Σε ποια ηλικία ξεκινήσατε να μαθαίνετε ξένες γλώσσες;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ντόητς τα διπλώματα περνούνται μόνο με τα υπερβασικά.;)

Τι να το κανω το διπλωμα αν δεν ξερω να μιλησω αυριο μεθαυριο; Γι αυτο δεν θεωρω τον εαυτο μου γνωστη αγγλικων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι να το κανω το διπλωμα αν δεν ξερω να μιλησω αυριο μεθαυριο; Γι αυτο δεν θεωρω τον εαυτο μου γνωστη αγγλικων...
Τπτ, αλλά αυτό θα γινόταν(πάνω κάτω) έτσι και αλλιώς. Θα μάθεις να μιλάς μια γλώσσα μόνο οταν πας να ζήσεις σε ανάλογη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αν σας πω, οτι τα ιταλικά μου είναι μακράν καλύτερα απο τα αγγλικά μου, θα με κράξετε; :P
Αυτό με την εξάσκηση ισχύει, μιλάω με μια κοπελιά ιταλίδα κάπου κανα μήνα τώρα, και με έχει βοηθήσει αρκετά αυτό το πράγμα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
σημασία δεν έχει μόνο πότε τις ξεκινάει κανείς αλλά και πόσο διατηρεί την επαφή μαζί τους (ξεκίνησα τα αγγλικά 4 ετών και από τότε που πήρα CPE -το μακρινό 2009- δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με αποτέλεσμα τώρα να έχει πέσει αρκετά το επίπεδο μου:worry: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Αγγλικά στην Γ' δημοτικού και με τα ισπανικά άρχισα να ασχολούμαι πιο σοβαρά κάπου στην Α' γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αγγλικά από το Δημοτικό μέχρι Λύκειο και φροντιστήριο από Α' Γυμνασίου χωρίς το τελειώσω και γερμανικά επίσης από το Δημοτικό και Γυμνάσιο και ρώσικα τα ξέρω από πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Αγγλικά ξεκίνησα στα 3 και Γαλλικά στην τετάρτη δημοτικού. Αν και πήρα το Delf B2 στο γυμνάσιο δεν νομίζω πως αντικειμενικά ανταποκρίνομαι στο συγκεκριμένο επίπεδο διότι δεν τα συντήρησα. Τι να τα κάνεις τα χαρτιά αν στην πράξη δεν μπορείς να τα αξιοποιήσεις επαρκώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Ξεκίνησα Αγγλικά στην 3η Δημοτικού. :P Τώρα θα δώσω 2 lower στην Β γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top