Γεωγραφία - Βοήθεια/Απορίες στη Γεωγραφία

katerinaki26

Νεοφερμένος

Η katerinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια sos...μπορει να μου πει κανεις τις απαντησεις στις ασκησεις του σχολικου βιβλιου σελιδα 12;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εκφώνηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinaki26

Νεοφερμένος

Η katerinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
https://pi-schools.sch.gr/gymnasio/geol_geogr_a/math/s_7_27.pdf εδω ειναι οι εκφωνησεις των ασκησεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ε και που κολλάς; Είναι ασκησούλες κατανόησης της θεωρίας. Διάβασες το μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinaki26

Νεοφερμένος

Η katerinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
δεν ειμαι μαθητρια....και ειναι για το ανηψακι μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bennu

Νεοφερμένος

Η bennu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τι είναι η αστρονομική μονάδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ricky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pericles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Τι είναι η αστρονομική μονάδα??

Το έψαξες καθόλου μόνη σου; Στο google ας πούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
παιδια sos...μπορει να μου πει κανεις τις απαντησεις στις ασκησεις του σχολικου βιβλιου σελιδα 12;
Ποια από όλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
πειτε μου λιγο γρηγορα .....................
ποιος ειναι ο σημαντικοτεροσ ποταμοσ καθε ηπειρου και γιατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
πειτε μου λιγο γρηγορα .....................
ποιος ειναι ο σημαντικοτεροσ ποταμοσ καθε ηπειρου και γιατι

Στην Ευρώπη ο Μεγαλύτερος είναι ο Βόλγας αλλά σημαντικοτερος θα λεγα ο Δούναβης,επειδη διασχιζει διαφορες χώρες.Στην Αφρική ο Νείλος γιατι οποιαδήποτε ανθρωπινη δραστηριότητα στη Σαχαρα στηριζεται πανω του.Στη Νότια Αμερική ο Αμαζόνιος,το ποτάμι που εκβάλει τη μεγαλύτερη ποσότητα νερού στον κόσμο ανα λεπτό.Επίσης στηρίζεται πανω του η τοπική ανθρώπινη δραστηριότητα.Βόρεια Αμερική θα εέγα-αν είναι εκει-ο Μισισιπής,δεν ξέρω τι να σου πω,ψαξε το όνομα και θα βρεις πολλά,το οτι το έχω ακουστά κατι λέει.Τωρα για τα ποταμια της Ωκεανίας τι να σου πω,θα ρωτήσω τον φίλο μου τον Καγκουρό:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
πολυ ενδιαφερον..................................!!!!!!!

ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα για τα ποταμια της Ωκεανίας τι να σου πω,θα ρωτήσω τον φίλο μου τον Καγκουρό:/:
καλο........................................!!!!!:clapup::clapup::D:D:D

επι τη ευκαρια απο την β αμερικη ειναι ο μισσισιπησ διοτι ειναι πλωτος εωσ τις εκβολες του!
απο την ωκεανια μαρει και νταρλινκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Ερώτηση κρίσεως!! Γρήγορα! Πείτε μου 10 ζώα που ζουν σε ψιλά υψόμετρα 10 κοντά στον Ισημερινό και 10 μακριά από τον Ισημερινό! Για αύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos_skyros

Νεοφερμένος

Ο christos_skyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε απο ποσες χωρες αποτελειται η Ωκεανεια?? please!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
15 διαφορετικα κρατη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top