Γενικό -  Χημεία ή Βιολογία

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι.. προσπαθώ εδώ και 2 χρόνια να πάρω αυτήν την απόφαση...Χημικος η Βιολογος????? Δε μπορώ να αποφασισω τι θέλω να γίνω .και μη Μ πείτε αυτο π σου αρέσει περισσότερο...και τα δύο μου αρέσουν του ιδιοο:yes:....καμία ιδέα..πως θα αποφασίσω?:smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris.Y

Νεοφερμένος

Ο Sotiris.Y αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Αφού δεν μπορείς ν' αποφασίσεις με τίποτα, τότε βιολόγος! Υπάρχουν λιγότεροι βιολόγοι απ' ότι χημικοί (τουλάχιστον στην εκπαίδευση)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Χμ.. ωραία απαντηση:clapclap:..αλλά ξέρω ότι και αν διαλέξω θα μετανιώσω για το αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμ.. ωραία απαντηση:clapclap:..αλλά ξέρω ότι και αν διαλέξω θα μετανιώσω για το αλλο

Τι σου αρέσει στη βιολογία και τι στη χημεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Λοιπόν..σόρρυ π άργησα να απαντήσω..στη χημεία.. λατρεύω το κομμάτι..της βιοχημείας..δλδ..την βιολογία που κάνουμε στη β λυκείου..(όχι πως δε Μ αρέσουν και τα άλλα κομμάτια της! Τα λατρευω και αυτά) βέβαια..έχω μια ανασφάλεια απέναντι στα μαθηματικά και στη φυσική ..στην βιολογία τώρα..μου αρέσει πάρα πολύ το ξαναλέω .το κομμάτι της βιοχημείας..(και μ αρέσουν πάρα πολύ η ανατομία του ανθρώπου!).. βέβαια νιώθω ξανά σαν..πως να το πω .ότι δε με ενδιαφέρει η βιολογία των ζώων και φυτών..όχι πως δε Μ αρέσει..απλά θα προτιμούσα..να μην είναι υποχρεωτικό μάθημα..αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Λοιπόν..σόρρυ π άργησα να απαντήσω..στη χημεία.. λατρεύω το κομμάτι..της βιοχημείας..δλδ..την βιολογία που κάνουμε στη β λυκείου..(όχι πως δε Μ αρέσουν και τα άλλα κομμάτια της! Τα λατρευω και αυτά) βέβαια..έχω μια ανασφάλεια απέναντι στα μαθηματικά και στη φυσική ..στην βιολογία τώρα..μου αρέσει πάρα πολύ το ξαναλέω .το κομμάτι της βιοχημείας..(και μ αρέσουν πάρα πολύ η ανατομία του ανθρώπου!).. βέβαια νιώθω ξανά σαν..πως να το πω .ότι δε με ενδιαφέρει η βιολογία των ζώων και φυτών..όχι πως δε Μ αρέσει..απλά θα προτιμούσα..να μην είναι υποχρεωτικό μάθημα..αυτα


υπαρχει και το τμημα μοριακης βιολογιας και γενετικης, που δεν εχειι τοσα ζωα και φυτα,αφου δεν σε ενδιαφερουν.

Τωρα αν δεν μπορεις να αποφασισεις με τιποτα, απλα περιμενε να δεις τα μορια που θα βγαλεις :laugh: το χημικο εχει χαμηλοτερη βαση απο το βιολογικο. Τωρα αν τα πιανεις και τα δυο, θα πω κι εγω βιολογικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω από τα λεγόμενά σου θεωρώ ότι σε ενδιαφέρει πιο πολύ η χημεία, η οποία επίσης θεωρώ ότι έχει πολύ καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση πέραν του καθηγητικού.
Βασικά πως να το θέσω, μου βγάζεις ότι δεν σε ενδιαφέρει η βιολογία, πάρα μόνο όσα έχουν να κάνουν με τον άνθρωπο που είναι ένα πολύ μικρό κομμάτι από τη βιολογία. Ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς και άλλες σχολές προς τα εκεί, ακόμα και αυτές που να μην είχες καθόλου υπόψη αρχικά πχ φυσικοθεραπεία.
Γενικά θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο παραπάνω και εκτός των σχολικών βιβλίων που δεν παρουσιάζουν ουσιαστικά καθόλου το αντικείμενο κάθε επιστήμης. Ακόμα και βιντεάκια στο YouTube να δεις ξερωγω :P
Όπως και να έχει δεν χρειάζεται να αποφασίσεις τώρα, και για τα δύο τμήματα τον ίδιο δρόμο θα ακολουθήσεις οπότε μπορείς να το ψάξεις ακόμα και μετά τις πανελλήνιες που θα έχεις ελεύθερο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αρχικα να πω..ότι δε ξέρω πως να κάνω αντιγραφή το μνμ του καθενός..για να ξέρω σε ποιον απευθύνομαι..:laugh:..θα τα πω λοιπόν..όλα μαζί..δε μπορώ να πάω στην Αλεξανδρούπολη για μοριακή.. διότι.. υπάρχει το οικονομικό θέμα..όπως θα ήθελα και στα Ιωάννινα ιατρική χημεία!..αλλά περιοριζομαι στη Κρήτη..π έχω ακούσει ότι είναι πάρα πολύ καλά τα τμήματα (μη πω τα καλύτερα)..οπότε η βιολογικό Κρήτης η χημικό Κρήτης......μετά..δε ξέρω πως σου έδωσα την εντύπωση ότι δε Μ αρέσει η βιολογια:happy:.. επειδή δε Μ αρέσει η ζωολογία και η βοτανική?...ε...τα έχω ψάξει..και δε Μ.. κινούν το ενδιαφέρον..αλλά δε τα έχω διδαχθεί..αλλά δε σημαίνει ότι δε θέλω να τα διδαχθω!..μου αρέσει η βιολογια..το μου αρέσει δε φτάνει...αυτά ..:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα μαθηματικά και η φυσική που θα κάνεις σε τμήματα χημείας πάντως είναι για γέλια, δεν είναι λόγος να σε αποτρέψει από το να πας σε χημικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Α..ναι?...δε ξέρω έχω ακούσει ότι θα τα βρεις δύσκολα αν δε τα πας καλά με τα μαθηματικά στο λύκειο..πχ..εγώ π δεν έχω καλή σχέση μαζί τους...με τη φυσική οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α..ναι?...δε ξέρω έχω ακούσει ότι θα τα βρεις δύσκολα αν δε τα πας καλά με τα μαθηματικά στο λύκειο..πχ..εγώ π δεν έχω καλή σχέση μαζί τους...με τη φυσική οκ...


Δεν έχεις καλή σχέση μαζί τους τι σημαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Σημαίνει ότι με δυσκολεύουν αρκετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top