Ποιο Τμήμα Φυσικοθεραπείας θεωρείτε πως είναι το καλύτερο στην Ελλάδα;

manosss95

Νεοφερμένος

Ο manosss95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Επειδη σκεφτομαι σοβαρα την φυσικοθεραπεια και παρ'ολο που εχω ψαξει οδηγους σπουδων θα ηθελα απο καποιον φυσικοθεραπευτη ή και τον οποιοδηποτε που εχει γνωση πανω στο θεμα να μου πει ποιο απο τα τεσσερα ΤΕΙ στην Ελλαδα θεωρειται το καλυτερο....και επισης αν εχει δουλεια η φυσικοθεραπεια στην Ελλαδα και ποσα περιπου βγαζει ενας φυσικοθεραπευτης... (τον μηνα ας πουμε)...!!!!! σας ευχαριστω εκ των προτερων...!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ως προς το προγραμμα σπουδων του Αιγιου μου φαινεται καλυτερη!!! Η γνωμη σας:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Σπουδαζει ενας φιλος μου στο αιγιο και ειναι πολυ ικανοποιημενος με τη σχολη, με τα μαθηματα, με ολαα:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavrM

Νεοφερμένος

Η StavrM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας εδωσα φέτος πανελλαδικές,ηθελα ιατρική αλλα δεν κατάφερα να συγκεντρωσω τα μορια που επρεπε.Κατα πασα πιθανοτητα περνάω φυσικοθεραπεια με βαση τις περσινές βασεις.Αξίζει να παρακολουθησω την συγκεκριμένη σχολή?Εχει καλές προοπτικές?Ή να ξαναδωσω καλύτερα πανελλαδικές για την σχολή που ηθελα?
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ισως δεν ειμαι ο καταλληλος για να σου απαντησω, οντας θεωρητικος, αλλα ξερω οτι η φυσικοθεραπεια εχει πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση. Εχω ακουσει απο γνωστους οτι ειναι ενδιαφερουσα σχολη και μπορεις να σχοληθεις με πολλα στο μελλον πανω στο τομεα αυτο. Ειδικα στο εξωτερικο η εργοθεραπεια και η φυσικοθεραπεια ισοψηφιζονται με την ιατρικη.
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Γεια σας εδωσα φέτος πανελλαδικές,ηθελα ιατρική αλλα δεν κατάφερα να συγκεντρωσω τα μορια που επρεπε.Κατα πασα πιθανοτητα περνάω φυσικοθεραπεια με βαση τις περσινές βασεις.Αξίζει να παρακολουθησω την συγκεκριμένη σχολή?Εχει καλές προοπτικές?Ή να ξαναδωσω καλύτερα πανελλαδικές για την σχολή που ηθελα?
Στην ίδια ακριβώς θέση είμαι κι εγώ! Πάμε και, αν δε μας αρέσει, ξαναδίνουμε:pleasantry:
Πάντως έχω ακούσει ότι η σχολή είναι καλή, το ίδιο και το επάγγελμα μελλοντικά, με μόνο αρνητικό το ότι υπάρχει στενή σχέση με τα ασφαλιστικά ταμεία, με ό,τι αυτό συνεπάγεται... Σε ποια πόλη είναι πιθανότερο να περάσεις;
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Γεια σας εδωσα φέτος πανελλαδικές,ηθελα ιατρική αλλα δεν κατάφερα να συγκεντρωσω τα μορια που επρεπε.Κατα πασα πιθανοτητα περνάω φυσικοθεραπεια με βαση τις περσινές βασεις.Αξίζει να παρακολουθησω την συγκεκριμένη σχολή?Εχει καλές προοπτικές?Ή να ξαναδωσω καλύτερα πανελλαδικές για την σχολή που ηθελα?


έχει από τις καλύτερες προοπτικές στην αγορά εργασίας , εννοείται ότι αξίζει αλλά αν είναι να πας κάπου και να μη σου αρέσει ΚΑΙ αν έχεις την οικονομική δυνατότητα για φροντιστήρια ξαναδώσε για Ιατρική. Πάντως να ξέρεις αξίζει σίγουρα η σχολή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top