Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Για τα πάρτι πρέπει να κάνετε εκδήλωση στο φβ να βγάλετε αφίσες.
Εννοείται για αφισοκόλληση στα σχολεία πάρτε άδεια
έξω από το μαγαζί που θα γίνει και τα λοιπά

Τα έξοδα είναι πολύ λιγότερα σε σχέση με τα έσοδα αλλά θέλει λίγο τρέξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τα έξοδα είναι πολύ λιγότερα σε σχέση με τα έσοδα αλλά θέλει λίγο τρέξιμο.

πληρώνεις και το μαγαζί και τον dj
Μπορεί η είσοδος να είναι 5€ και τα 3 να πάνε στο μαγαζί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
πληρώνεις και το μαγαζί και τον dj
Μπορεί η είσοδος να είναι 5€ και τα 3 να πάνε στο μαγαζί

Τον dj συνήθως τον πληρώνει το μαγαζί.
Τώρα σχετικά με την είσοδο και τα ποσοστά είναι ανάλογα, πρέπει και λίγο να πιέσεις όσο να ναι τον ιδιοκτήτη μη σε πιάσει και κορόιδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τον dj συνήθως τον πληρώνει το μαγαζί.
Τώρα σχετικά με την είσοδο και τα ποσοστά είναι ανάλογα, πρέπει και λίγο να πιέσεις όσο να ναι τον ιδιοκτήτη μη σε πιάσει και κορόιδο.

είναι ιδιοκτητες που αν δε παει πχ 60% σε αυτούς δε σου δίνουν το μαγαζί
Αν είσαι από αθηνα δεν ξερω τι αλλο (εγω από επαρχία) σου λέω τι γινόταν εδώ.
Εγώ βέβαια δεν ασχολιόμουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
είναι ιδιοκτητες που αν δε παει πχ 60% σε αυτούς δε σου δίνουν το μαγαζί
Αν είσαι από αθηνα δεν ξερω τι αλλο (εγω από επαρχία) σου λέω τι γινόταν εδώ.
Εγώ βέβαια δεν ασχολιόμουν

Όχι απαραίτητα το 60%. Εμάς ένας συγκεκριμένος έλεγε ότι, τα 4€ πάνε σε αυτόν και απο κει και πέρα αποφασίζουμε εμείς το ύψος της τιμής. Ήταν και ακριβός ο βλάκας. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα το 60%. Εμάς ένας συγκεκριμένος έλεγε ότι, τα 4€ πάνε σε αυτόν και απο κει και πέρα αποφασίζουμε εμείς το ύψος της τιμής. Ήταν και ακριβός ο βλάκας. :lol:

ναι εσύ αν είσαι Αθήνα εχεις ένα σωρό επιλογές
εμείς είχαμε πεντε και τα 2 ελεγαν α δε κάνουμε εμείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
ναι εσύ αν είσαι Αθήνα εχεις ένα σωρό επιλογές
εμείς είχαμε πεντε και τα 2 ελεγαν α δε κάνουμε εμείς
Δεν είμαι Αθήνα καλέ μου. Ούτε είχαμε και τόσες πολλές επιλογές, μετρημένα μαγαζιά δέχονταν να κάνουν πάρτι σχολείων. Και καλά έκαναν κιόλας που δε δέχονταν, λες και λίγες φορές φύγαν παιδάκια από τέτοια πάρτι στα νοσοκομεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν είμαι Αθήνα καλέ μου. Ούτε είχαμε και τόσες πολλές επιλογές, μετρημένα μαγαζιά δέχονταν να κάνουν πάρτι σχολείων. Και καλά έκαναν κιόλας που δε δέχονταν, λες και λίγες φορές φύγαν παιδάκια από τέτοια πάρτι στα νοσοκομεία.

δε δεχόντουσαν για αυτούς τους λόγους
το 1 είχε στανταρ πελατία
το άλλο είχε σκατά πελατία
Μετά από τη Γ λυκείου μόνο 1 υπήρχε τώρα πανε στα παρτι από οτι μαθαίνω (10 άτομα) εγώ δεν πάω (σπουδάζω τώρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
σε εμας ηταν τοσο ανικανοι, ουτε παρτι δε μπορουσαν να διοργανωσουν. για κλαματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

._.anastasia

Νεοφερμένος

Η. _.anastasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!καταρχας παω 2α γυμνασιου και εχω βγει ταμιας στο 5μελες κ επισης εχω βγει και στο 15μελες γραμματεας....θα ηθελα αν μπορειτε να μου δωσετε καποιες ιδεες για το πως να οργανωθω και για τις 2 περιστασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Στην πρώτη περίπτωση μαζεύεις λεφτά, με πρόφαση να γίνουν ορισμένα ωφέλιμα πράγματα για τους συμμαθητές σου (πχ μείωση του κόστους της πολυήμερης εκδρομής, αυτό είναι από τα καλύτερα που υπάρχουν), και μετά κοιτάς πώς θα φας αυτά τα λεφτά, χωρίς να σε πάρουν πρέφα οι υπόλοιποι.
Στη δεύτερη μαρκάρεις στενά όποιον βγήκε ταμίας στο σχολείο, να κάνει το ίδιο πράγμα, απλώς εδώ κοιτάς να φας εσύ τα λεφτά από αυτόν. Το μεγάλο θετικό είναι ότι αφού δεν φέρεις εσύ την ευθύνη για το ταμείο, ακόμα και αν γίνει αντιλληπτό το έλλειμμα, δεν θα φταις εσύ και θα την βγάλεις λάσκα.

Πέρα από αυτά, νομίζω ότι δεν υπάρχει επαρκής ορισμός και οριοθέτηση των μαθητικών συμβουλίων. Αναγνωρίζεται μεν η υπόστασή τους, αλλά όχι ο ρόλος τους. Επομένως, αν δεν κάνεις κάποια λαμογιά, εκμεταλλευόμενος τη θέση, ή δεν το χρησιμοποιήσεις για να κάνεις φιγούρα, δεν έχει κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top