Γερμανικά Β1 - Σεπτέμβριος 2013

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Γεια σας ! Δινω το Β1 αυτον τον Σεπτεμβριο και εχω λιγο αγχος γιατι η μορφη του πτυχειου αλλαζει. Δινει κανεις αλλος? Αν ναι εχετε παρει βιβλια με την καινουργια μορφη? Εγω θα ξεκινησω απο την αλλη εβδομαδα το werkstatt b1 και αναρωτιεμαι πως θα το βγαλουμε μεχρι το Σεπτεμβριο. Ελπιζω να ειναι πιο ελαστικοι οι εξεταστες γιατι δινουμε πρωτη φορα με αυτην την μορφη και τα βιβλια βγηκαν την τελευταια στιγμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derloewe

Νεοφερμένος

Ο derloewe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είστε ηρωική που θα αποπειραθείτε να το δώσετε την πρώτη φορά που εμφανίζεται! Έχει όντως δυσκολέψει πολύ η εξέταση, ήταν καιρός της να αλλάξει αλλά ίσως το παράκαναν. Σε κάθε περίπτωση να μας πείτε πως σας φαίνεται το βιβλίο, τώρα εμφανίζονται σιγά σιγά τα βιβλία για το καινούριο Β1 και δεν έχουμε κι εμείς προλάβει να τα δούμε όλα! Ιδιαίτερο μάθημα κάνετε ή σε φροντιστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Δυστυχως αν δεν δωσω τωρα πρεπει να δωσω σε αλλη πολη (αθηνα) τον χειμωνα κατι που δεν με βολευει καθολου η να περιμενω μεχρι τον αλλο Σεπτεμβριο. Μεχρις στιγμης εχω βγαλει το werkstatt β1 και εχω κανει λιγο απο το zertifikat b1 του καραμπατου. Οπως φανταζεστε αυτο απαιτει αρκετη κουραση και σκληρη δουλεια αφου ο χρονος κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ λιγος. Κανω σε φροντηστηριο με αλλα 2 παιδια κατι σαν κλειστο ιδιαιτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top