Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,997 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,785 μηνύματα σε 78,990 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 379 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητική ζωή στην Λάρισα

fmarulezkd

Μεταπτυχιούχος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , Μεταπτυχιούχος του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 733 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε: στις 15:00, 22-08-12:

Όπως έρχεσαι από Νομαρχία στρίβεις αριστερά στη Παπακυριαζή, είναι στο 1ο ή 2ο τετράγωνο στο αριστερό σου χέρι(αριθμός 47 νομίζω). Η ταμπέλα τους είναι καμουφλαρισμένη γιατί την καλύπτει ένα δέντρο.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

pagona_

Νεοφερμένος

H pagona_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H pagona_ έγραψε: στις 21:07, 22-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
εχω τοσες αποριες για τη Λαρισα και δυστυχως πρεπει αρκετες να τις λυσω συντομα
Και γω τι κάνω ρε Γιάννη; Μπρίκια κολλάω;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 23-08-12 στις 09:36. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish
Παράθεση

Narcissa

Φοιτητής

H Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H Narcissa Iatrikhhhhhhhhh xD έγραψε: στις 20:06, 27-08-12:

thanks για τις πληροφοριες!αντε να δουμε τι θα κανουμε τελικα με τα σπιτια!

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμα Iατρική Θεσσαλίας (Λάρισα)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnnaousa : 28-08-12 στις 11:36.
Παράθεση

Iratus

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 20:08, 27-08-12:

Δεν είναι τόσο ακριβή πόλη,βρίσκεις φθηνό σπίτι.
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε: στις 20:10, 27-08-12:

Καλά σου λέει.Εγώ είχα βρει 2αρι 180 €. Και δεν ήταν τρώγλη.Πέρνα 1 βόλτα από την πόλη,να δεις τι τιμές παίζουν και αποφασίζεις τότε.
Παράθεση

Narcissa

Φοιτητής

H Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H Narcissa Iatrikhhhhhhhhh xD έγραψε: στις 20:10, 27-08-12:

πιστευεις πως ειναι καλυτερα να ψαξω τωρα η να περιμενω πχ κανα μηνα ωστε ο,τι σπιτια εμειναν να εχουν μειωμενη τιμη?
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 20:12, 27-08-12:

Γνωμη μου ειναι, να ψαξεις τωρα για εχεις περιθωρια!Αν περιμενεις ενα μηνα κ δεν βρισκεις ισως το εκμεταλλευτουν κ σου ζητανε τα κερατα τους!
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε: στις 20:19, 27-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Narcissa
πιστευεις πως ειναι καλυτερα να ψαξω τωρα η να περιμενω πχ κανα μηνα ωστε ο,τι σπιτια εμειναν να εχουν μειωμενη τιμη?
Λες βλακειούλες βασικά.

Σκέψου,αν περιμένεις κανα μήνα,δεν θα έχουν πάρει όλοι τα καλά;Τα πιο καινούργια,όμορφα,σε καλή θέση από τη σχολή τους κλπ κλπ;

Αν περιμένεις 1 μήνα θα μείνουν τ'ακριβά και οι τρώγλες.
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 21:06, 27-08-12:

Τώρα θα βρεις τις πραγματικές ευκαιρίες, αλλιώς θα τις πιάσουν όλοι και μετά θα είναι δυσκολότερα!
Παράθεση

christosmp

Φοιτητής

Ο christosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O christosmp έγραψε: στις 23:08, 27-08-12:

Τι τιμές παίζουν γενικά; Ενοίκιο + κοινόχρηστα;
Παράθεση

Narcissa

Φοιτητής

H Narcissa Iatrikhhhhhhhhh xD έγραψε: στις 23:25, 27-08-12:

λεω να κατεβω μεσα στην επομενη βδομαδα να δω..απ ο,τι εχω δει γενικα μπορεις να βρεις σπιτι και με 140 ε νοικι και τα κοινοχρηστα συνηθως δεν ειναι πολλα.αυτο που πρεπει να υπολογισουμε ειναι η θερμανση,εκει ειναι ολο το κοστος
Παράθεση

liaros

Νεοφερμένος

Ο liaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O liaros έγραψε: στις 00:59, 28-08-12:

από το κέντρο βολεύει να πηγαίνεις στα τει? Η φοιτητική ζωή είναι καλή?
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 02:11, 28-08-12:

λεω να κατεβω μεσα στην επομενη βδομαδα να δω..απ ο,τι εχω δει γενικα μπορεις να βρεις σπιτι και με 140 ε νοικι και τα κοινοχρηστα συνηθως δεν ειναι πολλα.αυτο που πρεπει να υπολογισουμε ειναι η θερμανση,εκει ειναι ολο το κοστος
τα περισσότερα σπίτια στην Λάρισα έχουν φυσικό αέριο..μεγάλο πλεονέκτημα
ε και βασικά δεν κάνει κρύο στην πόλη, τώρα θα με κράξουν οι Αθηναίοι αλλά ναι αν είσαι συνηθισμένη δεν θα κρυώσεις παρα μόνο για λίγες μέρες

Αρχική Δημοσίευση από liaros
από το κέντρο βολεύει να πηγαίνεις στα τει? Η φοιτητική ζωή είναι καλή?
υπάρχει αστικό που ξεκινάει από την Πλατεία Εβραίων(δίπλα στην κεντρική πλατεία) για το τεί! η φοιτητική ζωη είναι μια χαρά..έχει αρκετά τμήματα η πόλη, κυρίως ΤΕΙ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηίς : 28-08-12 στις 12:30. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

O Superhuman έγραψε: στις 02:27, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
τα περισσότερα σπίτια στην Λάρισα έχουν φυσικό αέριο..μεγάλο πλεονέκτημα
ε και βασικά δεν κάνει κρύο στην πόλη, τώρα θα με κράξουν οι Αθηναίοι αλλά ναι αν είσαι συνηθισμένη δεν θα κρυώσεις παρα μόνο για λίγες μέρες
Ναι καλά.Μην τον ακούτε τον Ναουσαίο,έχει συνηθίσει το κρύο στη σπηλιά του στο βουνό.

Στη Λάρισα έχει ΨΩΛΟΚΡΥΟ(λέξη-κλειδί).Και δεν είναι μόνο αυτό.Έχει και απίστευτη υγρασία!Και γίνεται χειρότερη η κατάσταση.

Εγώ προσωπικά πέθανα τον Οκτώβριο που δεν είχα συνηθίσει.Έπαθα και φαρρυγίτιδα (?) και δεν μπορούσα να μιλήσω.

Να θυμάστε τη λέξη-κλειδί.Αν δεν έχετε χοντρό μπουφάν,να πάρετε!!Και φροντίστε το σπίτι σας να έχει air-condition γιατί το καλοκαίρι η Λάρισα είναι η 2η πιο ζεστή πόλη της Ελλάδας!
1
Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε: στις 02:34, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Ναι καλά.Μην τον ακούτε τον Ναουσαίο,έχει συνηθίσει το κρύο στη σπηλιά του στο βουνό.

Στη Λάρισα έχει ΨΩΛΟΚΡΥΟ(λέξη-κλειδί).Και δεν είναι μόνο αυτό.Έχει και απίστευτη υγρασία!Και γίνεται χειρότερη η κατάσταση.

Εγώ προσωπικά πέθανα τον Οκτώβριο που δεν είχα συνηθίσει.Έπαθα και φαρρυγίτιδα (?) και δεν μπορούσα να μιλήσω.

Να θυμάστε τη λέξη-κλειδί.Αν δεν έχετε χοντρό μπουφάν,να πάρετε!!Και φροντίστε το σπίτι σας να έχει air-condition γιατί το καλοκαίρι η Λάρισα είναι η 2η πιο ζεστή πόλη της Ελλάδας!
Τώρα να πω ότι δεν έχεις δίκιο σ' αυτά που λες, θα πω ψέμματα....
Εντάξει το κρύο παλεύεται υπάρχουν και πόλεις με πολύ περισσότερο κρύο!!! Αλλά η ζέστη εντάξει είναι απάλευτη. ευτυχώς ιούλιο-αύγουστο οι περισσότεροι φοιτητές λείπετε οπότε βιώνετε τους μεγάλους καύσωνες...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evi07larissa : 28-08-12 στις 02:53.
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 02:42, 28-08-12:

Ανάλογα με το από που είναι τα παιδιά..για μένα ΔΕΝ έχει κρύο η Λάρισα
Παράθεση

Narcissa

Φοιτητής

H Narcissa Iatrikhhhhhhhhh xD έγραψε: στις 10:54, 28-08-12:

Θεσσαλονικεις ειμαστε..εγω περσυ ημουν Αλεξανδρουπολη για 2 μηνες και ΚΡΥΩΣΑ.φανταζομαι κατι τετοιο θα ζησω και στη Λαρισα οσο για τη ζεστη,μπορει ιουλιο-αυγουστο να μην ειμαι Λαρισα θα ειμαι ομως Θεσσαλονικη με τους 40 C
Παράθεση

thanosnt

Φοιτητής

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 341 μηνύματα.

O thanosnt έγραψε: στις 11:25, 28-08-12:

παιδια στην λαρισσα κανει κρυο αλλα μην φανταστειτε τιποτα φοβερο στην θεσσαλονικη αν ξυριζει ο βαρδαρης πρεπει να πολυ χειροτερα...το προβλημα στην λαρισα ειναι η υπερβολικη ζεστη το καλοκαιρι δηλαδη οι εξεταστικη του ιουνιου θα εχει πολυ λιωσιμο
1
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 11:28, 28-08-12:

Η εξεταστική του Ιουνίου είναι άλλη φάση..διαβάζεις ιδρωμένος
Παράθεση

Iratus

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 12:10, 28-08-12:

κουβερτες ρε.τι να τη κανεις τη θερμανση;
αμα εχει φυσικο αεριο η πολυκατοικια σου δεν θα χεις ιδιαιτερο προβλημα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φοιτητική ζωή στην Καβάλα - Από evelin19
      Το θέμα έχει λάβει 119 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-19 στις 13:52.
    • Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή - Από W4What
      Το θέμα έχει λάβει 1346 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-18 στις 22:39.
    • Φοιτητική ζωή στην Λαμία - Από KostasTheGreek
      Το θέμα έχει λάβει 69 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-04-17 στις 13:48.
    • Φοιτητική ζωή στην Κόρινθο - Από Filomathhs
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-12-14 στις 06:04.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα