Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,984 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,053 μηνύματα σε 78,960 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 136 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πού βρίσκεστε στην ύλη; Είναι ενδιαφέρον το μάθημα ή σας δυσκολεύει;

chem22

Καθηγητής

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O chem22 έγραψε: στις 22:44, 20-10-08:

Που βρισκόσαστε στη χημεία; ......
Πως σας φαίνετε η χημεία της γ γυμνασίου ;
Ποια η γνώμη σας για το σχολικό βιβλίο;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 23:17, 20-10-08:

Eγώ που πέρασα τη γ δικαιούμαι να απαντήσω; :p

Στην αρχή ωραίο ήταν αλλά προς το τέλος που χρειαζόταν παπαγαλία, πραγματικά το μίσησα το περσινό βιβλίο...

Το φετινό είναι τέλειο
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 15:26, 21-10-08:

μέχρι τώρα είναι αρκετά εύκολο!
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 15:38, 21-10-08:

ειναι πολυ καλο για μενα!
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 18:42, 21-10-08:

εύκολο, αν και εμείς είμαστε ακόμα στο 1.3 , χάσαμε πολλά μαθήματα
Παράθεση

ArMaNdO (Βλάσης)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Βλάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ArMaNdO έγραψε: στις 21:07, 21-10-08:

Μέχρι τώρα είναι εύκολο και αρκετά διασκεδαστικό! Πολύ μου αρέσει. Έχουμε αυριο πάλι.
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 13:44, 22-10-08:

Και εμένα στην αρχή μου άρεσε..μετά θέλει παπαγαλία σκέτη...

Το μόνο κεφάλαιο που μου άρεσε στο τέλος ήταν οι υδρογονάνθρακες αλλά κάναμε πολύ λίγα
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 13:46, 22-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από djimmakos
Το μόνο κεφάλαιο που μου άρεσε στο τέλος ήταν οι υδρογονάνθρακες αλλά κάναμε πολύ λίγα
Θα τους φατε στη μαπα για τα καλα στη Χημεια γενικης στη Β Λυκειου! (αν και προσωπικα λατρευω την οργανικη χημεια)
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

O djimmakos έγραψε: στις 13:48, 22-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Θα τους φατε στη μαπα για τα καλα στη Χημεια γενικης στη Β Λυκειου! (αν και προσωπικα λατρευω την οργανικη χημεια)

Με πόρωσες τώρα :p...
Παράθεση

angela1 (αγγελικη)

Φοιτητής

H αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H angela1 έγραψε: στις 20:49, 29-10-08:

αρκετα ευκολο αν και ειμαστε στην αρχη ακομα:no1:
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 21:37, 29-10-08:

οι υδρογονανθρακες δν μ αρεσαν καθολου...
Παράθεση

Ναυσικά (Nαυσικά)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

H Ναυσικά :D έγραψε: στις 21:30, 01-11-08:

εγω θυμάμαι εκείνη τη χαρακτηριστική εικόνα για τα οξέα και τις βάσεις.ακούστε διάλογ¨ο:
μαμα μαμα κάτι με τσίμπησε βοήθεια!!!!
"ήταν μέλισσα η σφηκα?να φέρω αμμωνία η ξύδι?''
και μετά λέμε μάνα να σου πετύχει!!!
εγω αυτό που δωσα βάση στη γ γυμνασίου ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ηταν η γλώσσα της χημείας δλδ η γραφή.φέτος όμως είναι πλ πιο ωραία αφού μαθαίνεις τον τρόπο δημιουργίας των τύπων και μεά ότι να σου ζητήσουν είσαι σε θέση να το απαντήσεις
Παράθεση

Sniper_94

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Sniper_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Sniper_94 έγραψε: στις 19:54, 03-11-08:

είμαστε στο μάθημα με τα άλατα.εύκολα ως τώρα.γράψαμε ένα διαγώνισμα πρόσφατα και πήρα 20!δύσκολο ήταν.χρειαζόταν να θημάμαι και την παραμικρή λεπτομέρια!καλή επιτυχία σε όσους γράφουνε σε λίγες μέρες!
Παράθεση

!!!...vivaki...!!! (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H !!!...vivaki...!!! έγραψε: στις 20:13, 03-11-08:

Εμένα η χημεία φέτος δεν μου αρέσει καθόλου!!!
Παράθεση

aekara4ever (Αλέξανδρος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O aekara4ever έγραψε: στις 22:01, 03-11-08:

Ενδιαφέρουσα μου φαίνεται φέτος η Χημεία, πολύ περισσότερο από πέρυσι. Εμείς τελείωσαμε τον τύπο εξουδετέρωσης για το Ph και γράψαμε διαγώνισμα. 18 έγραψα αλλά σε ένα απροηδοπόιητο πήρα 20. Απ'ότι διαβάζω, όμως, στα υπόλοιπα Posts, θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα η Χημεία του χρόνου.
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 17:17, 04-11-08:

λοιπον στη λατρευτη μας χημεια εχουμε φτασει εως σελιδα 41.ε ενταξει σε γενικες γραμμες ευκολη μου φαινεται!το μυστικο ειναι να προσεχεις στο μαθημα, απο εκει και περα...το βιβλιο λεει καλα τη θεωρια αλλα οι ασκησεις του δεν σε εξεταζουν σε ολη την υλη.θα προτειμουσα να ηταν περισσοτερες
Παράθεση

chem22

Καθηγητής

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O chem22 έγραψε: στις 23:37, 04-11-08:

Πέρνα μια βόλτα εδώ http://chemistry-gym.blogspot.com/
Παράθεση

eleni_2

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H eleni_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H eleni_2 έγραψε: στις 23:26, 12-11-08:

πολυ ευκολο και θα το λατρευα το μαθημα αμα ειχα αλλον καθηγητη... :S
Παράθεση

oli the great (Νίκος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O oli the great έγραψε: στις 11:47, 13-11-08:

η χημεία είναι πολύ εύκολη και πολύ ωραία.έχουμε φτάσει στο μάθημα 4.4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια