Εντατικά μαθήματα γερμανικών στη Aυστρία

Scarface

Νεοφερμένος

Ο Scarface αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά,

Το καλοκαιρι θελω να παω 1 μηνα στην Αυστρια και συγκεκριμενα στην Βιεννη για εντατικο τμημα Γερμανικων. Κατα προτιμηση αρχες Ιουνη μεχρι τελη Ιουνη. Εχω ξεκινησει προετοιμασια απο το Νοεμβριο με 2 1,5ωρα την εβδομαδα ιδιαιτερο και εχω σκοπο να δωσω τον Γεναρη. Οποτε σκεφτηκα μια καλη ευκαιρια να μαθω τη γλωσσα καλυτερα σε μια γερμανοφωνη χωρα οπως η Αυστρια. Βεβαια θα σκεφτεστε για τι δεν παει Γερμανια. Απλως θα παω Ερασμους του χρονου στο εαρινο εξαμηνο στη Βιεννη και θελω να παω να ζησω για λιγο εκει και να την συνηθισω οσο να'ναι. Επισης η μητερα μου εχει αναλαβει ενα προτζεκτ στη Βιεννη και οποτε απο κοντα θα μπορεσω να βοηθησω οσο μπορω. Για αυτο ψαχνω Βιεννη και οχι καπου Γερμανια. Βεβαια ειδα ενα topic με τιτλο ''Εντατικά μαθήματα γερμανικών στη Γερμανία'' αλλα θεωρησα σωστο να ανοιξω ενα αλλο topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top