Πόσοι εισάγονται κάθε χρόνο μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων;

Brigittehyska

Νεοφερμένος

Η Brigittehyska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα
Θα δώσω φέτος κατατακτήριες στο βιολογικό και θα ήθελα αν καποιος ξέρει να μου πει πόσους δέχονται με κατατακτήριες πως το υπολογίζω αν είναι μεγάλος ο συναγωνισμός ή αν κάποιος έχει περάσει στο βιολογικό με κατατακτήριες να μου πει για την εμπειρία του θα με βοηθούσε αρκετά με το άγχος αν είχα κάποια εικόνα για τις κατατακτήριες.

Ευχαριστώ πολύ..
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα
Θα δώσω φέτος κατατακτήριες στο βιολογικό και θα ήθελα αν καποιος ξέρει να μου πει πόσους δέχονται με κατατακτήριες πως το υπολογίζω αν είναι μεγάλος ο συναγωνισμός ή αν κάποιος έχει περάσει στο βιολογικό με κατατακτήριες να μου πει για την εμπειρία του θα με βοηθούσε αρκετά με το άγχος αν είχα κάποια εικόνα για τις κατατακτήριες.

Ευχαριστώ πολύ..


Το ποσοστό κατατάξεων των πτυχιούχων ορίζεται σε ποσοστό 12% επί του αριθμού των εισακτέων κάθε ακαδημαϊκού έτους σε κάθε τμήμα του Πανεπιστημίου. Πχ για φέτος βλέπεις εδώ τον αριθμό εισακτέων ανά τμήμα και κάνεις τον υπολογισμό https://www.minedu.gov.gr/exetaseis...itovathmias-ekpaidefsis-gia-to-akad-etos-2022
 
Έχετε απορία πάνω στο θέμα;

Το μήνυμα αυτό ξεχώρισε από το θέμα Απορίες για κατατακτήριες ως ουσιαστικό και χρήσιμο.

Θέλετε να ρωτήσετε κάτι / έχετε απορία στο θέμα; Μα φυσικά! Κάντε click εδώ για να συντάξετε την απορία σας.

Αυτό το thread είναι καθαρά για δική σας πληροφόρηση στο θέμα που πραγματεύεται. Το ischool.gr και η Ομάδα Διαχείρισης δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα όποια γραφόμενα των μελών. Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του ischool.gr σαν πηγή.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top