Μετακίνηση στο κέντρο της Αθήνας

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μόλις πάρεις το πάσο σου (ή μια βεβαίωση από τη σχολή) θα πας σε ένα εκδοτήριο και θα βγάλεις προσωποποιημένη κάρτα.
Αυτή θα την επαναφορτίζεις κάθε 30 μέρες, προς το παρόν μόνο στα εκδοτήρια, από τον Νοέμβριο μου είπαν ότι θα γίνεται και στα μηχανήματα.

Η προσωποποιημένη κάρτα φορτίζεται στα μηχανήματα και στα εκδοτήρια αρκετό καιρό τώρα. Το μειωμένο εισιτήριο δε φορτίζεται σε ορισμένα μηχανήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Η προσωποποιημένη κάρτα φορτίζεται στα μηχανήματα και στα εκδοτήρια αρκετό καιρό τώρα. Το μειωμένο εισιτήριο δε φορτίζεται σε ορισμένα μηχανήματα.


Αυτό το έχω ξανακούσει αλλά έχω δοκιμάσει πολλές φορές (στης μητέρας μου την κάρτα που έχει μειωμένο λόγω του ότι είναι άνω των 65) και δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Μόλις πάρεις το πάσο σου (ή μια βεβαίωση από τη σχολή) θα πας σε ένα εκδοτήριο και θα βγάλεις προσωποποιημένη κάρτα.
Αυτή θα την επαναφορτίζεις κάθε 30 μέρες, προς το παρόν μόνο στα εκδοτήρια, από τον Νοέμβριο μου είπαν ότι θα γίνεται και στα μηχανήματα.

Ακριβώς έτσι. Πρέπει να εκδώσεις προσωποποιημένη κάρτα. Με αυτή θα μπορείς να κάνεις και συναλλαγές στο μηχάνημα με το μειωμένο εισητήριο (σε αντίθεση με το να μην έχεις, όπου πρέπει να περιμένεις στις ουρές των ελάχιστων πλέον ανοιχτών εκδοτηρίων, για να αγοράσεις εισητήρια μειωμένου κομίστρου). Υπ' όψιν, για την έκδοσή της, θα χρειαστείς ταυτότητα, κάποιο φοιτητική ταυτότητα/βεβαίωση (καθώς δεν θα την έχεις την ταυτότητα άμεσα), και το ΑΜΚΑ σου, μπορείς όμως το τελευταίο να το δείξεις σαν φωτογραφία στο κινητό.

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο για τις απαντήσεις σας, με βοηθήσατε πολύ!!:thumbup:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top