Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,969 εγγεγραμμένα μέλη και 2,478,525 μηνύματα σε 78,942 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 175 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βοήθεια/Απορίες στην Ιστορία

!!!...vivaki...!!! (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H !!!...vivaki...!!! έγραψε: στις 18:37, 02-04-09:

ok. Ευχαριστώ πολύ!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

dimos1995

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο dimos1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O dimos1995 έγραψε: στις 15:43, 06-10-09:

θα σασ παρακαλουσα να μου απαντισετε σε αυτην την ερωτηση ποια σημεια του διαφωτισμου ενσωματωσε η διακυρηξη τησ ανεξαρτησιας????
Παράθεση

antonis41

Μαθητής Β' λυκείου

Ο antonis41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O antonis41 έγραψε: στις 13:50, 15-11-09:

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με την άσκηση 2 στη σελίδα 25 του βιβλίου ιστορίας; Ευχαριστώ!
Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε: στις 16:28, 15-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από antonis41
Μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με την άσκηση 2 στη σελίδα 25 του βιβλίου ιστορίας; Ευχαριστώ!
μπορεις να γραψεις οτι ο νεολληνικος διαφωτισμος αλλαξε ριζικα την εκπαιδευση του ελληνισμου σε ολα (δεν ξερω πως να το πω) στην οργανωση στο μαιητικο δυναμικο, στο προγραμμα.αυτα καταλαβα και ποιο αναλυτικα μπορεις να γραψεις οτι με το ερχομα του νεολληνικου διαφωτισμου στην ελλαδα εφερε νεες ιδεες,, επισις εστρεψε το ενδιαφερον δασκαλων και μαθητων στην σπουδη και στην καλλιεργεια των θετικων επιστημων, αυτα καταλαβα λιγο που το διαβασα σε γενικα πλαισια διαβασε την πηγη και θα δεις ειναι θεμα σκεψης!!
Παράθεση

antonis41

Μαθητής Β' λυκείου

Ο antonis41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O antonis41 έγραψε: στις 16:51, 15-11-09:

Τέλειο!! Ευχαριστώ πολύ:no1:
Παράθεση

nikolas95 (Νικολας)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λυγουριό (Αργολίδα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O nikolas95 έγραψε: στις 11:12, 22-11-09:

Γραφω στις ενοτητες 5 - 7 τι μπορει να πεσει?
Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε: στις 17:25, 22-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από nikolas95
Γραφω στις ενοτητες 5 - 7 τι μπορει να πεσει?
σιγουρα για την φιλικη εταιρια και ολα τα σχετικα με αυτην.. που γιατι ποιοι την ιδρυσαν και τετοια...απο την ενοτητα 6 σοσ αρχη των εθνοτητων.απο την 5 τι ηταν ο νεολληνικος διαφωτισμος και εμαε μας εβαλε και για το εργο του ρηγα βελεστινλη... γενικα διαβασε πολυ καλα απο εκει που λεει νεολληνικος διαφωτισμος και κατω ειναι πολυ σημαντικο....
Παράθεση

nikolas95 (Νικολας)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λυγουριό (Αργολίδα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O nikolas95 έγραψε: στις 14:30, 23-11-09:

ευχαριστω μαλλον εγραψα για 20 .... α και ειχαμε μονο την 5 & 7 ενοτητα...
Παράθεση

sotbilly (Βασίλης)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O sotbilly έγραψε: στις 18:02, 23-11-09:

τυχεροι ειστε εμας μας εβαλε 6 ενοτητες ...

Υ.Γ μπραβο για το 20...!!!
Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε: στις 15:42, 26-11-09:

α σορυ τοτε εγω νομισα αποτην 5 εως την 7 ενοτητα!!!!!!!!! μπραβο και για το 20 εγω ειχα γραψει 19
Παράθεση

dimitra..roxy

Φοιτητής

H dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H dimitra..roxy έγραψε: στις 13:04, 28-11-09:

ναι εγω 19,5 εγραψα για μια βλακεια κοπηκε μιση μοναδα δεν ειχα γραψει πιοσ ηταν ο αρχηγοσ του ιερου λοχου
Παράθεση

agstefanos

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο agstefanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O agstefanos έγραψε: στις 11:08, 29-11-09:

Γράφω στις ενότητες 3 & 4 τι λέτε να πεσει εκει ;;;;;:thanks::thanks::thanks:

Γράφω διαγωνισμα ενότητες 3 & 4 ....ποιά είναι τα σος????βοήθειααααα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 31-12-10 στις 03:47. Αιτία: Συγχώνευση.
Παράθεση

ifi 95 (Ιφιγενεια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ιφιγενεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H ifi 95 καλησπερα σε ολους έγραψε: στις 22:18, 02-12-09:

μια περιλιψη απο την ενοτητα 7 8 9 σας παρακαλο αυριο εχω διαγωνισμα.....
-----------------------------------------
αν οχι περιλιψη τοτε καποια βασικα στοιχεια......!!!!
παιδια ξερεται τι θα πεσει? ενοτητα 7/8/9!!!
βοηθειστε...με σας παρακαλω....
Παράθεση

ΕΥΡΙΔΙΚΗ43759

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H ΕΥΡΙΔΙΚΗ43759 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΕΥΡΙΔΙΚΗ43759 έγραψε: στις 20:49, 06-12-09:

Τι είναι Ελληνικός διαφωτισμός;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 31-12-10 στις 03:50. Αιτία: Απαγορεύονται τα κεφαλαία γράμματα.
Παράθεση

The Invisible

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο The Invisible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O The Invisible έγραψε: στις 17:44, 08-12-09:

παιδια εχω προβλημα μπορητε να μου πητε εναν σχολειασμο μιασ πηγισ σελ 60 πηγη α-β
σελ 24 κατω κατω
Παράθεση

Nikolas_030 (Νικολας)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Nikolas_030 έγραψε: στις 20:26, 08-12-09:

Μας εχει βαλει η κυρια για αυριο μας την ασκηση 2 απο τη σελιδα 56...μπορει κανεις να μου πει την απαντηση? Το ξερω οτι ειναι κρισεως αλλα πειτε καμια ιδεα ή τιποτα απο κανενα βοηθημα...

Γρηγορα...
Παράθεση

rulita7

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H rulita7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H rulita7 έγραψε: στις 21:28, 08-12-09:

Ειναι η ασκηση που λεει.Να αποτιμησετε την εκπαιδευτικη πολιτικη του Καποδιστρια?
Παράθεση

Nikolas_030 (Νικολας)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Nikolas_030 έγραψε: στις 07:38, 09-12-09:

Ναι
Παράθεση

blablabla14

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H blablabla14 έγραψε: στις 19:21, 16-12-09:

δν προλαβα να κανω ιστορια σημερα!!! μπορει καποιος να μου πει τα πιο σημαντικα σημεια αυτου του μαθηματος?? :thanks:
Παράθεση

Nikolas_030 (Νικολας)

Μαθητής Α' λυκείου

O Nikolas_030 έγραψε: στις 23:56, 16-12-09:

παιδια καποιος να μου πει την απαντηση στην ερωτηση 1 σελ 60.
ΕΠΕΙΓΟΝ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια