Βιβλία για το μάθημα

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
σημερα ηρθε καθηγητρια αγγλικων στο σχολειο μας και μας ειπε πως τα βιβλια τα πληρωνουμε 15 ευρω!τι εχετε να πειτε?αυτη ειναι δωρεαν παιδεια??????????

πηγαινω κανονικα σε δημοσιο σχολειο!!!γιατι να μην τα πληρωνει αυτα τα βιβλια το υπουργειο δεν εχω καταλαβει ακομα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Αυτο συμβαινει εδω και αρκετα χρονια.Τα βιβλια τα πληρωναμε εμεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σε εμας ειναι ενα αθλιο βιβλιο με 9 ευρω.Ενα εχω να πω.Η παιδεια καθε μορφης υποχρεουται να ειναι δωρεαν.Η γλωσσομαθεια προσφερει επαγγελματικη αποκατασταση διευρυνση πνευματικων οριζοντων,μελετη ξενης βιβλιογραφιας αλλα και πρακτικα ειναι χρησιμη.Ειδικα οι Ελληνες με τα νεα δεδομενα δυστυχως οφειλουν να εχουν πτυχια πιστοποιησης γλωσσομαθειας και να ξερουν και να την χρησιμοποιουν φυσικα.Το σχολειο το πολυ να φτασει σε επιπεδο Β2 με κακογραμμενα βιβλια ή αγορασμενα κακογραμμενα.ΑΙΣΧΟΣ.Στο τμημα μας κανεις δεν εδωσε,δεν δινει και δεν θα δωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Αν εχεις φιλους και απο αλλα τμηματα του σχολειου σου, αγορασε τα μαζι τους, ωστε να μη χαλατε (ασκοπα, θα λεγα) 15 ευρω ο καθενας σας..
Αμα σας στην πει η καθηγητρια γι αυτο, θυμησου οτι δεν εχει κανενα λογο..
Και οποιος αγορασει το βιβλιο, να ζηταει επιμονα αποδειξη.. Εμεις ποτε δεν πηραμε τις αποδειξεις απο το βιβλιο της β' λυκειου, παρολο που την ειχαμε πριξει μεχρι τα χριστουγεννα της γ' λυκειου..
(Βεβαια το καλυτερο θα ηταν απλα να μη το παρει κανεις!..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ελεος!!!!πρεπει δωρεαν να ειναι!!!και γιατι να πληρωνουμε εμεις τα βιβλια?εμεις δικαιουμαστε δωρεαν βιβλια.γιατι να ειναι ετσι τοσα χρονια???ολα τα βιβλια πρεπει να ειναι δωρεαν!!!σου λεει μετα πως εχουμε δωρεαν παιδεια!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ελεος!!!!πρεπει δωρεαν να ειναι!!!και γιατι να πληρωνουμε εμεις τα βιβλια?εμεις δικαιουμαστε δωρεαν βιβλια.γιατι να ειναι ετσι τοσα χρονια???ολα τα βιβλια πρεπει να ειναι δωρεαν!!!σου λεει μετα πως εχουμε δωρεαν παιδεια!!!!!!!!
Φιλε ζεις στην Ελλαδα!
Αν εχεις φιλους και απο αλλα τμηματα του σχολειου σου, αγορασε τα μαζι τους, ωστε να μη χαλατε (ασκοπα, θα λεγα) 15 ευρω ο καθενας σας..
Αμα σας στην πει η καθηγητρια γι αυτο, θυμησου οτι δεν εχει κανενα λογο..
Και οποιος αγορασει το βιβλιο, να ζηταει επιμονα αποδειξη.. Εμεις ποτε δεν πηραμε τις αποδειξεις απο το βιβλιο της β' λυκειου, παρολο που την ειχαμε πριξει μεχρι τα χριστουγεννα της γ' λυκειου..
(Βεβαια το καλυτερο θα ηταν απλα να μη το παρει κανεις!..)
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.Η καθηγητρια ναι μεν θελει να κανει μαθημα αλλα ουτε μισο ευρω για φωτοτυπιες ενος αχαρακτηριστου βιβλιου με 100 χειριστης πληθωρας ασκησεων με υποβαθμισμενο λεξιλογιο δεν δινουμε!!
σημερα ηρθε καθηγητρια αγγλικων στο σχολειο μας και μας ειπε πως τα βιβλια τα πληρωνουμε 15 ευρω!τι εχετε να πειτε?αυτη ειναι δωρεαν παιδεια??????????
Dude,you live in GREECEE:clapup::clapup:
πηγαινω κανονικα σε δημοσιο σχολειο!!!γιατι να μην τα πληρωνει αυτα τα βιβλια το υπουργειο δεν εχω καταλαβει ακομα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.Η καθηγητρια ναι μεν θελει να κανει μαθημα αλλα ουτε μισο ευρω για φωτοτυπιες ενος αχαρακτηριστου βιβλιου με 100 χειριστης πληθωρας ασκησεων με υποβαθμισμενο λεξιλογιο δεν δινουμε!!
Εγω μαζι σου ειμαι..
Αλλα θυμαμαι κιολας που καθηγητριες μας ελεγαν κατηγορηματικα οτι οποιος δεν εχει βιβλιο, θα παιρνει απουσια..
Μαλιστα, η συγκεκριμενη μη τη χαρακτηρισω, το τονιζε: βιβλιο οχι φωτοτυπιες..
Αρκετα ατομα τρομοκρατουνταν, και πολλα αλλα τη γραφανε βεβαια..
Αλλα υποθετω αυτο το θεμα εχει τις ριζες του αρκετα πιο πανω απο τον εκαστοτε διδασκοντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγω μαζι σου ειμαι..
Αλλα θυμαμαι κιολας που καθηγητριες μας ελεγαν κατηγορηματικα οτι οποιος δεν εχει βιβλιο, θα παιρνει απουσια..
Μαλιστα, η συγκεκριμενη μη τη χαρακτηρισω, το τονιζε: βιβλιο οχι φωτοτυπιες..
Αρκετα ατομα τρομοκρατουνταν, και πολλα αλλα τη γραφανε βεβαια..
Αλλα υποθετω αυτο το θεμα εχει τις ριζες του αρκετα πιο πανω απο τον εκαστοτε διδασκοντα..

Χμμ καλυτερα απουσιες για τετοια παρα για αλλα:whistle:Σε εμας ειπε θα κανει μαθημα σαν να εχουμε βιβλιο:P(Ειναι και λιγο χαζουλα:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Αν εχεις φιλους και απο αλλα τμηματα του σχολειου σου, αγορασε τα μαζι τους, ωστε να μη χαλατε (ασκοπα, θα λεγα) 15 ευρω ο καθενας σας..
Αμα σας στην πει η καθηγητρια γι αυτο, θυμησου οτι δεν εχει κανενα λογο..
Και οποιος αγορασει το βιβλιο, να ζηταει επιμονα αποδειξη.. Εμεις ποτε δεν πηραμε τις αποδειξεις απο το βιβλιο της β' λυκειου, παρολο που την ειχαμε πριξει μεχρι τα χριστουγεννα της γ' λυκειου..
(Βεβαια το καλυτερο θα ηταν απλα να μη το παρει κανεις!..)
φιλε μου εγω εχω μια διδυμη αδερφη στην ιδια ταξη και το κακο ειναι πως πρεπει να δωσουμε 30 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
φιλε μου εγω εχω μια διδυμη αδερφη στην ιδια ταξη και το κακο ειναι πως πρεπει να δωσουμε 30 ευρω.
Ας το παρει ενας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top