Ατομικό στατιστικό δελτίο φοιτητή

Goldensydney

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γειά σας :)

Επειδή φέτος είναι το πρώτο μου έτος, είμαι λίγο αγχωμενη όσον αφορά τη διαδικασία της εγγραφής στο πανεπιστήμιο. Τη Δευτέρα που ξεκίνησαν, έκανα την εγγραφή μου αλλά κάπου σήμερα είδα ότι πρεπει να συμπληρώσουμε το ατομικο στατιστικο δελτίο (;) Όσοι είστε ήδη φοιτητές, ξέρετε τι είναι αυτό και ποια είναι η αρμόδια πλατφόρμα που πρέπει να πάμε για να το συμπληρώσουμε;
Επίσης, όσον αφορά τους κωδικούς που θα πάρουμε από τη γραμματεία κάθε τμήματος, πρεπει να περιμένουμε να τελειώσουν οι εγγραφές ή μπορούμε να πάμε μια οποιαδήποτε ημέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
https://elstatforms.statistics.gr/deltio_fititi/deltio_fititi_login.jsp
Η πλατφόρμα είναι αυτή εδώ.Δε ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό όντας κι εγώ πρωτοετής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν τελειώσουν οι εγγραφές θα βγει ανακοίνωση από την γραμματεία με της ημερομηνίες που μπορείς να πας για τους κωδικούς
Και καλύτερα εκτυπώνεις όλη την σελίδα σε περίπτωση που χρειαστεί, μερικών λεπτών υπόθεση είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goldensydney

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Όταν τελειώσουν οι εγγραφές θα βγει ανακοίνωση από την γραμματεία με της ημερομηνίες που μπορείς να πας για τους κωδικούς
Και καλύτερα εκτυπώνεις όλη την σελίδα σε περίπτωση που χρειαστεί, μερικών λεπτών υπόθεση είναι.

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ! Επίσης, ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ένας φίλος μου καθώς συμπληρωνε την αίτηση εγγραφής έγραψε στα στοιχεία 3 ου προσώπου τα δικά του. Όταν πήρε στη γραμματεία, του είπαν ότι κι άλλοι το έχουν κάνει αλλά η γραμματεία δεν είναι υπεύθυνη για να το διορθώσει.

Λέτε να του φέρει μπελάδες όλο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Τέλεια, ευχαριστώ πολύ! Επίσης, ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ένας φίλος μου καθώς συμπληρωνε την αίτηση εγγραφής έγραψε στα στοιχεία 3 ου προσώπου τα δικά του. Όταν πήρε στη γραμματεία, του είπαν ότι κι άλλοι το έχουν κάνει αλλά η γραμματεία δεν είναι υπεύθυνη για να το διορθώσει.

Λέτε να του φέρει μπελάδες όλο αυτό;

Οχι μην ανχωνεται μωρε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδιά αφού έκανα την ηλεκτρονική εγγραφή συμπλήρωσα το ατομικό δελτίο φοιτητή αλλά δεν το εκτύπωσα και σήμερα κλείνει το σύστημα.. Θα έχω θέμα? Έχω αγχωθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά αφού έκανα την ηλεκτρονική εγγραφή συμπλήρωσα το ατομικό δελτίο φοιτητή αλλά δεν το εκτύπωσα και σήμερα κλείνει το σύστημα.. Θα έχω θέμα? Έχω αγχωθει..


Ε, μπες ένα λεπτό να το εκτυπώσεις γιατί κάποιες γραμματείες ζητάνε να τους το καταθέσεις κατά την διαδικασία της εγγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ε, μπες ένα λεπτό να το εκτυπώσεις γιατί κάποιες γραμματείες ζητάνε να τους το καταθέσεις κατά την διαδικασία της εγγραφής.


Μένω σε χωριό και δν εχω εκτυπωτή και δν μπορώ να κατέβω τώρα στην πόλη... Άμα κλείσει το σύστημα, μπορώ να το βρω κάπου αλλού , σε κάποια ιστοσελίδα? Αφού το έχω συμπληρώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ειναι απαραιτητο να εχουμε συμπληρωσει το ατομικο στατιστικο δελτιο φοιτητη για να ολοκληρωθει η εγγραφη μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μένω σε χωριό και δν εχω εκτυπωτή και δν μπορώ να κατέβω τώρα στην πόλη... Άμα κλείσει το σύστημα, μπορώ να το βρω κάπου αλλού , σε κάποια ιστοσελίδα? Αφού το έχω συμπληρώσει...

Μπες να το κατεβάσεις και να το έχεις αποθηκευμένο στον υπολογιστή σου σαν αρχείο και το εκτυπώνεις όποτε κατέβεις στην πόλη ;)

Ειναι απαραιτητο να εχουμε συμπληρωσει το ατομικο στατιστικο δελτιο φοιτητη για να ολοκληρωθει η εγγραφη μας?


Ανάλογα με τη σχολή σου, τσέκαρε τα δικαιολογητικά που χρειαζόνται για την ολοκλήρωση της εγγραφης. Πάντως ακόμα και αν δεν το γράφουν στο σάιτ πιστεύω ότι θα το ζητήσουν στη γραμματεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι απαραιτητο να εχουμε συμπληρωσει το ατομικο στατιστικο δελτιο φοιτητη για να ολοκληρωθει η εγγραφη μας?


Τις προηγούμενες χρονιές όσοι είχαν ολοκληρώσει την ηλεκτρονική εγγραφή αλλά δεν είχαν συμπληρώσει το στατιστικό δελτίο, έβγαινε ανακοίνωση από τη σχολή τους που τους παρέπεμπε σε κάποιον σύνδεσμο για να το συμπληρώσουν εκ των υστέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Μπες να το κατεβάσεις και να το έχεις αποθηκευμένο στον υπολογιστή σου σαν αρχείο και το εκτυπώνεις όποτε κατέβεις στην πόλη ;)


Το δοκίμασα αλλά δεν έχει κάποιο παράθυρο που να λέει λήψη ή εκτύπωση όπως είχε η ηλεκτρονική εγγραφή, και σώζεται σαν αρχείο browser.. συγνώμη που σας κουράζω! Ελπίζω να μην έχω θέμα! Ούτως ή άλλως ειναι συμπληρωμένο το δελτίο.. Σε κάποιο σερβερ δεν θα έχει αποθηκευτεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Τι πρόγραμμα περιήγησης χρησιμοποιείς; μπορείς μέσω αυτού να το τυπώσεις. Δε χρειάζεται να σου λέει κάπου εκτύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Τι πρόγραμμα περιήγησης χρησιμοποιείς; μπορείς μέσω αυτού να το τυπώσεις. Δε χρειάζεται να σου λέει κάπου εκτύπωση.

Χρησιμοποιώ google chrome, το ξέρω ότι μπορώ να το εκτυπώσω μέσω αυτού αλλά εγώ ΔΕΝ διαθέτω εκτυπωτή σπίτι μου και θα πρέπει να το περάσω σε ένα usb stick και να πάω σε ένα βιβλιοπωλείο. Το θέμα μου είναι ότι δεν σώζεται αυτή η σελίδα, δεν μπορώ να την κατεβάσω σε pdf!! Πείτε μου ότι δεν θα έχω θέμα!!!:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Κάνε print screen :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σε ανακοίνωση του τμήματος μου λέει αυτό:

Οι πρωτοετείς που δεν έχουν συμπληρώσει το Στατιστικό Δελτίο κατά την ηλεκτρονική εγγραφή τους, μπορούν να το κάνουν χρησιμοποιώντας τον ΑΜΚΑ τους εδώ:
https://elstatweb.statistics.gr/deltio_fititi/deltio_fititi_login.jsp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goldensydney

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Συνήθως οι σχολές βγάζουν ανακοινώση για τους κωδικούς κτλ πριν αρχίσουν τα μαθήματα;
Η δική μου δεν έχει κάνει κάποια ανακοίνωση μέχρι στιγμής και αγχώνομαι λιγάκι :/ Μόνο οδηγό σπουδων έχει βγάλει αλλά ίσως θα έρθει μετά..

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω, τα φροντιστηριακα μαθηματα ξέρετε τι είναι ακριβώς; Στις ανακοινώσεις της γραμματείας της σχολής μου, ανεβάζουν για "δήλωση φροντιστηριακου μαθήματος" κτλ. Είναι κάτι που αφορά τους πρωτοετεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top