Γενικό -  Μελετάτε και πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς;

Μελετάτε πριν ακόμα την έναρξη της σχολικής χρονιάς;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι

    Ψήφοι: 15 39.5%
  • Όχι!

    Ψήφοι: 23 60.5%

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Περιττο ρε παιδια. Μονο στην περιπτωση που δεν εχεις τιποτα μα τιποτα αλλο να κανεις και εχεις βαρεθει το pc. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλά μην φαντάζεσαι και τρελά πράγματα. Το όποιο διάβασμα κάνω, υφίσταται 1)επειδή έχω επιλέξει από τώρα τους στόχους και την σταδιοδρομία μου στο λύκειο, και αργότερα, και 2) υπό την "επιμονή" των γονιών μου να διαβάζω( οι οποίοι γονείς μου όμως έχουν 20 χρόνων εμπειρία στην δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια εκπαίδευση :P). Πάντως δεν πρόκειται φυσικά να κάτσω να διαβάσω ενώ θα μπορούσα να είμαι έξω με παρέα. Απλώς όταν για τον οποιαδήποτε λόγο κολλάς στο σπίτι, καλύτερα δεν είναι να κάνεις κάτι που θα σε ωφελήσει στο μέλλον, από το να "πορωθείς" 14 ώρες στο pc:hmm:?

συνειδητοποιημένο σε βρίσκω και αυτό είναι πολυ θετικο... αλλά γενικώς να έχεις υπόψιν το "μέτρον άριστον"... αν δεν το τηρήσεις τώρα, στην 3η θα τα παίξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
μόνο όταν βαριέμαι, αλλά του χρόνου βέβαια θα διαβάζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Λατινικά,Αντιγόνη και λίγο Εισαγωγή από ρητορικά κείμενα!! 6 κεφαλαια Λατινικα και λιγο προλογος απο Αντιγονη και 2-3 σελιδες εισαγωγη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rabo97

Νεοφερμένος

Ο Rabo97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Λατινικά,Αντιγόνη και λίγο Εισαγωγή από ρητορικά κείμενα!! 6 κεφαλαια Λατινικα και λιγο προλογος απο Αντιγονη και 2-3 σελιδες εισαγωγη :P

Ρε φίλε ήρωας είσαι! Κανα δυο ασκήσεις μαθηματικά και φυσική είναι ένα πράγμα, αλλά 6 κεφάλαια λατινικά είναι πολλά Ο.Ο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μπα, αν εξαιρέσεις φέτος που διαβάζω επειδή κάνω φροντιστήρια πριν αρχίσουν τα σχολεία, δεν νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δεν άνοιξα βιβλίο. Πιστεύω δεν αξίζει ακόμα. Αυτά μόνο το Καλοκαίρι πριν τη Γ' Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μονο χημεια θα διαβασω.. Α και εχω διαβασει και λιγο απο τη Βιολογια της Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Πριν την έναρξη της 3ης, φυσικά όπως όλοι
Στο γυμνάσιο και στην Α,Β λυκείου δεν υπάρχει λόγος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Μονο χημεια θα διαβασω.. Α και εχω διαβασει και λιγο απο τη Βιολογια της Α
Οτι θελεις, στειλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εεε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αν εχω θα σου στείλω στην πορεία :P προς το παρον μονο τη χημεια της γ γυμν εχω διαβασει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@l3x1k0

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μόνο και μόνο λόγω του φροντιστηρίου... Αλλιώς σε καμία περίπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μόνο και μόνο λόγω του φροντιστηρίου... Αλλιώς σε καμία περίπτωση!
15 χρονων κανεις φροντιστηριο; πεταμενα λεφτα φιλος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@l3x1k0

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
15 χρονων κανεις φροντιστηριο; πεταμενα λεφτα φιλος.;)

με βοηθαει παρα πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Θυμάμαι το καλοκαίρι της ΣΤ' Δημοτικού προς Α' Γυμνασίου. Είχαμε πάει στην Κρήτη διακοπές. Εκεί η μάνα μου σε στυλ παιχνιδιού μου είχε μάθει το «ειμί» και το «λύω». Οπότε όταν ξεκίνησα το γυμνάσιο η γραμματική δεν με δυσκόλεψε. :clapup:
Έκτοτε δεν άνοιξα βιβλίο παρά μόνο το καλοκαίρι της Β' προς Γ' Λυκείου, όπου έκανα φροντιστήριο (τα προπαρασκευαστικά). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Όχι.Η μελέτη πριν την έναρξη της ΣΧ είναι μόνο αν θες να καλύψεις κάποια κενά, εγώ δεν είχα ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filiptheofg

Νεοφερμένος

Ο filiptheofg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θεωρώ πως είναι απαραίτητο να διαβάζουμε λίγο το καλοκαίρι, ειδικά αν εχουμε κενά.
Το τι πρέπει βέβαια μερικές φορες απέχει πολύ απο το τι κάνουμε.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αν εξαιρέσεις το καλοκαίρι πριν την Γ Λυκείου, το θεωρώ περιττό, αν όλη την χρονιά κάποιος διάβαζε συστηματικά και δεν είχε κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top