Φοιτητική ζωή στα Ιωάννινα

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά η αλήθεια είναι πως ρώτησα για την έναρξη των μαθημάτων αν θα είναι της 27 αλλά μου είπαν, άλλο πράγμα η έναρξη των μαθημάτων και άλλο πράγμα η έναρξη του εξαμηνου, άρα όχι δεν αρχίζουν τα μαθήματα 27.Στο οικονομικό για παράδειγμα έμαθα πως 4 θα αρχίσουν....Βέβαια δεν είμαι και τόσο σίγουρος....Θα ρωτήσω έναν καθηγητή του πανεπιστημίου και θα σας πω σίγουρα .....
αν μπορεις θα μας διευκολυνες πραγματικα,βεβαια θα κανω ενα τηλεφωνο και στην γραμματεια αλλα δεν νομιζω οτι θα βγαλω ακρη διοτι σιγουρα θα με παραπεμψουν στο site της σχολης...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrospc

Νεοφερμένος

Ο Stavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
οκ, πάντως πραγματικά δεν νομίζω να ξεκινούν τα μαθήματα 27 (μην σου πω είμαι σίγουρος...) για π.χ. το επιβεβαίωσα και επίσημα εδώ για το οικονομικό: https://www.econ.uoi.gr/programa_mathimatwn.php
Τώρα απ ότι βλέπω στο internet κάθε πανεπιστήμιο, μην σου πω κάθε σχολή όποτε θέλει ξεκινάει.....Γι αυτό νομίζω πως ακόμη δεν έχει αποφασίσει κάθε σχολή πότε θα αρχίσει τα μαθήματα...Όπως λεν όλοι: Αρχές Οκτωβρίου
Αν μάθω κάτι συγκεκριμένο τις επόμενες μέρες, θα το στείλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαχανοντολμάς

Νεοφερμένος

Η Λαχανοντολμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ok,τα κατάφερα με τε site, ούτε γω πήρα κάρτα, πάντως για τα πάσο είναι γενικό το κακό ,και σε άλλες σχολές, άκουσα ότι το πρόβλημα είναι του ΟΑΣΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kallulin

Νεοφερμένος

Η ΜΕΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εσυ ενοικιασες σπιτι,γιατι και εγω περιμενω να παρω εστια και τα μαθηματα αρχιζουν 27 του μηνα:(:(:(:(:(:(:(:(

Οχι δεν νοικιασα σπιτι...μεχρι να βγει η αποφαση για την εστια θα μεινω λιγο καιρο σε ξενοδοχειο...:(
Δυσκολα τα πραγματα μεχρι να βγει η αποφαση αλλα ας ελπισουμε οτι θα παρουμε δωματιο....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
ααα καλο αυτο...!!:)ποτε μας δινουν το προγραμμα με τα μαθηματα και ολα τα σχετικα??:eek:
και κατι αλλο..πρεπει να δηλωσουμε τα μαθηματα που δεν ειναι υποχρεωτικα εξ αρχης??:hmm:
σορρυ για τις πολλες ερωτησεις..οποιος ξερει ας απαντησει...:redface:
Λοιπον, προγραμμα σου δινουν οταν κανεις την εγγραφη, η δηλωση των μαθηματων δε χρειαζεται απο το πρωτο εξαμηνο (τουλαχιστον οχι στην ιατρικη :hmm:) και τα μαθηματα αρχιζουν στις 4 Οκτωβριου.;)
Παρεμπιπτοντως, μεγαλη βλακεια η καθυστερηση των πασο..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kallulin

Νεοφερμένος

Η ΜΕΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Λοιπον, προγραμμα σου δινουν οταν κανεις την εγγραφη, η δηλωση των μαθηματων δε χρειαζεται απο το πρωτο εξαμηνο (τουλαχιστον οχι στην ιατρικη :hmm:) και τα μαθηματα αρχιζουν στις 4 Οκτωβριου.;)
Παρεμπιπτοντως, μεγαλη βλακεια η καθυστερηση των πασο..:mad:

Αυτο με το προγραμμα ισχυει για ολα τα τμηματα?Γιατι στο παιδαγωγικο δεν μας εδωσαν κατι...:worry:
Στις 4/10 ξεκινουν ολα τα τμηματα?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Εχμ.., δε θελω να ειμαι απολυτη, μη σε παρω στο λαιμο μου..:P Μπορεις ομως να παρεις τηλεφωνο τη γραμματεια της σχολης σου ή να περασεις καμια βολτα απο κει και να σιγουρευτεις για την εναρξη. Τωρα για το προγραμμα, αφου δεν το πηρες ,μαλλον δε το δινουν σε ολους..:P Δε σε ενημερωσαν κατα την εγγραφη ειτε ο γραμματεας ειτε οι αγαπητοι μας συμφοιτητες που ξεροσταλιαζουν με τις ωρες εξω απο τις γραμματειες για να βοηθουν ανιδιοτελως εμας τους πρωτοετεις;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kallulin

Νεοφερμένος

Η ΜΕΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εχμ.., δε θελω να ειμαι απολυτη, μη σε παρω στο λαιμο μου..:P Μπορεις ομως να παρεις τηλεφωνο τη γραμματεια της σχολης σου ή να περασεις καμια βολτα απο κει και να σιγουρευτεις για την εναρξη. Τωρα για το προγραμμα, αφου δεν το πηρες ,μαλλον δε το δινουν σε ολους..:P Δε σε ενημερωσαν κατα την εγγραφη ειτε ο γραμματεας ειτε οι αγαπητοι μας συμφοιτητες που ξεροσταλιαζουν με τις ωρες εξω απο τις γραμματειες για να βοηθουν ανιδιοτελως εμας τους πρωτοετεις;:whistle:

Mου εδωσαν καποιους κωδικους και μαλλον το προγγραμμα θα ανακοινωθει στο Internet(απ' οτι καταλαβα...):/:...Οσο για την εναρξη θα ακολουθησω την συμβουλη σου και θα παρω τηλ. στην γραμματεια...;)....Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αυτο με το προγραμμα ισχυει για ολα τα τμηματα?Γιατι στο παιδαγωγικο δεν μας εδωσαν κατι...:worry:
Στις 4/10 ξεκινουν ολα τα τμηματα?:confused:
ναι οντως προγραμμα εμεις του παιδαγωγικου δεν πηραμε,μονο ενα χαρτι με κατι κωδικοιυς που σιγουρα θα χρησιμευουν σε κατι αλλα δεν ξερω σε τι ακριβως...:P
παντως οποιος παρει στην γραμματεια και μαθει κατι χρησιμο ας ενημερωσει..
σορρυ που θα το πω αλλα οι ανθρωποι δεν ειναι καθολου εξυπηρετικοι,ειναι αρκετα δυσκολο να βγαλεις ακρη μαζι τους...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotakis!

Νεοφερμένος

Ο Panagiotakis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κανένας για ιατρική?Να αρχίσουμε να δικτυωνόμαστε σιγά σιγά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kallulin

Νεοφερμένος

Η ΜΕΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια η ημερομηνια εναρξης των μαθηματων του παιδαγωγικου δημοτικης δεν εχει αποφασιστει ακομη...Μου τ ειπαν σημερα απο τη γραμματεια...!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδια η ημερομηνια εναρξης των μαθηματων του παιδαγωγικου δημοτικης δεν εχει αποφασιστει ακομη...Μου τ ειπαν σημερα απο τη γραμματεια...!!!:)
συγνωμη ποτε περιμενουν να μας ενημερωσουν??μηπως εχουν την εντυπωση οτι μενουμε εκει κοντα και δεν εχουμε προβλημα με τις μετακινησεις..??:mad:
εμενα μου απαντησαν για 4 οκτωβρη αλλα δεν μου ακουστηκαν και πολυ σιγουροι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
εχω την εντυπωση παντως οτι στα Γιαννενα τα μαθηματα αρχιζουν λιγο αργοτερα σε σχεση με αλλες πολεις επειδη και η εξεταστικη τους αρχισε λιγο αργοτερα.π.χ. εχω φιλους που περασαν Θεσνικη και απο δευτερα ξεκινανε μαθηματα ενω σε μας δεν εχει αποφασιστει ακομη ημερομηνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εχω την εντυπωση παντως οτι στα Γιαννενα τα μαθηματα αρχιζουν λιγο αργοτερα σε σχεση με αλλες πολεις επειδη και η εξεταστικη τους αρχισε λιγο αργοτερα.π.χ. εχω φιλους που περασαν Θεσνικη και απο δευτερα ξεκινανε μαθηματα ενω σε μας δεν εχει αποφασιστει ακομη ημερομηνια.
οποτε ημαστε σε μια κατασταση αναμονης ακομα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anti12

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
εμενα παντως στο ΦΠΨ και σε μια φιλη μου στο βιολογικο μας ειπαν απο 4 οκτοβρη,σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Περασα στα γιαννενα και θα ηθελα μερικες πληροφοριες για τη ζωη εκει! Μερη που συχναζουν φοιτητες,μπαρακια,καφετεριες κλπ!
Ευχαριστω!
Επειδή είμαι 2 χρόνια φοιτήτρια στα Γιάννενα,πολύ καλές καφετέρειες είναι το 'La Suite' & to 'Au Bar' στη Δωδώνης αλλά και το 'Lounge' k to 'Chocolat' στην Πλατεία Πάργης..όσο για μπαράκια το 'Loud' μαζεύει πολύ φοιτητόκοσμο όπως επίσης και το 'Must' και το 'Vogue' (κοντά στη λίμνη)..Για φαγητό φημίζεται το 'ΜΩΒ',η 'ΠΑΡΕΑ' και η 'ΜΥΣΤΑΓΩΓΙΑ'...καλή φοιτητική ζωή !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kallulin

Νεοφερμένος

Η ΜΕΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Επειδή είμαι 2 χρόνια φοιτήτρια στα Γιάννενα,πολύ καλές καφετέρειες είναι το 'La Suite' & to 'Au Bar' στη Δωδώνης αλλά και το 'Lounge' k to 'Chocolat' στην Πλατεία Πάργης..όσο για μπαράκια το 'Loud' μαζεύει πολύ φοιτητόκοσμο όπως επίσης και το 'Must' και το 'Vogue' (κοντά στη λίμνη)..Για φαγητό φημίζεται το 'ΜΩΒ',η 'ΠΑΡΕΑ' και η 'ΜΥΣΤΑΓΩΓΙΑ'...καλή φοιτητική ζωή !!!

Ευχαριστουμε πολυ....ενδιαφερουσες πληροφοριες.......:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mp3dj

Νεοφερμένος

Ο mp3dj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τελικα ποτε αρχιζουν τα μαθηματα στο τμημα Πληροφορικης??????Μηπως ξερει κανενας????:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Τελικα ποτε αρχιζουν τα μαθηματα στο τμημα Πληροφορικης??????Μηπως ξερει κανενας????:worry::worry::worry:
Μηπως να παρεις ενα τηλ στην γραμματεια? Για τα περισσοτερα τμηματα ακουγεται 4 οκτωβριου αλλα δεν βλεπω και πολυ σιγουρια εδω περα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τελικα ποτε αρχιζουν τα μαθηματα στο τμημα Πληροφορικης??????Μηπως ξερει κανενας????:worry::worry::worry:

1 Οκτωβρίου ξεκιναει η πληροφορικη φιλε.αναλυτικα για ωρες δες εδω: https://www.cs.uoi.gr/upFiles/uploads/09_23_2010_10-18-23.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top