Να γίνω αρχιτέκτονας;

Δεσποινα Γ.

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παω 2α λυκειου και θελω να γινω αρχιτεκτονας (τουλαχιστον αυτο νομιζω),μου αρεσει να ζωγραφιζω και πιανει το χερι μου.Ομως συζητησα το θεμα της επιλογης μου με μια καθηγητρια μου,της οποιας η κορη σπουδαζει αρχιτεκτονικη στο ΑΠΘ και μου ειπε οτι καλυτερα θα ναι να κοιταξω αλλο επαγγελμα γιατι τα φοιτητικα χρονια ειναι πολυ δυσκολα διοτι εχεις πολλα εργαστηρια,εισαι στην σχολη ολη μερα και δεν μπορεις να βγεις ουτε τα Σ/Κ εξω λογω υποχερωσεων (εργασιων).Επισης ανεφερε και το θεμα της επαγγελματικης αποκαταστασης που το γνωριζω ηδη.Οπως καθε μαθητης φανταζομαι τα φοιτητικα μου χρονια αλλιως.Να βγαινω εξω,να πηγαινω στην σχολη αλλα βρε παιδι μου θελω να περασω καλα αυτα τα χρονια!Ειναι οντως τοσο χαλια οσο μου το περιεγραψε η κυρια μου;????
 

GeoCommand

Νεοφερμένος

Ο GeoCommand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παω 2α λυκειου και θελω να γινω αρχιτεκτονας (τουλαχιστον αυτο νομιζω),μου αρεσει να ζωγραφιζω και πιανει το χερι μου.Ομως συζητησα το θεμα της επιλογης μου με μια καθηγητρια μου,της οποιας η κορη σπουδαζει αρχιτεκτονικη στο ΑΠΘ και μου ειπε οτι καλυτερα θα ναι να κοιταξω αλλο επαγγελμα γιατι τα φοιτητικα χρονια ειναι πολυ δυσκολα διοτι εχεις πολλα εργαστηρια,εισαι στην σχολη ολη μερα και δεν μπορεις να βγεις ουτε τα Σ/Κ εξω λογω υποχερωσεων (εργασιων).Επισης ανεφερε και το θεμα της επαγγελματικης αποκαταστασης που το γνωριζω ηδη.Οπως καθε μαθητης φανταζομαι τα φοιτητικα μου χρονια αλλιως.Να βγαινω εξω,να πηγαινω στην σχολη αλλα βρε παιδι μου θελω να περασω καλα αυτα τα χρονια!Ειναι οντως τοσο χαλια οσο μου το περιεγραψε η κυρια μου;????
Ήμουν στη θέση σου (ακριβώς την ιδια)
Και σε μενα πιάνει το χέρι μου , ζωγραφιζω , μ'αρέσει η τέχνη
Ένα σου λέω :

ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ (άσε αυτά που σου λένε, σκέψου πώς θες να είσαι στο μέλλον)
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Παω 2α λυκειου και θελω να γινω αρχιτεκτονας (τουλαχιστον αυτο νομιζω),μου αρεσει να ζωγραφιζω και πιανει το χερι μου.Ομως συζητησα το θεμα της επιλογης μου με μια καθηγητρια μου,της οποιας η κορη σπουδαζει αρχιτεκτονικη στο ΑΠΘ και μου ειπε οτι καλυτερα θα ναι να κοιταξω αλλο επαγγελμα γιατι τα φοιτητικα χρονια ειναι πολυ δυσκολα διοτι εχεις πολλα εργαστηρια,εισαι στην σχολη ολη μερα και δεν μπορεις να βγεις ουτε τα Σ/Κ εξω λογω υποχερωσεων (εργασιων).Επισης ανεφερε και το θεμα της επαγγελματικης αποκαταστασης που το γνωριζω ηδη.Οπως καθε μαθητης φανταζομαι τα φοιτητικα μου χρονια αλλιως.Να βγαινω εξω,να πηγαινω στην σχολη αλλα βρε παιδι μου θελω να περασω καλα αυτα τα χρονια!Ειναι οντως τοσο χαλια οσο μου το περιεγραψε η κυρια μου;????


Ναι εχουν αρκετες εργασιες αλλα μεγαλος μερος απο αυτες ειναι και ομαδικες αρα μπορεις μετα να πας και για ενα καρσι που λεει ο λογος. Γενικα απο δουλεια μετα δεν ξερω τι παιζει. Δυστυχως αν μπεις πολυτεχνειο τα φοιτητικα χρονια θα ειναι δυσκολα εχει αρκετο διαβασμα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top