Αστυνομία/Στρατιωτικές - Υγειονομικές εξετάσεις

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλε.Οι Αστυνομικές Σχολές όπως έχει ανακοινωθεί δεν θα υπάρχουν στο φετινό Μηχανογραφικό.Το λέω πληροφοριακά και φιλικά.Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με.

Απο ότι ξέρω μπορώ να δηλώσω αλλά στη σχολή θα μπω το 2015 αλλά και πάλι δεν είμαι 100% σίγουρος

Για τους ανδρες συμφωνα με την περσινη προκυρηξη των στρατιωτικων σχολων ο Δεικτης Μαζας Σωματος πρεπει να ειναι μεταξυ 19-27.ο ΔΜΣ ειναι το πηλικο του σωματικου βαρους του υποψηφιου σε χιλιογραμμα προς το τετραγωνο του υψους του σε μετρα.
πχ αν καποιος ειναι 74 κιλα και εχει 1,75 μετρα υψος τοτε ο ΔΜΣ ειναι 74/(1.75*1.75)=24,16.


Άρα εγώ έχω ΔΜΣ=28,4 είμαι δηλαδή 1,4 πάνω απο το όριο πρέπει να χάσω κάπου στα 5 κιλά για να είμαι στο όριο αλλά καλύτερα ποιο πολλά////
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis207

Νεοφερμένος

Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Απο ότι ξέρω μπορώ να δηλώσω αλλά στη σχολή θα μπω το 2015 αλλά και πάλι δεν είμαι 100% σίγουρος
Φίλε μου έχεις παραπληροφορηθεί.Αυτό ίσχυε μόνο για μας, τη γενιά δηλαδή που δώσαμε πανελλήνιες του 2013.Εγινε μόνο σε μας αυτή η εξαίρεση γιατί στη μέση της χρονιάς μας είπαν οτι δεν θα δεχθούν υποψηφίους και γι'αυτο το λόγο υπήρξαν έντονες αντιδράσεις και έτσι αυτό που καταφέραμε είναι να δώσουμε τελίκά και να εγγραφούμε στη σχολή το 2015.Δυστυχώς για φέτος και του χρόνου,ειδικά φέτος έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι δεν θα υπάρχουν στο μηχανογραφικό,δηλαδή για τις πανελλήνιες 2014 και 2015.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ωχχχχ...σε ευχαριστώ Γιάννη που μου το είπες...εεε τι να κάνουμε τώρα μόνο ΣΣΕ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Να τρως λιγοτερο και να κανεις γυμναστικη καθε μερα.
Εγω θα του προτεινα να ρωτησει καποιον ειδικο πως θα χασει καποια κιλα π.χ. καποιο γυμναστη να του δωσει μια διατροφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω θα του προτεινα να ρωτησει καποιον ειδικο πως θα χασει καποια κιλα π.χ. καποιο γυμναστη να του δωσει μια διατροφη.

Ενταξει αλλα αμα θελει να δοκιμασει μονος του ουσιαστικα αυτα πρεπει να κανει, μπορει να μην εχει οικονομικη δυνατοτητα. (στα δημοσια νοσοκομεια βεβαια πληρωνεις 5 ευρω)
(επισης οι γυμναστες δεν ειναι ειδικοι στη διατροφη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Ενταξει αλλα αμα θελει να δοκιμασει μονος του ουσιαστικα αυτα πρεπει να κανει, μπορει να μην εχει οικονομικη δυνατοτητα. (στα δημοσια νοσοκομεια βεβαια πληρωνεις 5 ευρω)
(επισης οι γυμναστες δεν ειναι ειδικοι στη διατροφη)
οκ και στις προπονησεις που λογικα θα κανει για να περασει τις αθλητικες δοκιμασιες της σχολης πιθανον να χασει καποια κιλα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Τα κιλά δεν είναι πολλά είναι κάπου στα 5 απλά αν κάποιος ήταν σε παρόμοια κατάσταση(να ήθελε στρατιωτική σχολή και να ήταν παραπάνω κιλά) να μου πεί τι έκανε εκείνος αλλά και πάλι σας ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top