Βιολογία - εντυπώσεις

Μερρυ

Νεοφερμένος

Η Μερρυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας :) ειμαι 17 χρονων και φετος δινω πανελληνιες ....δεν μας εχουν κανει σωστη ενημερωση και θα ηθελα οποιος μπορει να μου λυσει καποιες αποριες σε σχεση με το 3ο επιστημονικο πεδιο που εχει να κανει με την Βιολογια :) ευχαριστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Γεια σας :) ειμαι 17 χρονων και φετος δινω πανελληνιες ....δεν μας εχουν κανει σωστη ενημερωση και θα ηθελα οποιος μπορει να μου λυσει καποιες αποριες σε σχεση με το 3ο επιστημονικο πεδιο που εχει να κανει με την Βιολογια :) ευχαριστω..

Απορίες ως προς τις σχολές του 3ου πεδίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μπορεί ένα άτομα που έχει τελειώσει το βιολογικό ή το τμήμα μοριακής βιολογίας & γενετικής, να ασχοληθεί με τον τομέα της ψυχικής υγείας; Αν ναι, μέσω ποιων μεταπτυχιακών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
1)Αξιζει να μπω σε τμημα βιολογιας?
2)Εχει ζητησει ?
3) Σε τι μπορω να εργασθώ?


*Ειδα οτι στο προγραμμα του τμηματος βιολογιας υπαρχουν τα Μαθηματικα? τι ειδους μαθηματικα κανουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rhinovir

Νεοφερμένος

Ο rhinovir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
1)Αξιζει να μπω σε τμημα βιολογιας?
2)Εχει ζητησει ?
3) Σε τι μπορω να εργασθώ?


*Ειδα οτι στο προγραμμα του τμηματος βιολογιας υπαρχουν τα Μαθηματικα? τι ειδους μαθηματικα κανουν ?

Αν δεν στοχεύεις σε μεταπτυχιακό ή παραπάνω, θα σου συνιστούσα να το αποφύγεις το τμήμα.

Επίσης, να είσαι ανοιχτός στην ιδέα της μετανάστευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Έλα ρε GTR βιολογικάρα και συ;;;

Έλα να γίνει πανικός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Έλα ρε GTR βιολογικάρα και συ;;;

Έλα να γίνει πανικός

Η μονη μου επιλογή ειναι η οδοντιατρική , απλα ρωτισα για το τμήμα βιολογίας αν ξέρει κανένας για το πως είναι (να δω αν μου αρέσει να ασχοληθω ,γιατί αν δεν μου αρέσει και δηλωσω για κάτι που δεν μου αρέσει μετα μην περιμένεις επαγγελματική αποκατάσταση )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siastef

Νεοφερμένος

Η Siastef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα.. Φέτος έδωσα πανελλαδικες εξετάσεις μέσω ΕΠΑΛ . Και θα ήθελα να κάνω εγγραφή στο πανεπιστήμιο βιολογίας.. το πρόβλημα.. είναι ότι αν και μου αρεσει η σχολή πολύ δεν ξέρω αν θα μπορώ να προχωρήσω γιατί στο επαλ δεν διδαχθηκαν η χημεία λόγο έλλειψης και αδιαφορια καθηγητων... .. το μάθημα έγινε τρεις φορές.. και δεν ξέρω ούτε τα στοιχειά στη χημια...επίσης το ίδιο ισχύει και στα μάθηματικα που δεν ξέρω να κάνω ουτε μια διακρινουσα... Ούτε μια εξίσωση.. βασικά δεν ξέρω τίποτα . έχω πραγματιακα ασικάβασικα κενα... Σε αυτά τα δύο μαθήματα ... Και φυσική καθώς ούτε εκεί είχαμε καθηγητή για δύο χρονιές... Πέρασα γιατι διάβασα και έγραψα 18στα υπολοιπα μαθήματα... Απλά έχω δει στο πρόγραμμα σπουδών στο Α εξαμινο.. μαθηματικά οργανική χημεία.. φυσικη.είναι δυνατον περάσωνα τέτοια μάθηματα ενώ δεν έχω την παραμικρή γνώση... Δεν έχω λευτα για φρόντιστηριο και πράγματικα μου άρεσε η σχολή βιολογίας... Απλώς διδαχθηκα ανατομία.. και άλλα μαθήματα οχι όμως χημια και μαθήματικα... Ποια είναι η γνώμη σας να μην γραφτώ σε αυτή τη σχολή... Έχω ακούσει ότι περνάς εύκολα με σημειώσεις.. .. μούφες;;;
 

Perrie99

Νεοφερμένος

Η Perrie99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να σπουδάσει βιολογία απο θεωρητικό κλάδο;
 

Elenii01

Νεοφερμένος

Η Elenii01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ναι, αν δίνεις με το παλιό σύστημα και επιλέξεις Βιολογία.
 
Top