεις πτυχιο lower η οχι ?

Αν μπορειτε απαντηστε μου και στις 3 ερωτησεις
Σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria.Nik

Νεοφερμένος

Η Maria.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Πηγαινω Β' Γυμνασιου και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω στο ναυτικο λυκειο μιας και λατρευω τη θαλασσα και τα ταξιδια! Το να γινω πλοιαρχος ( η καπετανισσα οπως μου αρεσει να λεω! <3 ;) ) Απλα εχω μερικες ερωτησουλες, αν μπορουσατε να μου τις απαντησετε θα ημουν ευγνωμων! :)
1 Σε περιπτωση που παω ναυτικο λυκειο, αλλα το μετανιωσω, θα μπορεσω στην γ´ λυκειου να δωσω για καποια αλλη σχολη π.χ νομικη?
2 Εχω ακουσει οτι οι περισσοτερες ναυτικες εταιριες δεν δεχονται γυναικες, αυτο αληθευει? Δηλαδη, υπαρχει περιπτωση να μεινω ανεργη?
3 Η Γυναικα αποκτα τα ιδια αξιωματα με εναν ανδρα?
4 Εχω ακουσει οτι απο Ναυτικο Λυκειο μπαινεις καπως πιο ευκολα στο Πολεμικο Ναυτικο, αληθευει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisAlexiou16

Νεοφερμένος

Ο ChrisAlexiou16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά παv 2 γυμνασίου είμαι λίγο μικρός δηλαδη αλλα θα ήθελα να σας ρωτήσω πως γίνετε να μπω στο ναυτικό λύκειο και πως είναι τα πράγματα εκεί για να έχω στόχους από τώρα γιατί δεν είμαι πολύ καλός στους βαθμούς και λέω να παω στο ναυτικό λύκειο ,κάποιος να μου τα πει εξηγημένα καλά πως και ποτε:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Maria.Nik

Νεοφερμένος

Η Maria.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σου εξηγησα, πηενε και δες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα999

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας , πηγαίνω 1η λυκείου και θα ήθελα να περάσω στη ναυτικών δοκιμών . Μήπως γνωρίζει κανείς αν γίνεται και από ναυτικό λύκειο ;

Ευχαριστώ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria.Nik

Νεοφερμένος

Η Maria.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Φυσικα και γινεται! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα999

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δηλαδή μπορώ να περάσω από το ναυτικό λύκειο στη σχολή ναυτικών δοκιμών μέσω των πανελλαδικών εξετάσεων ? Γθατι από ότι είχα διαβάσει μπορούσα μόνο από το γενικό λύκειο .

Ευχαριστώ !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria.Nik

Νεοφερμένος

Η Maria.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ναι, μπορειις! Απλα πρεπει να πας ομαδα Β καλη μου! <3 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Παιδιαααααααα! Αν καποιος δεν τα παει καλα με μαθηματικοφυσικοχημειες, θα μπορεσει να ανταπεξελθει στο Λυκειο και στη συνεχεια στη Σχολη? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Κανεις που να πηγαινει τωρα ή θα παει? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζο.Σ

Νεοφερμένος

Η Τζο.Σ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια καλησπερα,θελω μια.βοηθεια σχετιμα μ τα ναυτικα λυκεια,ο αντρας μ ειναι 28 χρονων κ αυτη την στιγμη ειναι μπαρκο,ειχε τελειωσει το.λυκειο κ πηγε σε σχολη ναυτικων σταματησε ομως λογο οικογενειακων προβληματων ενω χρωσταγε κ καποιαμαθηματα,τρ θελει να παει σε ναυτικη σχολη/λυκειο γ να τελειωσει...που μπορει να παει?? Που να κανω τν εγγραφη,στπυ πειραια που ρωτησα μ ειπαν οτι εχουν μικροτερες ηλικιες εκει κλπ,μηπως δεν μπορει να παει στ λυκειο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy.panta

Νεοφερμένος

Ο jimmy.panta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα παιδία τι παίζει λύκειο Πειραιά τι φάση είναι εκεί...??
ειμαι λίγο μεγαλο ηλικία 23 η καθηγητές βοηθάνε καθόλου τα μάθημα ΑΜΕ έχει πρόβλημα διάβασμα κ γράφω όπως ξέρω κάνουνε κ μαθήματα γενική παιδία λογικά εγώ ξεκινησω απο δεύτερα λύκειο γτ έχω πτυχίο ΟΑΕΔ επας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jimmy.panta

Νεοφερμένος

Ο jimmy.panta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τζο.Σ μπορεί να πάει σε νυχτερινό ΕΠΑΛ υπάρχουν ενα Πειραιά κ ενα Αιγάλεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top