Μπάσκετ με αντίπαλο δυνατό σέντερ

Angelaras786

Νεοφερμένος

Ο Angelaras786 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε τι κάνουμε στο μπάσκετ οταν παίζουμε με αντίπαλο ψηλό δυνατό σέντερ;
*Στην άμυνα, πως τον εμποδίζουμε αποτελεσματικά από το να βάλει καλάθι;; Εγω βαζω το σώμα μου μπροστά του (είμαστε στο ίδιο ύψος) αλλά είναι δυνατότερος μου και μου κάνει κατι προσποιήσεις και μου βαζει τα καλάθια
*Στην επίθεση, πως μπορώ να τον ποσταρω και να τον υπερνικησω;;
Ξερω οτι δεν είναι προπονητικός ιστότοπος εδω περα
Απλα επειδή τώρα εχω σταματήσει το μπάσκετ και δεν έχω επαφή με καποιον προπονητη
Θελω αν μπορείτε να μου απαντήσετε σε αυτα τα ερωτήματα με οσα ξέρετε, έχετε ακούσει και κάνετε εσεις στο παρκέ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,208 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να φανώ κακός,προς τι όλα αυτά τα νέα θέματα?
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να φανώ κακός,προς τι όλα αυτά τα νέα θέματα?


Είναι θέμα στρατηγικής όλο αυτό στο μπασκετ

Παιδιά ξέρετε τι κάνουμε στο μπάσκετ οταν παίζουμε με αντίπαλο ψηλό δυνατό σέντερ;
*Στην άμυνα, πως τον εμποδίζουμε αποτελεσματικά από το να βάλει καλάθι;; Εγω βαζω το σώμα μου μπροστά του (είμαστε στο ίδιο ύψος) αλλά είναι δυνατότερος μου και μου κάνει κατι προσποιήσεις και μου βαζει τα καλάθια
*Στην επίθεση, πως μπορώ να τον ποσταρω και να τον υπερνικησω;;
Ξερω οτι δεν είναι προπονητικός ιστότοπος εδω περα
Απλα επειδή τώρα εχω σταματήσει το μπάσκετ και δεν έχω επαφή με καποιον προπονητη
Θελω αν μπορείτε να μου απαντήσετε σε αυτα τα ερωτήματα με οσα ξέρετε, έχετε ακούσει και κάνετε εσεις στο παρκέ.

Δε θυμάμαι και πολλά αλλά πάντα να βλέπεις που είσαι.
Δηλαδή αν εισαι στη ρακετα ή αν είσαι στη γωνία.
Αν είσαι στη ρακέτα κάτω απο το καλάθι ψάξε για πασα
Αν είσαι σε γωνια κανε οτι μπορεις να πάρεις το αουτ
 

Alex2001

Νεοφερμένος

Ο Alex2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Δεν υπαρχει "παντα" και "ποτε" στο μπασκετ οποτε δεν νομιζω να υπαρχει καποια απαντηση σε αυτο το ερωτημα.Το μονο που μπορει να σε βοηθησει ειναι να καταλαβεις τον τροπο που παιζει και να παιξεις αναλογα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top