Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,991 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,310 μηνύματα σε 78,973 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 448 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητική ζωή Λήμνος

Sins

Δραστήριο Μέλος

H Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Sins έγραψε: στις 14:50, 26-06-16:

Ήθελα να ρωτήσω, αν κάποιος ξέρει πώς είναι η φοιτητική ζωή και γενικά η ζωή στην Λήμνο..επειδή ενδιαφέρομαι για ένα πανεπιστήμιο εκεί, όμως του πατέρα μου του έχει κολλήσει ότι είναι απομονωμένο νησί και κάτι τέτοια Μήπως ξέρει κανείς;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

NikosChatzoglou

Δραστήριο Μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O NikosChatzoglou έγραψε: στις 16:51, 26-06-16:

Δίκιο έχει ο πατέρας σου. Τι τμήμα έχει εκεί που σ' ενδιαφέρει;
Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

H Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Sins έγραψε: στις 16:55, 26-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από NikosChatzoglou
Δίκιο έχει ο πατέρας σου. Τι τμήμα έχει εκεί που σ' ενδιαφέρει;
επιστήμη τροφίμων και διατροφής.
Παράθεση

NikosChatzoglou

Δραστήριο Μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O NikosChatzoglou έγραψε: στις 17:01, 26-06-16:

Υπάρχουν και σε άλλες περιοχές αντίστοιχα τμήματα.
Παράθεση

charistale

Νεοφερμένος

H charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H charistale έγραψε: στις 17:12, 26-06-16:

Μόνο το Επιστήμης Τροφίμων & Διατροφής του Ανθρώπου του Γεωπονικού Αθήνας έχει παρόμοιο αντικείμενο με αυτό της Λήμνου, αν ψάχνεις για ΑΕΙ. Μετά στα ΤΕΙ υπάρχει η Τεχνολογία Τροφίμων. Από τα τμήματα αυτά ΔΕΝ βγαίνεις διαιτολόγος.
Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

H Sins έγραψε: στις 17:15, 26-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από charistale
Μόνο το Επιστήμης Τροφίμων & Διατροφής του Ανθρώπου του Γεωπονικού Αθήνας έχει παρόμοιο αντικείμενο με αυτό της Λήμνου, αν ψάχνεις για ΑΕΙ. Μετά στα ΤΕΙ υπάρχει η Τεχνολογία Τροφίμων. Από τα τμήματα αυτά ΔΕΝ βγαίνεις διαιτολόγος.

της Αθήνας δεν το πιάνω. Οπότε απο τα ΤΕΙ δεν βγαίνεις διατροφολογος..άρα αναγκαστηκά Λήμνος
Παράθεση

charistale

Νεοφερμένος

H charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H charistale έγραψε: στις 17:39, 26-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από -Sins-
της Αθήνας δεν το πιάνω. Οπότε απο τα ΤΕΙ δεν βγαίνεις διατροφολογος..άρα αναγκαστηκά Λήμνος
Ούτε από την Λήμνο βγαίνεις διαιτολόγος.. Διαιτολόγος βγαίνεις από το Χαροκόπειο και από τα ΤΕΙ διατροφής και διαιτολογίας.
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 17:45, 26-06-16:

από τί βγαίνεις στη Λήμνο;
Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

H Sins έγραψε: στις 17:46, 26-06-16:

Πώς γίνεται να βγαίνεις από το χαροκόπειο και από τα τει και όχι από την Λήμνο. . Τα πιάνω τα τει διατροφής και διαιτολογίας. Αλλά πίστευα ότι καλύτερα στην Λήμνο. .
Παράθεση

charistale

Νεοφερμένος

H charistale έγραψε: στις 17:59, 26-06-16:

Πώς γίνεται να βγαίνεις από το χαροκόπειο και από τα τει και όχι από την Λήμνο. . Τα πιάνω τα τει διατροφής και διαιτολογίας. Αλλά πίστευα ότι καλύτερα στην Λήμνο. .
Στην ουσία ασχολείσαι με έρευνα, επεξεργασία και έλεγχο τροφίμων. http://www.fns.aegean.gr/index.php/t...g-prooptikes-m
Δες και το πρόγραμμα σπουδών. http://www.fns.aegean.gr/index.php/p...rogram-2014-15
Αν θες διατροφολογία καλύτερα να πας στα ΤΕΙ.
Παράθεση

cygnus.e

Δραστήριο Μέλος

H cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H cygnus.e έγραψε: στις 18:01, 26-06-16:

http://my.aegean.gr/web/ftopic-1633-...derasc-10.html
Και
https://www.ischool.gr/showthread.php?t=50716
Λογικα κατι χρησιμο θα βρεις.
Ειναι αναλογως και με το που ζεις τωρα. Αν εισαι σε μεγαλη πολη θα σου φανει αδειο το νησι. Παντως οπως και να εχει με μια καλη παρεα δεν εχει σημασια το που εισαι. Και θα καλοπερνας το καλοκαιρι!
Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

H Sins έγραψε: στις 18:15, 26-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από charistale
Στην ουσία ασχολείσαι με έρευνα, επεξεργασία και έλεγχο τροφίμων. http://www.fns.aegean.gr/index.php/t...g-prooptikes-m
Δες και το πρόγραμμα σπουδών. http://www.fns.aegean.gr/index.php/p...rogram-2014-15
Αν θες διατροφολογία καλύτερα να πας στα ΤΕΙ.

ευχαρριστώ. Απο όσα είδα, το πρόγραμμα σπουδών του είναι παρόμοιο με αυτό των τει πάντως. Διάβασα κάπου ότι απο την Λήμνο μπορείς να βγεις κλινικός διαιτολόγος πάντως..

Αρχική Δημοσίευση από cygnus.e
http://my.aegean.gr/web/ftopic-1633-...derasc-10.html
Και
https://www.ischool.gr/showthread.php?t=50716
Λογικα κατι χρησιμο θα βρεις.
Ειναι αναλογως και με το που ζεις τωρα. Αν εισαι σε μεγαλη πολη θα σου φανει αδειο το νησι. Παντως οπως και να εχει με μια καλη παρεα δεν εχει σημασια το που εισαι. Και θα καλοπερνας το καλοκαιρι!

ευχαριστώ Στην Αθήνα μένω τώρα,πάντως νομίζω θα μου αρέσει η Λήμνος
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,076 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 18:19, 26-06-16:

Καλό είναι πριν αποφασίσουμε να δηλώσουμε σχολές στο μηχανογραφικό να κάνουμε μια μικρή έρευνα για να μην πέσουμε σε παγίδες. Διακαιώματα διαιτολόγου=διατροφολόγου δίνουν το Χαροκόπειο και τα ΤΕΙ Θεσσαλονίκης, Σητείας και Λάρισας.
http://www.hda.gr/wp-content/uploads...pd133_2014.pdf
Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

H Sins έγραψε: στις 18:34, 26-06-16:

εντάξει παιδιά ευχαριστώ. Εγώ δεν ήθελα 100% διαιτολογία, ήθελα μικροβιολόγος τροφίμων που βγαίνει κάποιος απο την Λήμνο. Το θέμα μου ηταν απλά στο πώς είναι σαν πανεπιστημιο και η ζωή εκεί γενικώς.
Παράθεση

damn

Περιβόητο Μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,396 μηνύματα.

O damn έγραψε: στις 18:37, 26-06-16:

εντάξει παιδιά ευχαριστώ. Εγώ δεν ήθελα 100% διαιτολογία, ήθελα μικροβιολόγος τροφίμων που βγαίνει κάποιος απο την Λήμνο. Το θέμα μου ηταν απλά στο πώς είναι σαν πανεπιστημιο και η ζωή εκεί γενικώς.
Καλα σου λεει η λενω δες πρωτα τι εππαγελματικα δικαιωματα εχει και αν ειναι κατοχυρωμενα
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 19:08, 26-06-16:

Τι θα πει “μικροβιολόγος τροφίμων”;
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,076 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 09:08, 28-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Τι θα πει “μικροβιολόγος τροφίμων”;
Η μικροβιολογία τροφίμων εξετάζει τους μικροοργανισμούς που αναπτύσσονται στα τρόφιμα . Υπάρχει σαν μάθημα και σε άλλες σχολές όπως στων χημικών μηχανικών, στων χημικών, στων γεωπόνων ...
1
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Global Health and Disaster Medicine και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 13:19, 28-06-16:

Είναι ένα ήσυχο νησί, έχει πράματα να δεις αλλά όχι τραγικά πολλά, και απ' όσο θυμάμαι είναι το μόνο πανεπιστημιακό τμήμα που έχει, άρα φαντάζομαι το χειμώνα είναι ακόμα πιο ήσυχο απ όσο το καλοκαίρι...το αντέχεις αυτό για 4 (τουλάχιστον) χρόνια;
Έχω φίλους που από μεγαλουπόλεις βρέθηκαν να σπουδάζουν σε νησιά (Κέρκυρα, Σάμος, Σύρος κλπ), και το χειμώνα σχεδόν έπεφταν σε κατάθλιψη...όμορφα τα νησιά αλλά για το διάστημα Μάιος-Οκτώβριος, μετά ερημώνουν (εντάξει δεν μιλάω για Ρόδο ή Κρήτη).

Πιστεύω ότι και ελάχιστες απαιτήσεις από νυχτερινή ζωή να έχεις, θα βαρεθείς τους χειμερινούς μήνες.
1
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε: στις 14:43, 28-06-16:

Η Λήμνος είναι όντως πολύ "άδεια" κατά τους χειμερινούς μήνες, αλλά είναι ένα ήσυχο, πολύ όμορφο νησί. Το καλοκαίρι όντως είναι καλύτερα και οι παραλίες της είναι πολύ ωραίες, από όσο θυμάμαι τουλάχιστον(γιατί πέρασαν αρκετά χρόνια από τότε που ήμουν εκεί). "Όποιος πάει Λήμνο, 2 φορες καίει: Μια όταν έρχεται και άλλη μια, όταν φεύγει από αυτήν".
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,539 μηνύματα.

O Vold έγραψε: στις 17:16, 28-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Έχω φίλους που από μεγαλουπόλεις βρέθηκαν να σπουδάζουν σε νησιά (Κέρκυρα, Σάμος, Σύρος κλπ), και το χειμώνα σχεδόν έπεφταν σε κατάθλιψη...όμορφα τα νησιά αλλά για το διάστημα Μάιος-Οκτώβριος, μετά ερημώνουν (εντάξει δεν μιλάω για Ρόδο ή Κρήτη).
Δεν είναι άσχημη κι η Κέρκυρα...
Ένα μεγάλο νησί σαν την Ρόδο είναι, με πάρα πολλά τμήματα(ολόκληρο πανεπιστήμιο για πάρτη της) κοντά σε μερικά μικρά νησάκια, στην Ήπειρο αλλά και στην Αλβανία και Ιταλία. Προσωπικά αν είχε αξιόλογα τμήματα δεν θα με χάλαγε καθόλου
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια