Εφαρμοσμένα μαθηματικά

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καλησπερα και παλι. Παρατηρησα οτι με τα λιγοστα μορια που εχω βγαλει(:'(:'(:'() πιανω εφαμοσμενα μαθηματικα.. Θα ηθελα να μαθω αν απο εκει μπορεις να βγεις και μετα να διδαξεις, αν οχι τι κανεις μετα??

Ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλησπερα και παλι. Παρατηρησα οτι με τα λιγοστα μορια που εχω βγαλει(:'(:'(:'() πιανω εφαμοσμενα μαθηματικα.. Θα ηθελα να μαθω αν απο εκει μπορεις να βγεις και μετα να διδαξεις, αν οχι τι κανεις μετα??

Ευχαριστω προκαταβολικα!
Καταρχας νομιζω οτι το θεμα ανοιχτηκε σε λαθος μερος!! Δεν πειραζει ομως, γιατι τα νεα που σου φερνω ειναι πολυ, μα παρα πολυ ευχαριστα... Το παρακατω αποσπασμα ειναι απο σχετικο βιβλιο που απευθυνεται σε οσους ενδιαφερονται να συνεχισουν τις σπουδες τους και μετα το λυκειο (αν θες να μαθεις πως λεγεται στειλε μου π.μ, ειναι πολυ καλο και θα σου λυσει τα χερια):

"Οι αποφοιτοι του τμηματος εντασσονται, πλεον, για πρωτη φορα στο Π.Ε. 03, Μαθηματικων (Προκηρυξη Α.Σ.Ε.Π. Αρ. 2Π/2008, Φ.Ε.Κ. 515, 8/10/2008), υστερα απο τις σημαντικες προσπαθειες του τμηματος για εξασφαλιση των επαγγελματικων δικαιωματων των αποφοιτων του"

Οποτε αν το ονειρο σου ηταν να περασεις στο μαθηματικο και στην πορεια να γινεις καθηγητης, ακομα και τωρα μπορεις να το πραγματοποιησεις!! Συγχαρητηρια φιλε μου και μαθε πως δεν πρεπει να απογοητευεσαι και να τα παρατας ποτε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Η συγκεκριμένη σχολη είναι αρκετά δύσκολη πάντως...αν δεν σε ενδιαφέρουν τα μαθηματικά καλύτερα μην την επιλέξεις.Αλλωστε για να φτάσεις στο σημείο να διδάξεις πρέπει να τελειώσεις πρώτα την σχολη και να περάσεις από τις εξετάσεις ΑΣΕΠ κάτι το οποιο μονο εύκολο δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Η συγκεκριμένη σχολη είναι αρκετά δύσκολη πάντως...αν δεν σε ενδιαφέρουν τα μαθηματικά καλύτερα μην την επιλέξεις.Αλλωστε για να φτάσεις στο σημείο να διδάξεις πρέπει να τελειώσεις πρώτα την σχολη και να περάσεις από τις εξετάσεις ΑΣΕΠ κάτι το οποιο μονο εύκολο δεν είναι.
Ναι ρε Wolfie, εχεις δικιο, αλλα αφου το παιδι ενδιαφεροταν για το μαθηματικο στα Γιαννενα και δεν το πιασε, γιατι να μην παει σε αυτη τη σχολη, που το προσφερει ακριβως τα ιδια επαγγελματικα δικαιωματα?? Ασε που και για το μαθηματικο στα Γιαννενα τα ιδια λενε, ως προς τη δυσκολια τουλαχιστον... Μεσος ορος αποφοιτησης ειναι τα 8,5 χρονια!! Ελεος... Ε, ποσο πιο δυσκολα μπορει να ειναι τα εφαρμοσμεμα μαθηματικα στην Κρητη?? Εγω παντως σου προτεινα να πας χωρις δευτερη σκεψη, αφου οπως ειχε πει σε αλλο σου ποστ, το ονειρο σου που εκανε φτερα ηταν το μαθηματικο ( η μηπως τελικα δεν εκανε φτερα;)!??!)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
E εδώ που τα λέμε άλλο Μαθηματικό και άλλο Παιδαγωγικά.Προφανώς για να μην έπιασε το Μαθηματικό Ιωαννίνων πρέπει να μην έγραψε ιδιαιτερα καλά Μαθηματικά οποτε απλά του λέω να το ξανασκεφτεί αν πραγματικά πιστεύει ότι μπορεί να τα καταφέρει εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
E εδώ που τα λέμε άλλο Μαθηματικό και άλλο Παιδαγωγικά.Προφανώς για να μην έπιασε το Μαθηματικό Ιωαννίνων πρέπει να μην έγραψε ιδιαιτερα καλά Μαθηματικά οποτε απλά του λέω να το ξανασκεφτεί αν πραγματικά πιστεύει ότι μπορεί να τα καταφέρει εκει.
Φιλε Wolfie, συγνωμη, εκανα λαθος και μπερδεψα και σενα μαζι!! Μαθηματικο ηθελα να γραψω, αλλα απο τον ενθουσιασμο μου που ισως πιανω το παιδαγωγικο στα Γιαννενα εγραψα αυτο... Και παλι συγνωμη, το εχω ηδη διορθωσει στο παραπανω ποστ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
A ok np.Σε καμια περίπτωση δεν λέω ότι το TEM (Τμήμα Εφαρμοσμένων Μαθηματικών) είναι πιο δύσκολο από το Μαθηματικό Ιωαννίνων,απλά πιστεύω ότι βάσει βαθμών θα πρέπει να ξανασκεφτεί αν πρέπει να δηλώσει κάποιο μαθηματικό ως πρώτη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης εγραψα 13,9 και γενικης παιδειας 18,9. Τα μαθηματικα μου αρεσουν αρκετα αλλο που καθησα να διαβασω σοβαρα σ'ολα τα μαθηματα τον τελευταιο μηνα. Τελος παντων αλλου Παπα ευαγγελιο αυτο.... Δεν το πιστευω αυτο που λες φιλε μου... Μου εδωσες φτερα ενω νομιζα οτι μου ειχαν κοπει. Σε υπερευχαριστω. Αν μπορεις στειλε μου π.μ. για αυτο που ειπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης εγραψα 13,9 και γενικης παιδειας 18,9. Τα μαθηματικα μου αρεσουν αρκετα αλλο που καθησα να διαβασω σοβαρα σ'ολα τα μαθηματα τον τελευταιο μηνα. Τελος παντων αλλου Παπα ευαγγελιο αυτο.... Δεν το πιστευω αυτο που λες φιλε μου... Μου εδωσες φτερα ενω νομιζα οτι μου ειχαν κοπει. Σε υπερευχαριστω. Αν μπορεις στειλε μου π.μ. για αυτο που ειπες
Τιποτα, χαιρομαι που σε βοηθησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μετακινήθηκε στο σωστό πεδίο.

:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Πάντως σε όσους ψάχνουν μια σχολή με αρκετά μαθηματικά, πιο εύκολα από μαθηματικό με προοπτική να διδάξεις σε σχολείο, αλλά και να βρεις εύκολα δουλειά είναι η Στατιστική ΟΠΑ. Είναι κλάδος των εφαρμοσμένων μαθηματικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KamilGR

Νεοφερμένος

Ο KamilGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπερα , θα ηταν πολυ ευχαριστο αμα καποιος φοιτητης ή καποιος που γνωριζει , μας εδινε λιγες πληροφοριες για την σχολη των Εφαρμοσμενων Μαθηματικων. Για παραδειγμα να ανεφερε τι επαγγελματικα δικαιωματα εχει , τι μεταπτυχιακα μπορει να κανει , αν εχει καμια σχολη με τις αλλες πολυτεχνιακες σχολες και αν εχει καμια σχεση με το Μαθηματικο. Γενικα ο κοσμος δεν εχει σαφη αποψη για ρα εφαρμοσμενα μαθηματικα οποτε αυτο το θρεντ ισως βοηθησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top