Μπορώ να πάω από Γενικό σε ΕΠΑΛ;

δενξερω

Νεοφερμένος

Ο δενξερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα

Θελω να ρωτησω κατι.Εχω κανει εγγραφη να παω σε γενικο ωστοσο κοιτοντας να υπερ και τα κατα κατεληξα στο οτι θελω να παω επαλ.Ειναι εφικτο να αλλαξω σχολειο παρολο που επελεξα γενικο?
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Καλησπερα

Θελω να ρωτησω κατι.Εχω κανει εγγραφη να παω σε γενικο ωστοσο κοιτοντας να υπερ και τα κατα κατεληξα στο οτι θελω να παω επαλ.Ειναι εφικτο να αλλαξω σχολειο παρολο που επελεξα γενικο?


Φυσικά και μπορείς ειδικά τόσο νωρίς. Επικοινώνησε με το σχολείο σου από 1η Σεπτεμβρίου και μετά για το τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.
 

δενξερω

Νεοφερμένος

Ο δενξερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φυσικά και μπορείς ειδικά τόσο νωρίς. Επικοινώνησε με το σχολείο σου από 1η Σεπτεμβρίου και μετά για το τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.
ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.Μηπως ξερεις μεχρι ποτε εχω προθεσμια?
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.Μηπως ξερεις μεχρι ποτε εχω προθεσμια?


Δεν είμαι σίγουρη, λογικά έχεις μεγάλο περιθώριο (πιθανότητα και όλη την πρώτη λυκείου ή και περισσότερο) αλλά καλύτερα να πας από τώρα για να ξεμπερδέψεις και για να μην αλλάξεις σχολείο στα μισά της χρονιάς. οι καθηγητές παρουσιάζονται στα σχολεία από 1η σεπτέμβρη (φέτος 2 σεπτέμβρη γιατί 1η είναι κυριακή) (για να τακτοποιήσουν διάφορα διαδικαστικά (βιβλία, κατανομή τμημάτων, πρόγραμμα κλπ.) οπότε θα βρεις κάποιον να σε εξυπηρετήσει και να σου πει λεπτομέρειες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top