Γενικό -  Πρόγραμμα: Ο Θαλής και οι φίλοι του

Mizzkaterinoula

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Το σχολειο μας εχει επιλεξει αυτο το προγραμμα το οποιο δεν ειναι αλλο απο λεσχη αναγνωσης με θεμα τη μαθηματικη λογοτεχνια...ΘΑ εχουμε ενα βιβλιο και θα ασχολιομαστε μ αυτο?
Υπαρχει κανεις που το σχολειο του εχει παρομοιο προγραμμα ή εχει λαβει μερος στο παρελθον?
Θελω να μαθω πως του φαινεται ή φανηκε και με ποιο βιβλιο θα ασχοληθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
γαματο προγραμμα αλλα θελει υπομονη κ φυσικα.. διαβασμα:jumpy:
πιθανα βιβλια μαθηματικης λογοτεχνιας ειναι:
"Φλατερλαντ" τ κορυφαιου μαθηματικου Ιαν Στιουαρτ
"το θεωρημα τ παπαγαλου" ,Ντενι Γκετζ
"ο θειος Πετρος και η εικασια τ Γκολντμπαχ",Α.Διοξιαδης
"οι αγριοι αριθμοι",Σογκτ
"το βιβλιο κολαση",Φραμπετι
"ο ανθρωπος που μετρουσε την αμμο",Μπραντσοου
"Μομπιους Ντικ",Κρουμε'ι'
κ παρα μα παρα μα παρα πολλα αλλα βιβλια:jumpy::jumpy::jumpy:
το θεμα ειναι οτι μπορεις να ψαξεις κ στο νετ τους τιτλους π σ εδωσα κ αλλα βιβλια κ να προτεινεις αν θες ενα ή καποια απ'αυτα στον υπευθυνο καθηγητη τ προγραμματος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinoula

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Eμας οι καθηγητες διαλεξαν ο ανθρωπος που μετρουσε την αμμο που μιλα για τον Αρχιμηδη...Με το διαβασμα δεν εχω προβλημα γιατι το λατρευω(αν ειναι ενδιαφερον βεβαια)
Ξερεις να μου πεις τι περιπου θα γινεται
Οκα...θα διαβαζουμε τ βιβλι, θα κουβεντιαζουμε πανω σ αυτο αλλα μονο αυτο? Τι αλλο θ κανουμε αν υπαρχει αλλο βεβαια...?

Απλα θελω γενικες πληροφοριες πανω σ αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Eμας οι καθηγητες διαλεξαν ο ανθρωπος που μετρουσε την αμμο που μιλα για τον Αρχιμηδη...Με το διαβασμα δεν εχω προβλημα γιατι το λατρευω(αν ειναι ενδιαφερον βεβαια)
Ξερεις να μου πεις τι περιπου θα γινεται
Οκα...θα διαβαζουμε τ βιβλι, θα κουβεντιαζουμε πανω σ αυτο αλλα μονο αυτο? Τι αλλο θ κανουμε αν υπαρχει αλλο βεβαια...?

Απλα θελω γενικες πληροφοριες πανω σ αυτο

σορρι,δν εχω συμμετασχει ποτε στο συγκεκριμενο προγραμμα κ το συγκεκριμενο βιβλιο δυστυχως δν το εχω διαβασει...ειχα ασχοληθει ομως μια περιοδο με την μαθηματικη λογοτεχνια..ειναι πλ ενδιαφερουσα,θα το διαπιστωσεις κ συ η ιδια αν κατσεις να ασχοληθεις σοβαρα.ειναι μια αλλη πολυ ενδιαφερουσα διασταση των μαθηματικων.περα απ'αυτα δν μπορω να σ προσφερω περαιτερω πληροφοριες,αλλα σ εγγυωμαι οτι ειναι πλ επικερδης διαδικασια.κοιτα,συζητηση θα κανετε συνεχως κ ασταματητα,θα σχολιαζετε,θα ανταλασσετε αποψεις..μπορει να σας ζητηθει να κρατατε καποια πρακτικα για το τι διατυπωθηκε ή συζητηθηκε την ταδε ημερομηνια συναντησης κ τετοια παρομοια...ακομη,μπορει να σας βαλουν να κανετε καποια εργασια ισως(???)με βαση το θεμα τ προγραμματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinoula

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μμμμ....οκα..ευχαριστω παντως..με βοηθησαν αρκετα αυτα που ειπες...αν ξερει κανεις τπτ επιπλεον ας το πει

Ααα....απο καποιον ακουσα αλλα δν ειμαι σιγουρη κατα ποσ ισχυει αλλα τι γινεται κατι σαν μαθηματικο διαγωνισμο προς τ τελς της χρονιας και συνηθως γινεται στ μουσει Μπενακη...Αν ξερει κανεις τ ακριβως ειναι κι αν ονυως ισχυει θα τν παρακαλυσα ν τ πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top