Γαλλικά περιοδικά

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Alors, ψάχνω να βρω γαλλικά περιοδικά (κυρίως για νέους και για μουσική) κι εφημερίδες. Έχετε κάτι να προτείνετε;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
phosphore pour toujours!ειναι ενα περιοδικο a ne pas rater!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
phosphore pour toujours!ειναι ενα περιοδικο a ne pas rater!

Ναι, πήρα κι εγώ μια φορά το Phosphore και μου άρεσε. Μακάρι να υπήρχαν τέτοια περιοδικά στην Ελλάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Ναι, πήρα κι εγώ μια φορά το Phosphore και μου άρεσε. Μακάρι να υπήρχαν τέτοια περιοδικά στην Ελλάδα!
μακαρι γιατι εδω τα περιοδικα για νεους,μονο κοτσομπολια λενε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ βρίσκω το Okapi και το Phosphore σε ένα μαζί με ξένα περιοδικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.Στη Γαλλία το Okapi είναι πολύ δημοφιλές περιοδικό στο γυμνάσιο!Το διαβάζουν σχεδόν όλοι.Γενικά στη Γαλλία διαβάζουν πολύ.Εδώ στην Ελλάδα δεν έχω δει κάποιον που να διαβάζει περιοδικά στο σχολείο.Μόνο κάτι ξεχασμένα τεύχη superkaterina βρίσκει κανείς σε κάτι παγκάκια του λυκείου-κι αυτά από το 2006.... απλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να τα μαζέψει από τότε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εγώ βρίσκω το Okapi και το Phosphore σε ένα μαζί με ξένα περιοδικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.Στη Γαλλία το Okapi είναι πολύ δημοφιλές περιοδικό στο γυμνάσιο!Το διαβάζουν σχεδόν όλοι.Γενικά στη Γαλλία διαβάζουν πολύ.Εδώ στην Ελλάδα δεν έχω δει κάποιον που να διαβάζει περιοδικά στο σχολείο.Μόνο κάτι ξεχασμένα τεύχη superkaterina βρίσκει κανείς σε κάτι παγκάκια του λυκείου-κι αυτά από το 2006.... απλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να τα μαζέψει από τότε!

Μήπως γνωρίζεις κανένα βιβλιοπωλείο που πουλάει τέτοια περιοδικά στην Αθήνα; Εκτός από τη βιβλιοθήκη του Γαλλικού Ινστιτούτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζεις κανένα βιβλιοπωλείο που πουλάει τέτοια περιοδικά στην Αθήνα; Εκτός από τη βιβλιοθήκη του Γαλλικού Ινστιτούτου

Όχι,για Αθήνα δεν ξέρω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζεις κανένα βιβλιοπωλείο που πουλάει τέτοια περιοδικά στην Αθήνα; Εκτός από τη βιβλιοθήκη του Γαλλικού Ινστιτούτου

Livre Ouvert, Σολωνος 77, απο εκει είχα αγοράσει που ήθελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εκτός από το Ανοιχτό Βιβλίο (που δεν έχει πάντα τεράστια ποικιλία) εγώ βρίσκω πάντα τα περιοδικά που με ενδιαφέρουν είτε στο léa books ακριβώς απέναντι από το Γαλλικό Ινστιτούτο επί της οδού Σίνα είτε στο αεροδρόμιο που φέρνει πάντα πρώτα από όλους ξένο/διεθνή τύπο. Τέλος γαλλικά περιοδικά βρίσκω και στην ομόνοια στο περίπτερο διεθνή τύπου International Press που βρίσκεται επί της οδού Ελ.Βενιζέλου 73 ή στο βιβλιοπωλείο Τσιγαρίδας στην Ιπποκράτους. Εναλλακτικά αν κάποιος δεν θέλει να αγοράζει κάθε μήνα το περιοδικό που τον ενδιαφέρει μπορεί να κάνει την εγγραφή του στο https://www.prismashop.fr/ και να του έρχονται πιο οικονομικά ανάλογα την συνδρομή που επιλέγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top