Τα σπίτια μας

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος τα διαβάζει όλ' αυτά τα σχόλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Μα δεν έχει σε όλη την Ελλάδα φυσικό αέριο. :P Επειδή στα Γιάννενα σχεδόν το πίνουμε το πετρέλαιο εγώ από πέρυσι έχω κλιματιστικό και ναι έχει διαφορά. Αν σας περισσεύουν λίγο, να ξέρετε συμφέρει!


Μα,εννοειται πως συμφερει και το air-condition σε περιπτωση που δεν εχει φυσικο αεριο η πολη.Γενικα,ειναι μεγαλη η διαφορα σε σχεση με το πετρελαιο.
Και γω ειχα θερμανση με πετρελαιο και αλλαξα και ειδα οντως αρκετη διαφορα.


@chaos,δυστυχως υπαρχουν ακομα πολλες πολυκατοικιες με κεντρικη θερμανση.
Με το παλτο πρεπει να γυριζεις μες στο σπιτι καθως δεν το αναβουν σχεδον καθολου και πολλοι δεν βαζουν καν επειδη δεν τα βρισκουν στα χρηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αν και πολυυυυ νωρίς έχω ήδη βρει σπίτι και ανυπομονώ να εγκατασταθώ!
1.πετρελαιο ή φυσικο αεριο? ΦΑ
2. γκαρσονιερα ή studio? τριάρι :P 2 δωμάτια, κουζίνα, σαλόνι, τουαλέτα
3. καλοριφερ, air condition, τζακι κτλ? και καλοριφέρ και ερ κοντισιον
4. χαμηλος ή ψηλος οροφος? 4ος
5. συγκατοικηση ή μονος? μόνη (προς το παρόν :redface: )
6. ντουζιερα ή μπανιερα? ντουζιέρα
7. μονο σκαλες ή και ασανσερ? σκάλες και 2 ασανσέρ
8. μικρο, μεγαλο ή καθολου μπαλκονι? μικρό μπαλκόνι
9. ιντερνετ or no ιντερνετ? εννοείται ότι θα έχω
10. ενοικιο κατω απο 350 η πανω απο 350 Ε? 250Ε
11. με τηλεοραση ή χωρις? με, φυσικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Και εγω βρήκα τυχαία μέσω γνωστών σπίτι οταν ανακοινώθηκαν τα αποτελεσματα, τοσο νωρις! Και τελικά μαλλον εκεί θα μεινω, ανυπομονώ να το επιπλωσω και να εγκατασταθω εκεί :clapup: Λοιπόν:
1. Φυσικό αέριο
2. Σαλόνι, υπνοδωμάτιο, μπάνιο, κουζίνα
3. Καλοριφέρ και air condition
4. χδευτερος όροφος
5. μονη!!
6. ντουζιέρα
7. Και σκάλες και ανσασερ
8. αρκετά μεγάλο, μεσα στα δέντρα :clapup:
9. θα βάλω εγω ιντερνετ
10. 250 €
11. θα βάλω και μια τηλεόραση, αν και θέλω κυρίως καλα ηχεία για να ακούω μουσική.

Ακριβώς απο κάτω ειναι ένα μεγάλο μάρκετ, γύρω στη γειτονιά υπάρχουν σουβλατζιδικα, τσιπουράδικα, φούρνος και ειναι κοντά στην παραλία! Λιγο μακριά απο τη σχολη βέβαια, αλλα δεν πειράζει, γι'αυτο υπάρχουν τα ποδήλατα και τα λεωφορεία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Και εγω βρήκα τυχαία μέσω γνωστών σπίτι οταν ανακοινώθηκαν τα αποτελεσματα, τοσο νωρις! Και τελικά μαλλον εκεί θα μεινω, ανυπομονώ να το επιπλωσω και να εγκατασταθω εκεί :clapup: Λοιπόν:
1. Φυσικό αέριο
2. Σαλόνι, υπνοδωμάτιο, μπάνιο, κουζίνα
3. Καλοριφέρ και air condition
4. χδευτερος όροφος
5. μονη!!
6. ντουζιέρα
7. Και σκάλες και ανσασερ
8. αρκετά μεγάλο, μεσα στα δέντρα :clapup:
9. θα βάλω εγω ιντερνετ
10. 250 €
11. θα βάλω και μια τηλεόραση, αν και θέλω κυρίως καλα ηχεία για να ακούω μουσική.

Ακριβώς απο κάτω ειναι ένα μεγάλο μάρκετ, γύρω στη γειτονιά υπάρχουν σουβλατζιδικα, τσιπουράδικα, φούρνος και ειναι κοντά στην παραλία! Λιγο μακριά απο τη σχολη βέβαια, αλλα δεν πειράζει, γι'αυτο υπάρχουν τα ποδήλατα και τα λεωφορεία ;)

Ουου πολύ φθηνό είναι και σε καλή περιοχή απ' ό,τι λες... Με το καλό! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
εγω δεν εχω βρει ακομα :( αλλα 8α το η8ελα με
1. πετρελαιο
2. 8ελω να εχει μπανιο κουζινα κ 2 υπνοδωματια
3. καλοριφερ
4. χαμηλος η ψηλος οροφος? οτι να ναι δεν εχω προβλημα
5. μονη
6. μπανιερα
7. σκαλες και ασανσερ
8. μεγαλο μπαλκονι
9. ιντερνετ
10. ενοικιο κατω απο 350 εννοειται
11. με τηλεοραση φυσικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Κι εγώ έχω κεντρική θέρμανση αλλά ζήτησα από τον ιδιοκτήτη να εισηγηθεί να μου κλείσουν την παροχή και να χρησιμοποιώ μόνο καμια σόμπα γιατί είναι κρίμα να πληρώνω χωρίς να είμαι σπίτι (γιατί σιγά μην είμαι όλη μέρα). Το μόνο θέμα είναι ότι και πάλι πρέπει να πληρώνω κάποιο πάγιο που αν είναι υψηλό θα δίνω λίγα παραπάνω λεφτά για να τη βάλω τη θέρμανση, τι να κάνω. Και να πληρώνω και να μην ζεσταίνομαι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
1. φυσικο αεριο
2. γκαρσονιερα 40 τ.μ
3. καλοριφερ και air condition
4. 2ος οροφος
5. μονη
6. ντουζιερα
7. και σκαλες και ασανσερ
8. κανονικο μπαλκονι
9. με ιντερνετ
10. 230
11. με τηλεοραση
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top