Επάγγελμα αστυνομικός

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αξίζει πιστεύετε να γίνει κανείς αστυνομικός; Με την έννοια μισθού συνθήκες εργασίας κλπ; Εγώ πχ θα ήθελα να εργαστώ σε γραφείο είναι εφικτό αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Αξίζει πιστεύετε να γίνει κανείς αστυνομικός; Με την έννοια μισθού συνθήκες εργασίας κλπ; Εγώ πχ θα ήθελα να εργαστώ σε γραφείο είναι εφικτό αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αξίζει εφόσον το κάνεις και γιατί το θες και δεν πας αποκλειστικά για να έχεις μισθό. Οι συνθήκες εργασίας είναι δύσκολες αλλά είναι υποφερτες, ειδικά για αυτόν που τις γνώριζε και παρόλα αυτά το επέλεξε σαν επάγγελμα. Για να είσαι 100% σίγουρος ότι θα είσαι σε γραφείο θα πρέπει να περάσεις αξιωματικών. Γιατί αν πας αστυφυλάκων προφανώς και θα υπάρχουν μέρες που θα είσαι σε γραφείο και θα κάνεις δουλειές του γραφείου, αλλά μπορεί την άλλη μέρα ή την ίδια να πρέπει να βγεις έξω για περιπολία. Υπάρχουν πολλά φόρουμ με αυτό το θέμα, οπότε από ένα σημείο και μετά είναι εσύ να κρίνεις αν όντως σου ταιριάζει. Εάν έχεις κάποιο γνωστό, φίλο ή συγγενή αστυνομικό ή που ήταν, μπορείς να τον ρωτήσεις, γιατί κάποιες φορές ακούγονται πολλά και διάφορα στο ίντερνετ!
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ψάξει αρκετά και δεν ξέρω αν περνάς αξιωματικών γιατί είμαι επαλ, αστυφυλάκων περνάς σίγουρα πάντως
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ψάξει αρκετά και δεν ξέρω αν περνάς αξιωματικών γιατί είμαι επαλ, αστυφυλάκων περνάς σίγουρα πάντως
Στη σελίδα aeitei έχει όλες τις σχολές και τα μόρια από γελ και επαλ. Στην κοινή ομάδα δεν είδα να υπάρχει η αξιωματικών. Σε περίπτωση που έχεις κατασταλάξει πως αυτό θέλεις να γίνεις, σου προτείνω να περάσεις αστυφυλάκων και αφού τελειώσεις την σχολή και ασκείς το συγκεκριμένο επάγγελμα, να δώσεις πανελλήνιες του ΓΕΛ για αξιωματικών, όμως ως αστυνομικός. Υπάρχει ειδική κατηγορία για αυτους. Έχω ακούσει πως υπάρχουν και φροντιστήρια που κάνουν μαθήματα της γ λυκείου στους αστυνομικούς που θέλουν να δώσουν για πανελλήνιες. Αλλά μέχρι τότε έχεις καιρό.
 

GeorgePAOKara

Νεοφερμένος

Ο GeorgePAOKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Η αστυνομια εχει πολλες υπηρεσιες. Σαν νεοεξερχομενος αστυφυλακας συνηθως πας σε ενα απο τα εξης:
ματ
τμημα
τροχαια
αμεση δραση (πιο σπανια)
μεταγωγων
Στην πορεια εχει πολλες περισσοτερες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top