Μέθοδος Inlingua για εκμάθηση ξένης γλώσσας

penthesilia

Νεοφερμένος

Η penthesilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ξεκινήσω μία ξένη γλώσσα από το μηδέν. Εργάζομαι, έχω οικογένεια και είδα ότι αυτή η μέθοδος ταιριάζει στο χρόνο που έχω. Ωστόσο, θα ήθελα γνώμη από κάποιον που την έχει ήδη δοκιμάσει. Οιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penthesilia

Νεοφερμένος

Η penthesilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Είναι μόνο για αγγλικά από ότι είδα στα γρήγορα. Εγώ σκέφτομαι για γερμανικά.

Για ελληνόφωνους χρήστες έχει μόνο μαθήματα αγγλικών (αν και έχω κάνει αίτηση για να βοηθήσω να φτιαχτούν και μαθήματα γαλλικών και ξέρω άτομο που έχει κάνει αίτηση και για τα γερμανικά -τα μαθήματα φτιάχνονται από εθελοντές χρήστες).Για αγγλόφωνους,γαλλόφωνους,ισπανόφωνους,γερμανόφωνους,κτλ υπάρχουν μαθήματα για πολλές γλώσσες (ακόμα και για τις πιο περίεργες,πχ ιρλανδικά,δανέζικα,κτλ). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top