Ελεύθερο ή γραμμικό;

Ελεύθερο ή γραμμικό;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ηλεκτρολογικό με τον ΘΕΟ Μπούρκα ρε!! :D
Και τα μυαλά στα μίξερ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Και καλά θα κάνεις, αφού σ αρέσει τόσο!:D

Εγώ έκανα περίπου δύο χρόνια και από τα δύο, αλλά όχι συστηματικά γιατί πρώτον θεωρούσα ότι το κατέχω καλά και δεύτερον γιατί δεν ήθελα να παραμελήσω το διάβασμα.
ΌΠως και να το κάνουμε, το σχέδιο για προετοιμασία πανελληνίων τρώει πολύ χρόνο.:/:
Βαθμολογήθηκα με άριστα και στα δύο και μου αρέσουν εξίσου.
Το ελεύθερο γιατί σε κάνει να χαλαρώνεις.. να μη χρησιμοποιείς κανόνες και τύπους για να αποτυπώσεις κάτι. Γιατί μέσα από μουτζούρες και μία αρχική προχειρότητα μπορείς να βγάλεις κάτι πολύ όμορφο. Όσο πιο μάυρο είναι, τόσο πιο ωραίο, πιο δυνατό, πιο σίγουρο μας έλεγαν τότε!:)
Το γραμμικό θέλει λεπτομέρεια και γαιδουρινή υπομονή, την οποία έχω! Θέλει προσοχή και στο χιλιοστό, γιατί αν σου φύγει το μελάνι την πάτησες.. και κάτσε μετά να ξύσεις με το λεπίδι!:P

Για ποια σχολή σκέφτεσαι?:)

Αρχικά μπράβο σου!
Εγώ με το γραμμικό δεν τα πάω καλά καθόλου και πραγματικά θαυμάζω όσους τα καταφέρνουν. Τα μόνα που μ'αρέσουν είναι λιθοδομές, πλακοστρώσεις, δέντρα και γράμματα. Το ελεύθερο, πάλι, το λατρεύω. Απ'ό,τι έχω κάνει μέχρι τώρα μ'αρέσει περισσότερο. Για αρχιτεκτονική σκέφτομαι με προσπάθεια, αλλά με προβληματίζει η σχέση μου με το γραμμικό:hmm::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αρχικά μπράβο σου!
Εγώ με το γραμμικό δεν τα πάω καλά καθόλου και πραγματικά θαυμάζω όσους τα καταφέρνουν. Τα μόνα που μ'αρέσουν είναι λιθοδομές, πλακοστρώσεις, δέντρα και γράμματα. Το ελεύθερο, πάλι, το λατρεύω. Απ'ό,τι έχω κάνει μέχρι τώρα μ'αρέσει περισσότερο. Για αρχιτεκτονική σκέφτομαι με προσπάθεια, αλλά με προβληματίζει η σχέση μου με το γραμμικό:hmm::worry:

Και τα δύο είναι θέμα εξάσκησης, για να πάρεις ένα 15 ας πούμε δε χρειάζεται να είσαι και ο Πικάσσο.
Στην αρχή και εγώ είχα πελαγώσει με το γραμμικό και είναι λογικό, είναι κάτι εντελώς ξένο.
Θα δεις, πως στο τέλος θα σου φανεί πιο εύκολο και θα γράψεις και καλύτερα!:)

Άντε μελλοντική συνάδελφε με τις ευχές μου!:D
Πόσο καιρό κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Και τα δύο είναι θέμα εξάσκησης, για να πάρεις ένα 15 ας πούμε δε χρειάζεται να είσαι και ο Πικάσσο.
Στην αρχή και εγώ είχα πελαγώσει με το γραμμικό και είναι λογικό, είναι κάτι εντελώς ξένο.
Θα δεις, πως στο τέλος θα σου φανεί πιο εύκολο και θα γράψεις και καλύτερα!:)

Άντε μελλοντική συνάδελφε με τις ευχές μου!:D
Πόσο καιρό κάνεις?
θεννκς για την ενθάρρυνση!:redface::D
Από το Σεπτέμβρη κάνω. Θυμάμαι στην αρχή που μας έλεγε ο καθηγητής μας: "Κάθε φορά να αναρωτιέστε αν αυτό που κάνετε θα μπορούσε να το κάνει ένας περαστικός". Πιστεύω ότι έχω προοδεύσει αρκετά (Στο ελεύθερο πάντα). Να σε ρωτήσω, είναι ωραία στη σχολή; Δεν έχω ιδέα πέρα από τα βασικά:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
θεννκς για την ενθάρρυνση!:redface::D
Από το Σεπτέμβρη κάνω. Θυμάμαι στην αρχή που μας έλεγε ο καθηγητής μας: "Κάθε φορά να αναρωτιέστε αν αυτό που κάνετε θα μπορούσε να το κάνει ένας περαστικός". Πιστεύω ότι έχω προοδεύσει αρκετά (Στο ελεύθερο πάντα). Να σε ρωτήσω, είναι ωραία στη σχολή; Δεν έχω ιδέα πέρα από τα βασικά:whistle:

Να δεις που, του χρόνου θα κοιτάς τα αρχικά σου σχέδια και θα γελάς! :D

Χμμ.. αυτό εξαρτάται κατά πολύ,από ποια πόλη θα περάσεις, όταν περάσεις με το καλό!
Εχει τύχει να γνωρίσω παιδιά που σπουδάζουν σε άλλες πόλεις και να έχουμε αρκετά διαφορετικά μαθήματα, εκτός βέβαια από τα βασικά που τα έχουν όλες.
Εμείς κάνουμε αρκετό σχέδιο, ζωγραφική, πλαστική που πιστεύω πως θα σου αρέσουν!:)

Επειδή δεν είχα κάποιον στην οικογένεια μου, να με ενημερώσει ή να πέσει στα χέρια μου οδηγός σπουδών, θεωρούσα πως δίνοντας την ιστορία στις πανελλήνιες (την οποία σιχαινόμουν), δε θα ξαναπιάσω στα χέρια μου ιστορία!
Εεεε.. ετοιμάσου για πολλή ιστορία! Τέχνης, πόλεως, αρχιτεκτονικής, πολεοδομίας..
Επίσης μπαίνοντας σε πολυτεχνείο, ήμουν σίγουρη πως θα κάνω μαθηματικά (τα οποία λάτρευα), εεε.. ένα εξάμηνο είχαμε όλο κι όλο και αυτά τίποτα το ιδιαίτερο!:P

Το γενικό κλίμα είναι καλό πάντως με καθηγητές άμεσους και πρόθυμους να σε βοηθήσουν!
Οσων αφορά τους φοιτητές.. μπορώ να πω πως υπάρχει ποικιλομορφία εντονότατη! Θα τα δεις!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Να δεις που, του χρόνου θα κοιτάς τα αρχικά σου σχέδια και θα γελάς! :D

Χμμ.. αυτό εξαρτάται κατά πολύ,από ποια πόλη θα περάσεις, όταν περάσεις με το καλό!
Εχει τύχει να γνωρίσω παιδιά που σπουδάζουν σε άλλες πόλεις και να έχουμε αρκετά διαφορετικά μαθήματα, εκτός βέβαια από τα βασικά που τα έχουν όλες.
Εμείς κάνουμε αρκετό σχέδιο, ζωγραφική, πλαστική που πιστεύω πως θα σου αρέσουν!:)

Επειδή δεν είχα κάποιον στην οικογένεια μου, να με ενημερώσει ή να πέσει στα χέρια μου οδηγός σπουδών, θεωρούσα πως δίνοντας την ιστορία στις πανελλήνιες (την οποία σιχαινόμουν), δε θα ξαναπιάσω στα χέρια μου ιστορία!
Εεεε.. ετοιμάσου για πολλή ιστορία! Τέχνης, πόλεως, αρχιτεκτονικής, πολεοδομίας..
Επίσης μπαίνοντας σε πολυτεχνείο, ήμουν σίγουρη πως θα κάνω μαθηματικά (τα οποία λάτρευα), εεε.. ένα εξάμηνο είχαμε όλο κι όλο και αυτά τίποτα το ιδιαίτερο!:P

Το γενικό κλίμα είναι καλό πάντως με καθηγητές άμεσους και πρόθυμους να σε βοηθήσουν!
Οσων αφορά τους φοιτητές.. μπορώ να πω πως υπάρχει ποικιλομορφία εντονότατη! Θα τα δεις!:whistle:

Πω πω, ωραίο ακούγεται:redface:.
Εγώ, όντας από πολύτεκνη οικογένεια, αν περάσω θα έρθω Αθήνα. Ετοιμάζομαι για ιστορία, δεν το περίμενα τόσο πολύ. Πρέπει να'χει ενδιαφέρον πάντως. Θα δω, θα δω... Στην πράξη (ή στην θεωρία της ιστορίας:whistle:)
Εσύ Ηρώ μου τι σκέφτεσαι για μετά?
Θα συνεχίσεις τις σπουδές ή βουρ στην αγορά εργασίας?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
επειδή υπήρχε ήδη θέμα σχετικό και μάλιστα με τον ίδιο τίτλο, έγινε συγχώνευση του θέματος που άνοιξε η Nininaou με το παρόν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
επειδή υπήρχε ήδη θέμα σχετικό και μάλιστα με τον ίδιο τίτλο, έγινε συγχώνευση του θέματος που άνοιξε η Nininaou με το παρόν :)
Ωραία!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πω πω, ωραίο ακούγεται:redface:.
Εγώ, όντας από πολύτεκνη οικογένεια, αν περάσω θα έρθω Αθήνα. Ετοιμάζομαι για ιστορία, δεν το περίμενα τόσο πολύ. Πρέπει να'χει ενδιαφέρον πάντως. Θα δω, θα δω... Στην πράξη (ή στην θεωρία της ιστορίας:whistle:)
Εσύ Ηρώ μου τι σκέφτεσαι για μετά?
Θα συνεχίσεις τις σπουδές ή βουρ στην αγορά εργασίας?:P

Δεν ξέρω ακόμα. Κάτσε να τελειώσω..:whistle:
Η αλήθεια είναι πως θα με ενδιέφερε ένα καλό μεταπτυχιακό, αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου.
Και μιας και αναφέρθηκες στην αγορά εργασίας, να σου πω πως έχω δουλέψει σε τεχνικά γραφεία ήδη και βλέποντας εκ των έσω πως λειτουργεί το σύστημα.. έχω απογοητευτεί λιγάκι.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακόμα. Κάτσε να τελειώσω..:whistle:
Η αλήθεια είναι πως θα με ενδιέφερε ένα καλό μεταπτυχιακό, αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου.
Και μιας και αναφέρθηκες στην αγορά εργασίας, να σου πω πως έχω δουλέψει σε τεχνικά γραφεία ήδη και βλέποντας εκ των έσω πως λειτουργεί το σύστημα.. έχω απογοητευτεί λιγάκι.:(

Sorry που άργησα αλλά είμαι διακοπές:bleh:,
Αλήθεια βρήκες χρόνο να δουλέψεις;:clapping:
Καλό αυτό, για να είσαι πιο έμπειρη σχετικά με το %$*&@+ το Σύστημα. Πάντως, όσο υπάρχουν άνθρωποι σαν κι εσένα και όσους αγαπούν αυτό που κάνουν, υπάρχει ελπίδα. Οκ, δεν θα ανατραπεί και η κατάσταση αλλά θα πετυχαίνουν αυτοί που αξίζουν. Μην απογοητεύεσαι πάντως (Ποιος μιλάει;). Δεν σε φοβάμαι εσένα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top