ΕΠΑΣ

GreenFloyd

Νεοφερμένος

Ο GreenFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους ,μάλλον το θέμα ΕΠΑΣ δεν πρέπει να είναι στη κατηγορία ΕΠΑΛ αλλά δεν βρήκα που πρέπει να το βάλω.
Τσπ είμαι απόφοιτος ηλεκτρολόγος από ΕΠΑΣ εδώ και πέντε χρόνια, δεν ασχολήθηκα ποτέ μετά το πέρας των δύο χρόνων σπουδών με πράγματα όπως πιστοποίηση η οτιδήποτε χρειάζεται για να ενισχύσω το χαρτί μου.
Σκέφτομαι να φύγω μόνιμα για Γερμανία σε ένα χρόνο περίπου και θέλω όταν πάω να έχω τουλάχιστον ένα πτυχίο μαζί μου . Δυστυχώς σε αναζητήσεις που κάνω στο ίντερνετ δεν βρίσκω ακρη επίσης τηλεφωνικά στο υπουργείο υγείας καταλαβαίνει ότι πάλι τίποτα.Με λίγα λόγια ένας απόφοιτος από ΕΠΑΣ τι πρέπει να κάνει μετά τις σπουδές του ώστε να ενισχύσει το πτυχίο του

*Υπουργείο παιδειας
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι ΕΠΑΣ του Υπουργείου Παιδείας έχουν καταργηθεί. Οι μόνες ΕΠΑΣ που λειτουργούν σήμερα είναι του ΟΑΕΔ. Για την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος πιθανόν να μπορούσε να σε βοηθήσει για τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις ένα ΙΕΚ της περιοχής σου όπου υπάρχει η ειδικότητα που τελείωσες.
Εδώ η περσινή υπουργική απόφαση: https://www.foititikanea.gr/ιεκ/δημ...-με-τις-νέες-ειδικότητες-2018-ανά-δημόσιο-ιεκ
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top