Βιολογικό από Μαθηματικά

Joan02k@

Νεοφερμένος

Η Joan02k@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν αξίζει να περάσω στο τμήμα βιολογίας μέσω μαθηματικών....ρωτάω , γιατί δεν ξέρω τι να επιλέξω και θα πρέπει σε λίγο να κάνω την εγγραφή μου και να επιλέξω μάθημα προσανατολισμού...θα τα βρω πολύ σκούρα αν καταφέρω να περάσω έτσι;
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Εγώ από την άλλη αναρωτιέμαι αν αξίζει να περάσω μαθηματικό μέσω βιολογίας:scratchhead:
 

Joan02k@

Νεοφερμένος

Η Joan02k@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να γίνει το αντίστροφο; (Όπως και να χει είναι δύσκολο να αποφασίσει κάποιος)
 

adonman

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης Μανασσής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπέρα,
να περάσεις μαθηματικό από βιολογία δε γίνεται, το αντίθετο όμως γίνεται γιατί η βιολογία ανήκει σε 2 πεδία. Όσον αφορά το background που σου προσφέρει η βιολογία της κατεύθυνσης για αντίστοιχα τμήματα θα το αξιολογούσα ως ιδιαίτερα βοηθητικό ιδίως σε τμήματα όπως το μοριακής βιολογίας ή το βιοχημείας. Η σκοπιά των μαθημάτων στα βιολογικά είναι πολύ διαφορετική αλλά σίγουρα θα έχεις εμβαθύνει αρκετά σε πολλά εισαγωγικά κεφάλαια των βιοεπιστημών.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό που θες να κάνεις είναι μαζοχιστικό. Δεν είναι τυχαίο που στα τμήματα που είναι ανοιχτά και στα 2 πεδία όλοι προτιμούν να πάνε από το 3ο, προφανώς συγκεντρώνεις μόρια πιο εύκολα, άρα πιάνεις την (κοινή) βάση πιο εύκολα.
Τώρα αν εννοείς το καθαρό πρακτικό κομμάτι, προφανώς και μπορείς να το κάνεις απλά δεν νομίζω ότι έχεις τίποτα να κερδίσεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top