Hearthstone!

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Who is into card games? :P
Παίζει κανείς; Πως σας φαίνεται; Ποιο expansion είναι το αγαπημένο σας;
Τι rank είστε αυτόν τον μήνα; :P

Oι κάρτες,τα adventures και οι χαρακτήρες είναι όλα βασισμένα στο lore του WoW της Blizzard.
Για όσους δεν έχουν ιδέα για τι μιλάω,τσεκάρετε το βιντεάκι:


Info's: Το Hearthstone: Heroes of Warcraft, είναι ένα διαδικτυακό παιχνίδι καρτών που κυκλοφόρησε τον Μάρτιο του 2014 και αριθμεί 10 εκατομμύρια χρήστες παγκοσμίως. Αυτή την στιγμή μπορείς να το βρεις για Microsoft Windows, iOS και iPad και πολύ σύντομα θα κάνει την εμφάνιση του σε iPhone, Android και Windows 8 Tablet. Όπως καταλαβαίνεις, θα μπορείς σύντομα να το παίξεις σε ότι πλατφόρμα και αν χρησιμοποιείς. Με το που ξεκινήσεις την εφαρμογή και πατήσεις το ‘Play’ , το παιχνίδι θα σε πάρει από το χεράκι και θα σου δείξει όλους τους χειρισμούς. Η εισαγωγή στον κόσμο του Hearthstone θα σε περάσει από κάποιους εχθρούς που σταδιακά θα σου μαθαίνουν και κάτι καινούργιο. Μόλις ξεπεράσεις τα αρχικά εμπόδια που θα παρουσιαστούν στο δρόμο σου, θα έχεις πάρει μία πρώτη γεύση από το παιχνίδι.

Μία πρώτη γεύση που θα σε βοηθήσει στη συνέχεια της περιπέτειας σου στον διαδικτυακό κόσμο του Hearthstone. Με την ολοκλήρωση του εισαγωγικού κεφαλαίου θα σου δοθεί η δυνατότητα να επιλέξεις έναν από τους εννιά χαρακτήρες του παιχνιδιού. Ο κάθε χαρακτήρας έχει την δική του ταυτότητα και διαφέρει αρκετά από τους υπόλοιπους. Η επιλογή που θα κάνεις είναι καθαρά προτίμησης, οπότε δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή.Ο κάθε χαρακτήρας λοιπόν έχει τις δικές του κάρτες και τη δική του ιδιότητα. Σκοπός σου είναι η σωστή διαχείριση των καρτών σου κατά τη διάρκεια του αγώνα με τον αντίπαλο σου και προτεραιότητα σου αποτελεί η εξόντωση του. Ο αγώνας καρτών έχει την εξής μορφή: Εσύ και ο αντίπαλος σου έχετε από 30 πόντους ζωής. Ο πρώτος που θα καταφέρει να ρίξει τους πόντους ζωής του άλλου στο 0 κερδίζει τον αγώνα. Εύκολο; Σκέψου το ξανά…

Επιστρέφουμε σε αυτό που είχαμε πει και πιο πάνω, αναφερόμενος στην απλότητα του παιχνιδιού. Είσαι στο μετρό και θες να περάσεις ευχάριστα τον χρόνο που μένει μέχρι τον προορισμό σου; Περιμένεις στην στάση του λεωφορείου και δεν έχεις τι να κάνεις; Το Hearthstone είναι η λύση που έψαχνες. Μάζεψε κάρτες κερδίζοντας χρυσάφι από τις ημερήσιες αποστολές, οργάνωσε τις κάρτες σου και κέρδισε τους αντιπάλους σου. Αν δεν έχεις ασχοληθεί με το Hearthstone: Heroes of Warcraft μέχρι σήμερα ήρθε η ώρα να μυηθείς στον κόσμο του!
To παραπάνω είναι Review από το Gamespace για το ipop.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Υπερβολικά pay2win για αυτό που ξεκίνησε. Από το καλοκαίρι που άρχισα είχα να φαρμάρω gold για naxx + brm πλέον έχω και το explorers ε κάπου εκεί το βαρέθηκα μπαίνω όποτε το θυμάμαι να κάνω τα daily και το brawl.
Το να το χεις στο tablet για το μετρό βέβαια ακούγεται ωραίο αλλά δε ξερω και τι θα τραβάει από data.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Υπερβολικά pay2win για αυτό που ξεκίνησε. Από το καλοκαίρι που άρχισα είχα να φαρμάρω gold για naxx + brm πλέον έχω και το explorers ε κάπου εκεί το βαρέθηκα μπαίνω όποτε το θυμάμαι να κάνω τα daily και το brawl.
Το να το χεις στο tablet για το μετρό βέβαια ακούγεται ωραίο αλλά δε ξερω και τι θα τραβάει από data.
Θα συμφωνήσω.
Έχουνε βγάλει πολλά expansions σε μικρό χρονικό διάστημα και είναι δύσκολο για έναν νέο παίκτη να ανταποκριθεί στο meta.
Θα φέρουν αλλαγές μέσα στην άνοιξη όμως-το έχουν ανακοινώσει-,που θα κάνουν 2 διαφορετικά game modes.
Tο ένα θα είναι για τους "αρχάριους" και αυτό θα ισχύει και για το ladder αλλά και για τα normal games. Εκεί ίσως ισορροπήσουν λίγο τα πράγματα.

Εγώ παίζω γύρω στον ένα χρόνο και έχω όλα τα adventures -naxxramas,blackrock mountain,league of explorers,μερικές κάρτες από το grand tournament κλπ-. Δεν έχω βάλει ούτε 1 ευρώ στο γκέιμ. Όλα τα έκανα φαρμάροντας απλά gold και μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα μπορούσα να ανταποκριθώ εύκολα στο meta!

Ερώτηση: Arena έχεις παίξει καθόλου? Πως σου φάνηκε? Το best arena key μου είναι 11 θαρρώ.
Αν είσαι καλός στην Arena μπορείς να κερδίσεις αρκετό gold. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτη φορά βλέπω προσωπικά θέμα στο i-school για κάποιο cardgame και χαίρομαι!

Το Hearthstone του είχα δώσει μια ευκαιρία νομίζω κανά χρόνο πριν αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Έπαιξα αρκετά. Έμαθα τους κανόνες (το παιχνίδι μου τους έμαθε όπως λέει και στο κείμενο!!!) και έπαιξα εναντίον πολλών αντιπάλων. Κάποιους μάλιστα θυμάμαι δυσκολεύτηκα να τους νικήσω. Το θέμα είναι ότι μου είχε φανεί πολύ απλό... Μου φάνηαν λίγοι οι κανόνες και σχετικά απλοί. Ήταν κάπως "προβλέψιμο" και καταντούσε βαρετό. Επίσης, σε ενα cardgame δίνω πάρα πολύ μεγάλη σημασία στο artwork των καρτών. Στο συγκεκριμένο, δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα το στυλ. Δεν ξέρω αν από τότε που έπαιξα έχουν μπει ξέρω 'γω κι άλλοι κανόνες. Πάντως για κάτι χαλαρό πχ όταν περιμένεις το λεοφορείο που λέει ο λόγος, δεν είναι άσχημο.

Ενώ το trailer το κάνει να φαίνεται τόσο ωραίο, ουσιαστικά κατά τη γνώμη μου δεν δείχνει και πολλά.

Μπορεί το πρόβλημα να 'ναι μόνο δικό μου γιατί παίζω μόνο yu-gi-oh. Έχω δοκιμάσει pokemon, καλό ήταν αλλά το παράτησα, μπορεί να το ξαναπιάσω. Έχω παίξει και magic και μπορώ να πω ότι μου άρεσε, αν και δεν έπαιξα πάνω από ένα μήνα.

Εσένα τι σου αρέσει στο Hearthstone; Παίζεις κάποιο άλλο cardgame;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
έχω παίξει μόνο το free :P

Αυτο που έλεγα είναι αν τελειώσω με το explorers θα ξόδευα τα υπόλοιπα σε αρένες βέβαια δε με κόβω για τύπο που θα έβγαζε πάνω από 5 σε αρένα στο έτσι. Αν και πιστεύω πως το παιχνίδι δεν έχει τόσο μεγάλο skillcap δηλαδή κάποιος ο οποίος έχει μάθει όλες τις κάρτες απ' έξω ( δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται ) και ξέρει και τα combo όπως και τι να περιμένει από meta decks και πώς να το διαχειριστεί και 11άρια σε αρένες χτυπάει και ranks κάτω από 7 ξέρω γω. Δεν είναι πως θέλει και τίποτα τρελά reaction time όρεξη να χεις...

Πλέον, και αυο ισχύει για κάθε παιχνίδι με ενεργό competitve decks, arena builds κλπ τα φτιάχνεις όλα έτοιμα αυτό που θες κυρίως είναι game knowledge και καλό μάτι εγώ ας πούμε κάνω ηλίθια Play και τα καταλαβαίνω όταν πατήσω το end turn :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πρώτη φορά βλέπω προσωπικά θέμα στο i-school για κάποιο cardgame και χαίρομαι!

Το Hearthstone του είχα δώσει μια ευκαιρία νομίζω κανά χρόνο πριν αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Έπαιξα αρκετά. Έμαθα τους κανόνες (το παιχνίδι μου τους έμαθε όπως λέει και στο κείμενο!!!) και έπαιξα εναντίον πολλών αντιπάλων. Κάποιους μάλιστα θυμάμαι δυσκολεύτηκα να τους νικήσω. Το θέμα είναι ότι μου είχε φανεί πολύ απλό... Μου φάνηαν λίγοι οι κανόνες και σχετικά απλοί. Ήταν κάπως "προβλέψιμο" και καταντούσε βαρετό. Επίσης, σε ενα cardgame δίνω πάρα πολύ μεγάλη σημασία στο artwork των καρτών. Στο συγκεκριμένο, δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα το στυλ. Δεν ξέρω αν από τότε που έπαιξα έχουν μπει ξέρω 'γω κι άλλοι κανόνες. Πάντως για κάτι χαλαρό πχ όταν περιμένεις το λεοφορείο που λέει ο λόγος, δεν είναι άσχημο.

Ενώ το trailer το κάνει να φαίνεται τόσο ωραίο, ουσιαστικά κατά τη γνώμη μου δεν δείχνει και πολλά.

Μπορεί το πρόβλημα να 'ναι μόνο δικό μου γιατί παίζω μόνο yu-gi-oh. Έχω δοκιμάσει pokemon, καλό ήταν αλλά το παράτησα, μπορεί να το ξαναπιάσω. Έχω παίξει και magic και μπορώ να πω ότι μου άρεσε, αν και δεν έπαιξα πάνω από ένα μήνα.

Εσένα τι σου αρέσει στο Hearthstone; Παίζεις κάποιο άλλο cardgame;
Και εγώ χαίρομαι που απάντησες. :happy:
Ναι me2, δίνω μεγάλη βάση στο artwork των καρτών.
Αυτό ήταν ο πρώτος λόγος που με κέρδισε το Hearthstone,είχα ερωτευτεί τις class κάρτες του mage (Jaina)! :redface:
O καθένας όμως έχει την δική του αισθητική και καταλαβαίνω τι εννοείς.

Στο Hearthstone μου αρέσει το ότι είναι απλό,διασκεδαστικό,δεν είναι time consuming όπως άλλα ον λάιν παιχνίδια και σου εξασκεί και το μυαλό. -Ειδικά όταν παίζεις Αrena πρέπει να σκεφτείς που θα γίνουν τα σωστά trades,πότε θα παίξεις την Χ κάρτα για να κάνεις το Χ combo,ποιο class θα πάρεις,ποια κάρτα έχει περισσότερο value για να την παίξεις στον κάθε γύρο,τι deck θα παίξεις (control,aggro,midrange) και άλλα τόσα-.
Επίσης από το Hearthstone ανακάλυψα αρκετό από το lore του WoW -γιατί δεν είχα παίξει ποτέ πριν -. :D
Σκέφτομαι να παίξω κάποια στιγμή και σε τουρνουά. :redface:

Magic the gathering εννοείς ότι έπαιζες έτσι?
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτό το παιχνίδι,αλλά πολλοί γνωστοί μου το παράτησαν λόγω των χρημάτων που έδιναν.
Έχω ακούσει επίσης άτομα να ξοδεύουν τρελά ποσά για το magic the gathering!

Yu gi oh ναι μου άρεζε και εμένα παλιότερα!
Επίσης μου αρέσουν και τα επιτραπέζια card games,εννοείται.
Έχεις κάποιο άλλο card game να μου προτείνεις; :)

έχω παίξει μόνο το free :P

Αυτο που έλεγα είναι αν τελειώσω με το explorers θα ξόδευα τα υπόλοιπα σε αρένες βέβαια δε με κόβω για τύπο που θα έβγαζε πάνω από 5 σε αρένα στο έτσι. Αν και πιστεύω πως το παιχνίδι δεν έχει τόσο μεγάλο skillcap δηλαδή κάποιος ο οποίος έχει μάθει όλες τις κάρτες απ' έξω ( δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται ) και ξέρει και τα combo όπως και τι να περιμένει από meta decks και πώς να το διαχειριστεί και 11άρια σε αρένες χτυπάει και ranks κάτω από 7 ξέρω γω. Δεν είναι πως θέλει και τίποτα τρελά reaction time όρεξη να χεις...

Πλέον, και αυο ισχύει για κάθε παιχνίδι με ενεργό competitve decks, arena builds κλπ τα φτιάχνεις όλα έτοιμα αυτό που θες κυρίως είναι game knowledge και καλό μάτι εγώ ας πούμε κάνω ηλίθια Play και τα καταλαβαίνω όταν πατήσω το end turn :P
Ι totally agree! Έτσι ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ! :happy:
Βtw υπάρχει και site που μπορεί να σε βοηθήσει με τις αρένες,αν σε ενδιαφέρει τσεκαρέ το.
Αλλά και πάλι μην το ακολουθήσεις τυφλά,κάποιες φορές το value της κάρτας θα το καθορίσεις εσύ ανάλογα με την κρίση σου.
Εμένα πάντως με βοήθησε πολύ το site -ειδικά στην αρχή-. Πλέον δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Παίξτε την free edition του hearthstone.Μην δίνετε ούτε φράγκο στον robert kotick ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ναι μου το χανε δείξει σε κάποια φάση το site απ' ό,τι είχα δει βγαίνει και σε addon. βέβαια αν φτάσεις σε σημείο να μη τα κοιτάς αυτά υποτθέτω θα χεις φτάσει ήδη σε ένα αρκετά καλό επίπεδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι μπορει να θεωρηθει pay2win παιχνιδι ,θες 700g για καθε πτερυγα adventure αν κανεις τα q καθε μερα σε 1-1,5 εβδομαδα τα βγαζεις ,ε σε μερικους μηνες τα εχεις ξεκλειδωσει ολα !
Εγω παιζω mage κυριως (tempo) και εχω φτασει εως και rank 12 . Η κοπελα μου που εχει ασχοληθει περισσοτερο εχει φτασει rank 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Xαίρομαι που βλέπω ότι υπάρχουν κι άλλοι που παίζουν. :clapup:
Tempo mage είναι από τα αγαπημένα μου decks!
Κι εγώ μέχρι 4 rank έχω φτάσει,ελπίζω σύντομα να πάω legend. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ohio!

Επαναφέρω και πάλι το θεματάκι μου!

Ως καμμένη gamer, να σας ενημερώσω για το καινούργιο expansion του hearthstone!

The Year of the Raven.


Aν κάποιος ασχολείται με το παιχνίδι, περιμένω απόψεις φυσικά! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top