Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,099 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,720 μηνύματα σε 79,144 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 1193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Νοσηλευτική ΕΚΠΑ - Μαθήματα Επιλογής

Μαριαα18

Νεοφερμένος

H Μαριαα18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Μαριαα18 έγραψε: στις 19:50, 24-09-18:

Ρε παιδια ειμαι πρωτοετης στην Νοσηλευτικη του ΕΚΠΑ και χρειαζομαι λιγη βοηθεια. Μηπως μπορει καποιος μεγαλυτερος που γνωριζει τους καθηγητες και τα μαθηματα να με συμβουλεψει για το ποια μαθηματα επιλογης να διαλεξω; Ειδικα για την εισαγωγη στην ψυχολογια δεν εχω ιδεα πως θα μου φανει και θα μου ηταν πολυ χρησιμη λιγη βοηθεια.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,165 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 21:47, 24-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Μαριαα18
Ρε παιδια ειμαι πρωτοετης στην Νοσηλευτικη του ΕΚΠΑ και χρειαζομαι λιγη βοηθεια. Μηπως μπορει καποιος μεγαλυτερος που γνωριζει τους καθηγητες και τα μαθηματα να με συμβουλεψει για το ποια μαθηματα επιλογης να διαλεξω; Ειδικα για την εισαγωγη στην ψυχολογια δεν εχω ιδεα πως θα μου φανει και θα μου ηταν πολυ χρησιμη λιγη βοηθεια.

Όταν ήμουν εγώ νοσηλευτική αν πέρναμε 4 μαθήματα πληροφορική παίρναμε αναγνώριση για διορισμό στο δημόσιο χωρίς να δώσουμε το ηλίθιο ecdl.
Συνεπώς παίρνεις

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Και θα έπαιρνα και την ΒΙΟΦΥΣΙΚΗ (βασικό προκλινικό μάθημα απορώ πως το βάλανε κατ' επιλογήν)....
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,784 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 18:58, 25-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Όταν ήμουν εγώ νοσηλευτική αν πέρναμε 4 μαθήματα πληροφορική παίρναμε αναγνώριση για διορισμό στο δημόσιο χωρίς να δώσουμε το ηλίθιο ecdl.
Συνεπώς παίρνεις

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Και θα έπαιρνα και την ΒΙΟΦΥΣΙΚΗ (βασικό προκλινικό μάθημα απορώ πως το βάλανε κατ' επιλογήν)....
Το έβαλαν επιλεγόμενο γιατί υπήρχαν ψυχές που δεν το πέρναγαν στο 1ο έτος.

Βασικά, το πρόβλημα του μαθήματος, όπως διδάσκεται, είναι ότι δεν δίνει στους φοιτητές την δυνατότητα να κατανοήσουν βασικές έννοιες της ακτινοφυσικής και της κλασσικής μηχανικής του ανθρωπίνου σώματος.

Όταν έδινα για κατατακτήριες ιατρικής και διάβαζα Γεωργίου και Cameron (με καθοδήγηση από καθηγητή), τότε κατάλαβα την δυσκολία του μαθήματος για τους φοιτητές νοσηλευτικής. Αν γινόταν με πιο απλό τρόπο, ίσως να παρέμενε βασικό μάθημα στη σχολή.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    depy

Βρείτε παρόμοια