Ποια είναι η γνώμη σας για τους συντελεστές βαρύτητας στην Β' ομάδα;

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Στην α' ομαδα ο καθε βαθμολογητης βαθμολογει στην εκατοσταβαθμια κλιμακα, οι δυο βαθμοι των βαθμολογητων προστιθενται, ετσι ο τελικος βαθμος ειναι στην διακοσαβαθμια κλιμακα
το καθε μαθημα γενικης πολαπλασιαζεται με 1,5 ενω το καθε μαθημα ειδικοτητας με 3,5

Στην β ομαδα τα μαθηματα ειδικοτητας -αν και σημαντικα- δεν υπολογιζονται ως μαθηματα βαρυτητας, αντι αυτου υπολογιζονται τα δυο μαθηματα θετικης/ τεχνολογικης κατευθυνσης Μαθηματικα ΙΙ με 1,3 και Φυσικη ΙΙ με 0,7

Θεωρειτε δικαιο ενα τετοιο ανισο ανταγωνισμο???

Περιμενω τις αποψεις σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το θεωρώ απολύτως δίκαιο!
Οι υποψήφιοι της Α'ομάδας έχουν 4 μαθήματα να δώσετε,εκ των οποίων τα Μαθηματικά Ι είναι σε δυσκολία λίγο πάνω απο τα δικά μας Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής!
Επιπλέον,διεκδικούν μόνο το 30% των ΤΕΙ και κάποιες λίγες θέσεις των στρατιωτικών-αστυνομικών σχολών.
Αφού έχετε (στα ΕΠΑΛ) ειδικότητες->ασφαλώς πρέπει να μετράνε πολύ παραπάνω αυτά!!
Εμείς έχουμε πεδία,εσείς έχετε ειδικότητες (στα ΕΠΑΛ)!
Δεν πιστεύω ότι αδικεί κανένα αυτό!
Εμείς έχουμε 500 διαφορετικά τμήματα :)

ΥΓ.Διόρθωσα κάποια σημεία που παρερμηνεύτηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Εχμ... μιλαμε για την β ομαδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εχμ... μιλαμε για την β ομαδα....

Αυτό σου λέω...β ομάδα και γενικο λύκειο είναι το ίδιο και το αυτό!6(+1) μάθηματατα...δικαιούμαστε ΑΕΙ ΤΕΙ στρατιωτικές κλπ!
Όπως και στο Γενικό Λύκειο είναι μαθήματα βαρύτητας τα Μαθηματικά και η Φυσική για το 2ο,4ο πεδίο έτσι θα είναι και στη β'ομάδα!
Και εμείς έχουμε Προγραμματισμό και ΑΟΔΕ/Ηλεκτρολογία και Βιοχημεία στην τεχνολογική (2 και 1 αντίστοιχα) κατεύθυνση...και εσείς με τα 2 των ειδικοτήτων σας αντικαθιστάτε αυτά!
Και σε σχέση με την α ομάδα απάντησα πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Δεν ειναι ακριβως το ιδιο...

Για φαντασου να ηθελες εσυ να περασεις οικονομικα, και η μονη σου επιλογη να ειχε μαθηματα βαρυτητας βιλογια/χημεια

καπως ετσι ειναι και για μας....

Και θα σου πω και το αλλο, γιατι οι θετικαριοι στο 3ο πεδιο δεν εχουν φυσικη/μαθηματικα βαρυτητας?
γιατι δεν ειναι αντιπροσωπευτικα τους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν ειναι ακριβως το ιδιο...

Για φαντασου να ηθελες εσυ να περασεις οικονομικα, και η μονη σου επιλογη να ειχε μαθηματα βαρυτητας βιλογια/χημεια

καπως ετσι ειναι και για μας....

Μα για τα Οικονομικά,νομίζω ότι και για την Β ομάδα ισχύει τα Μαθηματικά Γενικής και ΑΟΘ (τα οποία είναι μαθήματα βαρύτητας) για τι 5ο πεδίο!

Προσθήκη (Edit->Adding)

Ορίστε : Τα ίδια ακριβώς με το Γενικό Λύκειο : https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-.../546-panelladikes-epal-syntelestes-pedia.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καλα χρηστο κοιτα τα μαθηματικα αυτων που δινουν και θελουν μονο τει....και ελα να μου μιλησεις...
εγω εβαλα τα γελια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
καλα χρηστο κοιτα τα μαθηματικα αυτων που δινουν αυτοι που θελουν μονο τει....και ελα να μου μιλησεις...
εγω εβαλα τα γελια!

Είναι πολύ εύκολα,το ξέρω!Είναι σαν (για κάποιους λίγο πιο δύσκολα) τα [δικά μας) Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής!
Το είπα και πριν νομίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Είναι πολύ εύκολα,το ξέρω!Είναι σαν (για κάποιους λίγο πιο δύσκολα) τα [δικά μας) Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής!
Το είπα και πριν νομίζω!

οχι λαθος νομιζεις...ειναι ακομη ευκολοτερα...εγω τα ελυσα στο γονατο...
τα μαθηματικα γενικης θελουν πιο πολυ δουλεια...ειδικα κατι ωραια θεματακια που βαζανε παλια...με ανισοτητες και πιθανοτητες....θελουν το διαβασματακι τους!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
οχι λαθος νομιζεις...ειναι ακομη ευκολοτερα...εγω τα ελυσα στο γονατο...
τα μαθηματικα γενικης θελουν πιο πολυ δουλεια...ειδικα κατι ωραια θεματακια που βαζανε παλια...με ανισοτητες και πιθανοτητες....θελουν το διαβασματακι τους!!!!!!!!!!!!

Εγώ μιλάω καθαρά σα διδακτέα ύλη...τώρα τι θέματα βάζουν είναι άλλο παπα-ευαγγέλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εγώ μιλάω καθαρά σα διδακτέα ύλη...τώρα τι θέματα βάζουν είναι άλλο παπα-ευαγγέλιο!

εμενα τα θεματα με νοιαζουν...αυτα με εβαλαν στη σχολη! εσενα σε νοιαζει η διδακτεα υλη;;;συναφη δεν ειναι αυτα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εμενα τα θεματα με νοιαζουν...αυτα με εβαλαν στη σχολη! εσενα σε νοιαζει η διδακτεα υλη;;;συναφη δεν ειναι αυτα;;

Δεν είναι καθόλου συναφή.
Αντιπαράδειγμα : Σαφώς μπορεί να πέσουν πανεύκολα θέματα στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης παρόλο την δυσκολία και την πολύ μεγάλη ύλη η οποία εξετάζεται!

Τα Μαθηματικά Ι είναι μάθημα μόνο για ΕΠΑΛ Α'ομάδας , μάλιστα μηδαμινής βαρύτητας σε σχέση με τα μαθήματα της ειδικότητας και οι συγκεκριμένοι υποψήφιοι ανοίγουν μόνο το 30% των θέσεων και μάλιστα μόνο των ΤΕΙ και ελάχιστες θέσεις σε στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
τελικα εγινε αυτο που ειχα στο μυαλο μου οταν εφτιαχνα το θεμα...
περασα 4ος στη σχολη μου, εχω 2000 μορια λιγοτερα απο τον πρωτο, και τον περναω 0,20 στον ΓΒΠ! απο οσο ξερω δεν συμβαινει συχνα αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Victwras

Νεοφερμένος

Ο Victwras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Οι συντελεστές βαρύτητας των μαθημάτων στο 2ο πεδίο προσανατολισμου θετικών σπουδών είναι
Μαθηματικά :1,3
Φυσική :0,7

Της έκθεσης και της Χημείας ποιοι είναι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Δεν έχουν. Ο τύπος βάσει του οποίου υπολογίζονται τα μόρια είναι ο εξής:

[ (Α+Β+Γ+Δ) x 2 + (Α x 1,3) + (Β x 0,7) ] x 100 = Σύνολο μορίων

*Α,Β είναι οι γραπτοί βαθμοί των 2 μαθημάτων με συντελεστές βαρύτητας του συγκεκριμένου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Victwras

Νεοφερμένος

Ο Victwras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν έχουν. Ο τύπος βάσει του οποίου υπολογίζονται τα μόρια είναι ο εξής:

[ (Α+Β+Γ+Δ) x 2 + (Α x 1,3) + (Β x 0,7) ] x 100 = Σύνολο μορίων

*Α,Β είναι οι γραπτοί βαθμοί των 2 μαθημάτων με συντελεστές βαρύτητας του συγκεκριμένου πεδίου.

Α μάλιστα! Έφαγα τον κόσμο να βρω δύο δεκαδικους.χD
Τους χρειάζομαι παρεμπιπτόντως για ένα πρόγραμματακι που φτιάχνω για έναν φίλο μου.
Τέλος πάντων σε ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top