Απορία σχετικά με τις τουριστικές επιχειρήσεις

stamataras

Νεοφερμένος

Ο stamataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια και καλα αποτελεσματα! Ξαναεδωσα φέτος αλλα λογω ενος προβληματος υγειας που είχα δεν εγραψα τοσο καλα οσ θα ηθελα ,αοθ 13 περιπου αοδε 14 εκθεση κανα 10αρι και μαθηματικα δεν παρουσιαστικα διοτη δεν ξερω την τυφλα μου πραγματικα! Εχω καποιες ελπιδες τωρα με την καταργησα του 10 αλλα εχω μια απορια! Εαν γραψω καλα αγγλικα γιατη ειμαι καλος ,και γραψω πχ ενα 16 πέρναω τουριστικα?
13 . 35= 455
14 . 35= 490
10. 15 = 150
= 1095 υποθετικα αλλα πιστευω πως είμαι αρκετα μορια λιγο ποιο κατο ( 30-40)
Ας υποθεσουμε στα αγγλικα που εχω proficiency και είμαι πολυ καλος γράψω ενα 16
16 . 30 =480+1050 η παραπανω =1530 μορια με μεγιστο το 2400!

1530 μορια η λιγο ποιο κατο η παραπανο είναι αρκετα για να περάσω στην τουριστικη σχολη? Εχω δηλωσει πρωτη προτιμηση στην αθηνα τουριστικα,δευτερη πατρα,και τριτη πειραια!
Εχω την απορια διοτη το μεγιστο ειναι 2400 και λεω μηπως θελει παραπάνο,μου παν αμα γράψω καλα αγγλικα θα μπω τουριστικα!Θα ηθελα να ακουσω και εσεις τη ξερετε ευχαριστω οποιον απαντησει :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια και καλα αποτελεσματα! Ξαναεδωσα φέτος αλλα λογω ενος προβληματος υγειας που είχα δεν εγραψα τοσο καλα οσ θα ηθελα ,αοθ 13 περιπου αοδε 14 εκθεση κανα 10αρι και μαθηματικα δεν παρουσιαστικα διοτη δεν ξερω την τυφλα μου πραγματικα! Εχω καποιες ελπιδες τωρα με την καταργησα του 10 αλλα εχω μια απορια! Εαν γραψω καλα αγγλικα γιατη ειμαι καλος ,και γραψω πχ ενα 16 πέρναω τουριστικα?
13 . 35= 455
14 . 35= 490
10. 15 = 150
= 1095 υποθετικα αλλα πιστευω πως είμαι αρκετα μορια λιγο ποιο κατο ( 30-40)
Ας υποθεσουμε στα αγγλικα που εχω proficiency και είμαι πολυ καλος γράψω ενα 16
16 . 30 =480+1050 η παραπανω =1530 μορια με μεγιστο το 2400!

1530 μορια η λιγο ποιο κατο η παραπανο είναι αρκετα για να περάσω στην τουριστικη σχολη? Εχω δηλωσει πρωτη προτιμηση στην αθηνα τουριστικα,δευτερη πατρα,και τριτη πειραια!
Εχω την απορια διοτη το μεγιστο ειναι 2400 και λεω μηπως θελει παραπάνο,μου παν αμα γράψω καλα αγγλικα θα μπω τουριστικα!Θα ηθελα να ακουσω και εσεις τη ξερετε ευχαριστω οποιον απαντησει :D:D

ΑΣΤΕΡ έχεις βάλει?(Ανωτερη Τουριστικη Ροδου)Αν την πιάσεις να το ξέρεις πως θα είσαι πολύ τυχερός.Χωρις υπερβολή στο είδος της ειναι άπιαστη στη χώρα.Χρόνια τωρα βγάζει τη ραχοκοκκαλια του Ελληνικού τουρισμού.Απλα στο λέω γιατι στην πόλη μου είναι η σχολη και την ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stamataras

Νεοφερμένος

Ο stamataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ΑΣΤΕΡ έχεις βάλει?(Ανωτερη Τουριστικη Ροδου)Αν την πιάσεις να το ξέρεις πως θα είσαι πολύ τυχερός.Χωρις υπερβολή στο είδος της ειναι άπιαστη στη χώρα.Χρόνια τωρα βγάζει τη ραχοκοκκαλια του Ελληνικού τουρισμού.Απλα στο λέω γιατι στην πόλη μου είναι η σχολη και την ξέρω.
Οχι φιλε δεν την εβαλα :/: αλλα εχω βάλει καμια 5αρια με τουριστικες,αθηνα ,πειραια,πατρα,κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οχι φιλε δεν την εβαλα :/: αλλα εχω βάλει καμια 5αρια με τουριστικες,αθηνα ,πειραια,πατρα,κλπ

καλή επιτυχία παντως!Επι της ευκαιριας,να προτείνω το site της ΑΣΤΕΡ για οσα παιδιά δωσαν κι απο γενικό και θα δηλωσουν τουριστικα,εκτος απο το οτι η Ροδος ειναι και πολυ ομορφο νησι αλλα και πόλη που δεν της λειπει τιποτα απο τις μεγαλυτερες,κι η σχολη συστείνεται απο μενα.Ρίξτε μια ματια : https://www.aster.edu.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stamataras

Νεοφερμένος

Ο stamataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
καλή επιτυχία παντως!Επι της ευκαιριας,να προτείνω το site της ΑΣΤΕΡ για οσα παιδιά δωσαν κι απο γενικό και θα δηλωσουν τουριστικα,εκτος απο το οτι η Ροδος ειναι και πολυ ομορφο νησι αλλα και πόλη που δεν της λειπει τιποτα απο τις μεγαλυτερες,κι η σχολη συστείνεται απο μενα.Ρίξτε μια ματια : https://www.aster.edu.gr/
Έχω ακουστά οτι είναι πολυ καλη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Τ.Ε.Ι
Τουριστικών Επιχειρήσεων Αθήνας Βάση 1244
Τουριστικών Επιχειρήσεων Πάτρα Βάση 1286
Τουριστικών Επιχειρήσεων Πειραιά (Σπέτσες) Βάση 1245

Γενικά δεν είναι πολύ υψηλές,αν βγάλεις ενα 15 είσαι εντάξει πιστεύω.
Υ.Γ Οι βάσεις είναι του 2009
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έχω ακουστά οτι είναι πολυ καλη σχολη

Σαν σχολή ναι δεν τείθεται θέμα αλλα απο εκει και πέρα επηρεαζουν κι αλλοι παραγοντες οπως το οικονομικο.Δεν ειναι τοσο απλό για τον καθε Αθηναιο να μετακομισει πχ με τοσες επιλογες διπλα του,σε αντιθεση με εμας που εωρουμε εξ αρχης δεδομενο πως για σπουδες θα φυγουμε.Απλά την προτείνω για παιδια που δεν την είχαν υποψην τους ως σοβαρή επιλογη αλλα παράλληλα θα βολευε κι απο αποψη δυνατοτητων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Stamataras Τ.Ε.Ι σε ενδιαφέρουνε η Α.Ε.Ι ???? Οι σχολές που σου προανέφερα είναι Τ.Ε.Ι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση ποια η διαφορα ενος αποφοιτου απο ενα ΤΕΙ Τουριστικων Επιχειρησεων από έναν ποφοιτο απο την ΑΣΤΕΡ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Η αστεκ στην Κρήτη(αγιος νικολαοσ) εχει εστίες 'η προσφερει συτηση? Ξερεισ κάποιος? Σπουδάζει κανείς εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top