2D Animation

Socrates03

Νεοφερμένος

Ο Socrates03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά. Πρόσφατα γνώρισα το animation και το λάτρεψα. Τώρα θέλω να το σπουδάσω και όλας. Έψαξα παντού για τμήματα animation, αλλά όλα ήταν 3D animation που δεν μου αρέσει. Γνωρίζετε κάποιο τμήμα που τουλάχιστον να έχει 2D animation (δλδ αν έχει και τα δυο δεν πειράζει). Το έχω σκευτεί καλά και δεν ενδιαφέρομαι να εργαστώ στην Ελλάδα. Τι λέτε; Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Πρόσφατα γνώρισα το animation και το λάτρεψα. Τώρα θέλω να το σπουδάσω και όλας. Έψαξα παντού για τμήματα animation, αλλά όλα ήταν 3D animation που δεν μου αρέσει. Γνωρίζετε κάποιο τμήμα που τουλάχιστον να έχει 2D animation (δλδ αν έχει και τα δυο δεν πειράζει). Το έχω σκευτεί καλά και δεν ενδιαφέρομαι να εργαστώ στην Ελλάδα. Τι λέτε; Ευχαριστώ!

Τα τμηματα που κοιταξες δεν συμπεριλαμβανουν και μαθηματα για 2d animation, ή τουλαχιστον καποια μαθηματα για την ιστορια και τη σημασια του 2d? Κοιταξες τους οδηγους σπουδων? Γιατι μου φαινεται καπως περιεργο να μην υπαρχει εντελως τιποτα. Σε οποιαδηποτε σχολη και να πας, λογικα θα ξεκινησεις απο τα βασικα και καποια γενικοτερα μαθηματα, και στην συνεχεια θα μπεις σε εξειδικευμενα προγραμματα για animation. Μου φαινεται περιεργο να μην ασχοληθεις καθολου με 2d όπως απιθανο ειναι πλεον να αποφυγεις το 3d.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top