Βιβλία για προετοιμασία Β2

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γεια σας! Σκοπεύω να προετοιμαστώ μόνος μου για να δώσω για το Β2, χωρίς μαθήματα με καθηγητή, προς το παρόν τουλάχιστον. Γνωρίζει καμιά καλή ψυχή να μου προτείνει κάποια καλά βιβλία; Δε θα ήθελα να δώσω μια περιουσία για την αγορά των βιβλίων και τελικά να μη μείνω ευχαριστημένος. Γιατί γενικά είναι και ακριβά τα άτιμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Sorry δεν είδα ότι ήταν για Γερμανικά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
δεν πειράζει φίλε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derloewe

Νεοφερμένος

Ο derloewe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θα πρότεινα να κοιτάξετε σε κάποιο βιβλιοπωλείο με ξενόγλωσσα ποια έχουν επί τόπου να δείτε, για να αποφασίσετε ποιο σας ταιριάζει καλύτερα. Εγώ χρησιμοποιώ το Station B2 από Praxis Verlag γιατί συνοδεύεται από Arbeitsbuch με πολύ υλικό για γραμματική/λεξιλόγιο, πέρα από τα τεστ, και βοηθά πολύ με το λεξιλόγιο σε έκθεση και προφορικά. Του Καραμπάτου το βιβλίο είναι επίσης καλό, το χρησιμοποιώ αν δε μου φτάσουν τα τεστ του Station B2 ή και ενδιάμεσα καμιά φορά αν θέλω πιο εύκολα τεστ. Και του Klett έχω χρησιμοποιήσει αλλά είναι η τρίτη μου επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top