Παντογνώστης

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Όλοι φυσικά μικροι και μεγάλοι θα γνωρίζετε το παιχνίδι παντογνώστης:) Ας δοκιμάσουμε λοιπόν να το παίξουμε και από εδώ μέσα. Για να εξηγούμε τους κανόνες του παιχνιδιού κάποιος βάζει ερωτήσεις γνώσεων για οποιοδήποτε θέμα θα αφήνει να απαντάνε οι υπόλοιποι και στην συνέχεια θα βάζει την σωστή απάντηση;)
Ας ξεκινήσουμε λοιπόν!! καλή αρχή και καλή μας επιτυχία:clapup::clapup:

Ας κάνω εγώ την αρχή και θα βάλω την εξής ερώτηση γνώσεων: για δυνατούς λύτες!!
Πόσοι πλανήτες περιστρέφονται γύρω από τον Ήλιο;
1. Εννέα (9)
2. Επτά (7)
3. Οκτώ (8)
4. Έξι (6)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
8 δεν είναι;
(Ερμής, Αφροδίτη, Γη, Άρης, Κρόνος, Δίας, Ουρανός, Ποσειδώνας- Κάπου στην μέση πρέπει σε σειρά να πηγαίνουν ανάποδα.)
(Ωραία ερώτηση!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ερώτηση Grand:
Ο Πλούτωνας θεωρείται πλανήτης του ηλιακού μας σύστηματος, ναι ή όχι και γιατί? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Νομιζω οτι εχουν αλλάξει άποψη για αυτο το ζήτημα αρκετές φορές και οτι δεν θεωρείται πλανήτης τωρα :hmm: εκτός κι αν άλλαξαν γνώμη παλι. Ξέρω παντως οτι μια πλήρης περιστροφή του γύρω απο τον ήλιο διαρκεί κάπου στα 200+ χρονια, ετσι ειχα διαβάσει.
Να βάλω και εγω ερώτηση τωρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ κάπου διάβασα ότι τελικά τον θεωρούν πλανήτη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top