Μαθηματικά - Πώς σάς φαίνεται σαν μάθημα; Εύκολο ή δύσκολο;

spelo

Νεοφερμένος

Ο κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εμενα δεν μπορω να πω ότι με δυσκολέυουν ιδιαιτερα αλλα ο καθηγητής μας βαζει δυσκολα τεστ και θελει διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Όταν λέμε όμως σχεδόν τελείως άλλο πράγμα τα μαθηματικά ως επιστήμη από τα μαθηματικά της β' γυμν :P

εχεις ενα δικιο...και 2 μη σου πω:P:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinoula

Νεοφερμένος

Η kostantinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ερώτηση: Γιατί σας δυσκολεύουν τα μαθηματικά; Είναι απλώς τέλεια... Το καλύτερο μάθημα.....!!!!!!!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Πω πω.Μιλάμε δεν μπορώ να αντέξω την γεωμετρία διότι είναι πολύ δύσκολη:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zuzuniki

Νεοφερμένος

Η Zuzuniki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
χάλιααααααααααααααααα!το χειρότερο μάθημα(κατά τη γνώμη μου)είναι τα μαθηματικά!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου εχετε τα ευκολοτερα μαθηματικα φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voudi

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το καλύτερο μάθημα είναι τα μαθηματικά και από τα πιο ενδιαφέροντα.. κατά την γνώμη μου πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου εχετε τα ευκολοτερα μαθηματικα φετος.

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω..... :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ma8hmatikos21

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά τα μαθηματικά είναι τα πιο χρήσιμα γιατί καλλιεργούν τον μαθηματικό τρόπο σκέψης μας και αυτό είναι το σημαντικότερο στη ζωή μας
και αυτό συμβαίνει επειδή αυτός ο τρόπος σκέψης θα μας βοηθήσει στο να ακριβολογούμε
και όταν το κάνουμε αυτό κανείς δεν θα μπορεί να μας αμφισβητήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosdrama

Νεοφερμένος

Ο nikosdrama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μου φαίνοντε τέλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ballerina

Νεοφερμένος

Η κυβέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
ειναι δυσκολη η γεωμετρια..
εκει με τους κυκλικους τομεις κτλ..
απο αλγεβρα δυσκολες ειναι οι συναρτησεις...
γενικα εχουν μια δυσκολια φετος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
Τα μαθηματικά είναι αρκετά εύκολα φέτος αρκεί να έχεις καταλάβει τη θεωρία.
Προσωπικά είναι ένα από τα αγαπημένα μου μαθήματα .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_96

Νεοφερμένος

Ο giannis_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
πανευκολα με αγαπημενη μου την αλγεβρα. τα περσινα μου φαινονταν πιο δυσκολα !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
+φωνω... πραγματικα πανευκολα!!

εγω την γεωμετρια την θεωρω ακομη πιο ευκολη... αλλα και η αλγεβρα ευκολη ειναι!...
παντως και οι δυο μου αρεσουν πααραααα πολυ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Τα μαθηματικά είναι ένα ενδιαφέρον μάθημα, αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας:P

Όλοι οι συμμαθητές μου κάνουν ιδιαίτερο ή πηγαίνουν σε φροντιστήριο. Αυτό το θεωρώ υπερβολή:confused: Το χειρότερο είναι, ότι αν δεν καταλαβαίνω κάτι και ρωτάω την καθηγήτρια, αυτοί με κοροϊδεύουν:confused: (Μήπως νομίζουν ότι κάνω κι εγώ ιδιαίτερο;:mad:)

Το βιβλίο είναι καλογραμμένο, αλλά δε μου αρέσει η δομή του. Πέρυσι, το βιβλίο της Α' είχε τη θεωρία σε μπλε κουτάκια, καθιστώντας πιο εύκολη την ανάγνωσή του. Φέτος, μερικές φορές η θεωρία είναι γραμμένη στις δραστηριότητες ή ακόμα και στις ασκήσεις:stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ τα μαθηματικά! Όλες οι κατηγορίες και άλγεβρα και γεωμετρία και μου αρέσει να έχω πολλές ασκήσεις για να λύσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουμπίτας

Νεοφερμένος

Η Χαρουμπίτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Χαχα ... εγώ θα πω οτι είναι πανεύκολα .... γιατι απλά μου αρέσουν πολύ και ασχολούμε αρκετά συχνά με αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
θεικα! <3
η τριγωνομετρια ηταν καπως στη β γυμν! στη γ ειναι γελοια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ειναι τελειαααααααα:)
η αλγεβρα με αρεσει πιο πολυ αλλα καλη ειναι και η γεωμετρια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top