Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσ/νίκης

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
E φυσικά! Τα έχουνε χωρίσει. Πολυτεχνείο-Χανιά, Φιλολογικά-Ρέθυμνο, Θετικά-Ηράκλειο...

Αρχιτεκτονική κι εγώ...

α, την αποδιοργάνωση την έχουν όλες οι αρχιτεκτονικές έτσι? :P
μάλλον φταίει που είναι καινούρια τμήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ίσως, αλλά δεν δικαιολογείται η κοροϊδία, που ενώ εδώ και 5 χρόνια μας έχουν τάξει κτήρια, μας τα ξαναέταξαν φέτος... να δούμε πότε θα τα χτίσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
ίσως, αλλά δεν δικαιολογείται η κοροϊδία, που ενώ εδώ και 5 χρόνια μας έχουν τάξει κτήρια, μας τα ξαναέταξαν φέτος... να δούμε πότε θα τα χτίσουν...

5?! εμείς μετά από 10 χρόνια το έχουμε πάρει χαμπάρι... στην Βιβλιοθήκη θα μείνουμε!! Τουλάχιστον μέχρι να πάρω πτυχίο εγω... :P δεν έχουν κόμπλεξ... μας το λένε κατάμουτρα!!! χεχε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
χαχαχα διώξτε τον πρόεδρο ντε να δείτε άσπρη μέρα... Εμάς στο τέλος της χρονιάς φεύγει, και σ' αυτό ελπίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Κάτι άσχετο..είναι αλήθεια ότι στην Ξάνθη σας πληρώνουν τα υλικά για τις μακέτες ή κάτι τέτοιο?(ράδιο αρβύλα??)


το ποτήρι με τη χαζοσχολή που διάλεξα ξεχειλίζει εδώ!!!! είναι δυνατόν ρε παιδιά να ξοδεύουμε μια 60αριά ευρώ για μία μόνο εργασία , η οποία μετά την παρουσίαση είναι και άχρηστη στην τελική....θα προτιμούσα να τα δίνω στους φτωχούς....και όσο σκέφτομαι ότι οι άλλες σχολές τα μεγαλύτερα έξοδα που έχουν είναι 25 λεπτά το φοιτητικό τρελαίνομαι!!!:jumpy: είναι παράδεκτο μου φαίνεται, δλδ αν μπει αρχιτεκτονική ένα παιδί περιορισμένων οικονομικών δυνατοτήτων τι θα κάνει για να βγάλει τη σχολή!! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αυτό που λες είναι ένα από τα πάγια προβλήματα των αρχιτεκτονικών σχολών και κατά κάποιο τρόπο εμποδίζει παιδιά από οικογένειες χαμηλών εισοδημάτων να σπουδάσουν αυτό που θέλουν και στο οποίο ίσως μπορούν να διαπρέψουν.

Στη δική μας σχολή νομίζω (Nerya, xmmmm???) υπάρχουν κάποια υλικά της σχολής που είναι διαθέσιμα σε όλους, αλλά και πάλι οι περισσότεροι αγοράζουν τα δικά τους. (Nerya μουσείιιιιιο πρέπει να κάνουμε μακέτα)

Γενικά είναι αρκετά σοβαρό το πρόβλημα, αφού άλλωστε καταργεί και το θεσμό της (όποιας) δωρεάν παιδείας, αλλά νομίζω οι φοιτητές πιστεύουν πως έχουν πιο σοβαρά προβλήματα από αυτό, και οι διοικήσεις βρίσκουν συνέχεια δικαιολογίες για να μην παίρνουν κονδύλια (νιαρ τα πετάτε στην αυλή και τα βλέπει ο Πρύτανης και θυμώνει).
Πάντως δεν πιστεύω ότι είναι και από τους λόγους για να μην πάει κανείς αρχιτεκτονική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
το ποτήρι με τη χαζοσχολή που διάλεξα ξεχειλίζει εδώ!!!! είναι δυνατόν ρε παιδιά να ξοδεύουμε μια 60αριά ευρώ για μία μόνο εργασία , η οποία μετά την παρουσίαση είναι και άχρηστη στην τελική....θα προτιμούσα να τα δίνω στους φτωχούς....και όσο σκέφτομαι ότι οι άλλες σχολές τα μεγαλύτερα έξοδα που έχουν είναι 25 λεπτά το φοιτητικό τρελαίνομαι!!!:jumpy: είναι παράδεκτο μου φαίνεται, δλδ αν μπει αρχιτεκτονική ένα παιδί περιορισμένων οικονομικών δυνατοτήτων τι θα κάνει για να βγάλει τη σχολή!! :'(

Καλωσήρθες στην πολυτεχνική ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay

Νεοφερμένος

Η kay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Το θεμα με το κοστος των υλικων ειναι ειναι ενα παγιο προβλημα...και δε φταιει φυσικα η πολυτεχνικη του απθ γι αυτο,ειναι κατι που συνανταται νομιζω παγκοσμιως στις αρχιτεκτονικες σχολες.

Η μονη λυση ειναι μια διαθεση χρηματων στους φοιτητες για αγορα υλικων(κατι που δεν προκειται να γινει).η αγορα υλικων απο τις ιδιες τις σχολες ειναι λιγο αστοχη γιατι δεν εξυπηρετουν ολους τους φοιτητες τα ιδια υλικα(οποτε θα τα σνομπαρουν και θα σαπισουν,οπως εγινε πριν κατι χρονια στους αρχιτεκτονες πατρας με κατι περιβοητα γκρι χαρτονια.)


δλδ αν μπει αρχιτεκτονική ένα παιδί περιορισμένων οικονομικών δυνατοτήτων τι θα κάνει για να βγάλει τη σχολή!! :'(

Βασικα τα παιδια που στοχευουν αρχιτεκτονικη ξερουν οτι ειναι μια ακριβη σχολη απο την προετοιμασια ηδη για τις πανελληνιες(φροντιστηριο σχεδιου-ποσοι εχουν τη δυνατοτητα?- προκειται για ενα εξωσχολικο μαθημα ουσιαστικα) .Βασικα εγω ηξερα απο τη β λυκειου οτι θα φευγουν πολλα λεφτα στη σχολη-ηταν το πρωτο που μου ειπαν οταν ηταν να ξεκινησω σχεδιο και μιλησα με εναν επαγγελματια αρχιτεκτονα.


Νo offence αλλα βασικα μου φαινεται οτι ησουν λιγο ανενημερωτη για τις σπουδες σε αυτον τον κλαδο ειδικου ενδιαφεροντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
το ποτήρι με τη χαζοσχολή που διάλεξα ξεχειλίζει εδώ!!!! είναι δυνατόν ρε παιδιά να ξοδεύουμε μια 60αριά ευρώ για μία μόνο εργασία , η οποία μετά την παρουσίαση είναι και άχρηστη στην τελική....θα προτιμούσα να τα δίνω στους φτωχούς....και όσο σκέφτομαι ότι οι άλλες σχολές τα μεγαλύτερα έξοδα που έχουν είναι 25 λεπτά το φοιτητικό τρελαίνομαι!!!:jumpy: είναι παράδεκτο μου φαίνεται, δλδ αν μπει αρχιτεκτονική ένα παιδί περιορισμένων οικονομικών δυνατοτήτων τι θα κάνει για να βγάλει τη σχολή!! :'(
Ε αλλαξε σχολη μας εχεις ζαλισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ε αλλαξε σχολη μας εχεις ζαλισει

Καλά εσένα η σχολή σου είναι τέλεια? Κι αν όχι διαμαρτυρήσου κι εσύ.
Μια χαρά κάνει η κοπέλα και γκρινιάζει, έχουν πολλά προβλήματα οι αρχιτεκτονικές σχολές, το θέμα είναι να τα πει και στη συνέλευσή του συλλόγου τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλά εσένα η σχολή σου είναι τέλεια? Κι αν όχι διαμαρτυρήσου κι εσύ.
Μια χαρά κάνει η κοπέλα και γκρινιάζει, έχουν πολλά προβλήματα οι αρχιτεκτονικές σχολές, το θέμα είναι να τα πει και στη συνέλευσή του συλλόγου τους...

Γκρινιαζει για αυτο: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=53224
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος αν το σχόλιο αφορά το αρχικό μήνυμα... Αν δεις, ο astathmitos έχει βάλει παράθεση με το τελευταίο σχόλιο για τα υλικά.... με αυτή την οπτική την υποστηρίζω όχι γενικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Προφανως και δεν αναφερομουν στο τελευταιο σχολιο μονο.Ειναι μια σειρα απο ποστ τελειως απαξιωτικα για ενα πανεπιστημιακο τμημα...Αν δεν μας αρεσει απλα ξαναδινουμε εξετασεις η κανουμε 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Προφανως και δεν αναφερομουν στο τελευταιο σχολιο μονο.Ειναι μια σειρα απο ποστ τελειως απαξιωτικα για ενα πανεπιστημιακο τμημα...Αν δεν μας αρεσει απλα ξαναδινουμε εξετασεις η κανουμε 10%

Αχα, ok τότε. Απλά μου φάνηκε αρκετά περίεργο να επιπλήττεις κάποιον επειδή θίγει ελλείψεις στην οργάνωση της σχολής του... γράψε λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azwtoo

Νεοφερμένος

Η azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας παιδες!εχω περασει αρχιτεκτονικη απθ.ενω ειχα ακουσει οτι η αρχιτεκτονικη θεσσαλονικης ειναι απο τις καλυτερες τωρα ακουω παιδια να μου λενε οτι οι καλυτερες ειναι αυτες της πατρασ των χανιων και του βολου.ποια ειναι η αποψη σας περι του θεματος?επισης θελω να μου πειτε για την φοιτητικη ζωη στην θεσσαλονικη.το κοστος,η διασκεδαση κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nephthys

Νεοφερμένος

Η Nephthys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλώς ήρθες στην σχοή μας για ακόμα μία φορά συναδέλφισσα! :D

Αν θες την γνώμη μου, για το θέμα επιπέδου αρχιτεκτονικών στην ελλάδα, εγώ θεωρώ όλο το θέμα ανούσιο. Έχω ακούσια διάφορα κατά καιρούς για την κάθε σχολή αλλά πιστεύω ότι κάθε μία έχει τα καλά και τα κακά της. Δηλαδή μία μπορεί να είναι πιο καλλιτεχνική άλλη πιο τεχνική κλπ αλλά αυτό δεν πιστεύω ότι επηρεάζει το επίπεδό της σαν σχολή. Το λέω αυτό γιατί ακριβώς καθένας θα πεί του κεφαλιού του και στην τελική δεν ξέρεις ποιός έχει δίκαιο και ποιός άδικο γιατί προφανώς δεν μπορείς να παρακολουθήσεις σε 5 σχολές και να κρίνεις από μόνη σου τι είναι καλό και τι όχι. Τώρα σε ένα θέμα που πιστεύω οτι υστερεί η αθήνα και η θεσσ είναι ότι λόγω μετεγγραφών, ενώ έχει 100 εισακτέους τον χρόνο καταλήγει με 150 φοιτητές ανα έτος!:/: Και έτσι γίνονται πιο δύσκολες οι συνθήκες. Από την άλλη σκέψου οτι στον τομέα μας παίζει μεγάλο ρόλο και η επαφή σου με το αστικό τοπίο, όπως και η τριβή σου με αυτό. Κάτι που ίσως (λέω ίσως γιατί δεν το έχω δει με τα μάτια μου) δεν μπορεί να σου προσφέρει σε τόσο μεγάλο βαθμό μια πιο μικρή επαρχιακή πόλη... Επίσης, αθήνα και θεσσ μπορείς να παίρνεις μέρος εύκολα σε σεμινάρια, διαλέξεις μεγάλων ξένων αρχιτεκτόνων, εκθέσεις, εύκολη πρόσβαση σε μουσεία και χώρους με αρχιτεκτονικό ενδιαφέρον (στη ιστορία αρχιτεκτονικής και τέχνης σε μας στο απθ γίνεται χαμός με τα μνημεία κλπ)
Και τέλος, ας πω και τα κλασσικά :P Από παντού με το ίδιο πτυχίο θα βγείς, και το αν θα είσαι καλή στην δουλειά σου δεν κρίνεται τόσο από την σχολή όσο από την προσωπική προσπαθεια και "εύρευνα" εκτός του πανεπιστημίου.
Η φοιτητική ζωή στην θεσσ απ την άλλη για τους περισσότερους τα σπάει. Διασκέδαση έχει πολύ, σε όλα τα είδη (τα πάρτυ του πολυτεχνείου, ειδικά των αρχ/νων για μένα είναι όλα τα λεφτά:D). Ο κόσμος είναι πολύ ζεστός και εύκολα κάνεις παρέες κλπ. Έχει και θάλασσα (κι ας μην μπορείς να βουτήξεις :P) που για μένα είναι σημαντικό αφού πχ έχω μεγαλώσει σε πόλη χωρίς. :redface: Μην αγχώνεσαι για την πόλη έχει σχεδόν τα πάντα και οι μετακινήσεις είναι πιο εύκολες από της αθήνας. :D
Επίσης χαλλαρά, σαλονίκη είσαι... :thumbsup:

Σόρρυυυυ για το μεγάλο ποστ.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eπαναφέρω αυτό το θέμα γιατί το βρήκα τυχαία και θέλω να πω τη γνώμη μου σε αυτά που διαβάζω.
Αν θες την γνώμη μου, για το θέμα επιπέδου αρχιτεκτονικών στην ελλάδα, εγώ θεωρώ όλο το θέμα ανούσιο. Έχω ακούσια διάφορα κατά καιρούς για την κάθε σχολή αλλά πιστεύω ότι κάθε μία έχει τα καλά και τα κακά της. Δηλαδή μία μπορεί να είναι πιο καλλιτεχνική άλλη πιο τεχνική κλπ αλλά αυτό δεν πιστεύω ότι επηρεάζει το επίπεδό της σαν σχολή.
Ναι, ισχύει ότι κάποιες σχολές είναι πιο καλλιτεχνικές από τις άλλες. Εμείς για παράδειγμα τώρα στο πρώτο έτος έχουμε κυρίως καλλιτεχνικά μαθήματα (πχ 4 ώρες Εικαστικά) και εξετάζουμε διάφορους τομείς, από τη φωτογραφία ως την αρχαιολογία.Στην Αθήνα από την άλλη, στο πρώτο έτος κάνουν και μαθηματικά και δομική μηχανική. Αν κάποιος θεωρεί πως δεν θα του αρέσουν/δεν θα τα πάει καλά σε καλλιτεχνικά μαθήματα,ε,ας μην επιλέξει Βόλο (αλλά και πάλι,να μην ξέρει να σχεδιάζει ένας αρχιτέκτονας...; )
Τώρα σε ένα θέμα που πιστεύω οτι υστερεί η αθήνα και η θεσσ είναι ότι λόγω μετεγγραφών, ενώ έχει 100 εισακτέους τον χρόνο καταλήγει με 150 φοιτητές ανα έτος!:/: Και έτσι γίνονται πιο δύσκολες οι συνθήκες.
Συμφωνώ. Εδώ στον Βόλο υπάρχει καλύτερη επικοινωνία με τους καθηγητές. Μας έχουν πει ότι αν χρειαζόμαστε κάτι, να επικοινωνούμε μαζί τους και ακόμα και τα ονόματά μας μαθαίνουν (αν συμμετέχουμε φυσικά,εννοείται). Τώρα με το ζήτημα των μετεγγραφών, από τη σχολή μου θέλουν μετεγγραφη για αθήνα/θεσσαλονικη τουλάχιστον 60 παιδιά. Οι καθηγητές μάς λένε ότι,αν και δεν υπάρχει περίπτωση να δοθούν τόσες μετεγγραφές, θα ήταν καλύτερο για τη σχολή μας αν γινόταν αυτό.
Από την άλλη σκέψου οτι στον τομέα μας παίζει μεγάλο ρόλο και η επαφή σου με το αστικό τοπίο, όπως και η τριβή σου με αυτό. Κάτι που ίσως (λέω ίσως γιατί δεν το έχω δει με τα μάτια μου) δεν μπορεί να σου προσφέρει σε τόσο μεγάλο βαθμό μια πιο μικρή επαρχιακή πόλη...
Ε,εδώ διαφωνώ καθέτως και πιστεύω ότι αν το σκεφτείς λίγο πιο προσεκτικά θα καταλάβεις γιατί, μπορεί ήδη να έχεις καταλάβει αφού είσαι σε αρκετά μεγαλύτερο έτος :P Κάθε πόλη προσφέρει κάτι το διαφορετικό. Ακόμα και σε χωριό να ήσουν, και από αυτό θα δεχόσουν επιρροή. Εμείς εδώ,αυτό το εξάμηνο, λογικά και στα επόμενα, κάνουμε κάποιες εργασίες για τις οποίες αναγκαζόμαστε να τριγυρίζουμε στην πόλη, να μιλάμε με τους κατοικους, να βγάζουμε φωτογραφίες... Ακόμα και σε μια μικρή πόλη σαν τη δική μου γίνονται εκθέσεις σχετικές με την αρχιτεκτονική και ας μην ξεχνάμε την αρχιτεκτονική των χωριών του Πηλίου. Αν θέλουμε να μελετήσουμε μια πραγματικά μεγάλη πόλη με μεγάλο αρχιτεκτονικό ενδιαφέρον, μάλλον θα έπρεπε να μεταναστεύσουμε στο εξωτερικό, προς Ευρώπη ή Ασία μεριά... :P
Γενικά, εγώ εδώ στον Βόλο είμαι ικανοποιημένη με τη σχολή, είχα την επιλογή να πάω ακομα και Αθήνα αλλά επέλεξα να μείνω στην πόλη μου κυρίως επειδή είχα ακούσει πολύ θετικά σχόλια για το τμήμα και δεν μετανιώνω. Πιστεύω ότι η κάθε πόλη και το κάθε τμήμα προσφέρει κάτι το διαφορετικό και αποκτάς διαφορετικά ερεθίσματα, αλλά στο τέλος, αρχιτέκτονας θα βγεις από όλα τα τμήματα και η πορεία σου στο μέλλον εξαρτάται από εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Μήπως μπορεί να μου δώσει κανείς κάποιες πληροφορίες για την αρχιτεκτονική στο απθ; Έχω κάνει αίτηση για μετεγγραφή και δεν ξέρω αν αξίζει να ξεκινήσω από την αρχή τώρα που προσαρμόστηκα :( Όταν έκανα την αίτηση ήμουν σίγουρη γιατί η Θεσσαλονίκη είναι 1,5 ώρες λιγότερο από το Βόλο, αλλά τώρα το ψάχνω περισσότερο και βρίσκω μειονεκτήματα. Λίγη βοήθεια παρακαλώ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top