Β2 Ιταλικών

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθειααα:D:D

Παρακαλώ:) Άντε να γινόμαστε περισσότεροι!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charriss

Νεοφερμένος

Ο charriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Έχω την ιταλική μέθοδο της ελληνοεκδοτικης. Γνωρίζω ελάχιστα πραγματα. Το άρθρο, το είμαι στον ενεστώτα και να διαβάζω τις λέξεις. Απο λεξιλόγιο πολύ λιγα. Κυρίως με το σπίτι έχει να κάνει . Σκέφτομαι να ξεκινησω για να μάθω περισσότερα αλλά είμαι σε δίλημμα . Αξίζει τον κόπο; Είμαι ηδη γνωστής αγγλικών (c2) και γερμανικών (b2- c1). Εννοείται όλα αυτά μετα τις πανελλήνιες. Επίσης θέλω να ασχοληθω με τη γερμανική γλώσσα και φιλολογία , αυτό θέλω να σπουδασω αλλά το θέμα είναι ο χρονος και στη σχολή το επίπεδο των γερμανικών πρεπει να ανέβει και άλλο. Να τελειώσω τα γερμανικά και να μην ασχοληθω με αλλη γλώσσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ποια πτυχία Β2 αναγνωρίζονται στην Ευρώπη (και κυρίως στην ιταλια); Το κρατικό λεω να μην το δώσω, μαλλον θα δώσω diploma. Μας εχουν πει οτι αναγνωρίζεται στην Ιταλια αν θυμαμαι καλα,αλλα διαβασα σε αλλα θεματα εδω μεσα οτι μονο το celi αναγνωρίζεται στην Ευρώπη. Τι ισχυει τελικα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top