Σκονάκια: τα πιο ευφάνταστα,τα πιο αστεία

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Υπολογίζω(με το φτωχό μου μυαλό0 πως ο καθένας έχει κάνει τουλάχιστον ένα σκονάκι σε όλη τη διάρκεια της σχολικής του ζωής.Ας συγκεντρώσουμε τα πιο έξυπνα,τα πιο χαριτωμένα,τα πιο ανόητα σκονάκια που έχουμε κάνει-για να παιρνουμε και ιδέες;).
Ας κάνω εγώ την αρχή::
Γραφουμε θρησκευτικά αύριο με την πιο τρελη καθηγητρια ever(δεν περιγραφω,αυτή πιανει απο μόνη της 10 σελίδες)-όχι πολύ, τέσσερα μαθηματα.Επειδη εγω δεεν μπορω να μαθαινω αχρηστα πράγματα-αν θεωρειτε χρησιμο να ξερω τα ταγματα των αγγέλων πείτε μου-και έκανα ένα σκονάκι..στην ξύστρα μου!!:D:D:D
Ειναι πιο λεπτη απο το κανονικο βαρελακι κι ετσι περασα ενα sticky note οπου εγραφα τα ονοματα
Εμενα μου φαινεται λιγο κουλο,αλλα επειδη δεν μας ελεγχει καθολου δεν πιστευω οτι θα αποτυχει.
Για πειτε κι εσεις!!!!!!!!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Υπολογίζω(με το φτωχό μου μυαλό0 πως ο καθένας έχει κάνει τουλάχιστον ένα σκονάκι σε όλη τη διάρκεια της σχολικής του ζωής

12 χρονια στο σχολειο και αλλα 3 στο πανεπιστημιο δεν εχω κανει ποτε μου σκονακι :redface:


βασικα νομιζω 2-3 φορες μονο συνολικα εχω αντιγραψει κιολας :P:redface::redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πέρσι που το θρανίο μου ήταν παντού ζωγραφιές και τέτοια (γράφαμε ιστορία) έγραφα τα σημαντικότερα γεγονότα σε στιχάκια και ζωγραφιές:P
Κατά τα άλλα κανονικά σκονάκια.

Έχουμε βγάλει ένα αλφάβητο με σύμβολα αλλά δεν το έχω εφαρμόσει ακόμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Πέρσι που το θρανίο μου ήταν παντού ζωγραφιές και τέτοια (γράφαμε ιστορία) έγραφα τα σημαντικότερα γεγονότα σε στιχάκια και ζωγραφιές:P
Κατά τα άλλα κανονικά σκονάκια.

Έχουμε βγάλει ένα αλφάβητο με σύμβολα αλλά δεν το έχω εφαρμόσει ακόμα:P

Τα σκονάκια πάνω σε ζωγραφιές και στίχους είναι νομίζω all time classic .:P
Αυτό που πάθαινα με τα σκονάκια πάντως εγώ καμιά φορά είναι, ότι μέχρι να τα γράψω στο θρανίο όπως ακριβώς ήθελα τα μάθαινα απ'έξω.Και μετά σου λένε ότι με τα σκονάκια δεν μαθαίνει κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τα σκονάκια πάνω σε ζωγραφιές και στίχους είναι νομίζω all time classic .:P
Αυτό που πάθαινα με τα σκονάκια πάντως εγώ καμιά φορά είναι, ότι μέχρι να τα γράψω στο θρανίο όπως ακριβώς ήθελα τα μάθαινα απ'έξω.Και μετά σου λένε ότι με τα σκονάκια δεν μαθαίνει κανείς...
Αυτό είναι αλήθεια :P Πολλές φορές αν δεν έκανα σκονάκια και περίμενα να ανοίξω το βιβλίο δεν θα ΄ξερα τίποτα αν γινόταν καμία στραβή και δεν μπορούσα να ανοίξω το σκονάκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ουτε εγω εκανα σκονακια επειδη ο μπροστινος και ο απο πισω μου ηταν σκονακια απο μονοι τους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ μια φορά είχα κάνει σκονάκι στο χέρι(όχι στην παλάμη πιο μέσα) και σε μια φάση χωρίς να το καταλάβω σηκώνω τα μανίκια και μετά από λίγο βλέπω όλο το χέρι μου να φαίνεται ότι είχα γράψει:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Στις παραδοσεις δεν παταγαμε ποτε
μα και αν πηγαιναμε ηταν για χαβαλε
βασιζομαστε θυμαμαι μια ζωη
στο φροντιστηριο και στην αντιγραφη

τα γραπτα δεν μας ανησυχουσανε
εκει με τα σκονακια ολοι περνουσαμε
τα προφορικα ηταν το μαρτυριο
μα και εκει την βγαζαμε με φροντιστηριο
ΤΟ πανεπιστημιο δεν βγαινει διχως φροντιστηριοοοο ωωωωω και αντιγραφη!(καρβελας)

ξερω παιδια που εχουν τελειωσει σχολες μονο με σκονακια,ειναι τροπος ζωης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
το καλυτερο σκονακι ειναι να εχεις το βιβλιο απο κατω αναμεσα στα αλλα 100 πραγματα που εχεις κατω απο το θρανιο.... η το αλλο. και καλα βγαζεις ενα τετραδιο για προχειρο, και εχεις μετα απο 4 5 σελίδες το σκονάκι σου. το κλασικό στο παπούτσι και κάθεσαι σταυροπόδι... στο μανικι...στην κασετινα μεσα. στον τοιχο. δεν μου έρχονται αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Υπολογίζω(με το φτωχό μου μυαλό0 πως ο καθένας έχει κάνει τουλάχιστον ένα σκονάκι σε όλη τη διάρκεια της σχολικής του ζωής.Ας συγκεντρώσουμε τα πιο έξυπνα,τα πιο χαριτωμένα,τα πιο ανόητα σκονάκια που έχουμε κάνει-για να παιρνουμε και ιδέες;).
Ας κάνω εγώ την αρχή::
Γραφουμε θρησκευτικά αύριο με την πιο τρελη καθηγητρια ever(δεν περιγραφω,αυτή πιανει απο μόνη της 10 σελίδες)-όχι πολύ, τέσσερα μαθηματα.Επειδη εγω δεεν μπορω να μαθαινω αχρηστα πράγματα-αν θεωρειτε χρησιμο να ξερω τα ταγματα των αγγέλων πείτε μου-και έκανα ένα σκονάκι..στην ξύστρα μου!!:D:D:D
Ειναι πιο λεπτη απο το κανονικο βαρελακι κι ετσι περασα ενα sticky note οπου εγραφα τα ονοματα
Εμενα μου φαινεται λιγο κουλο,αλλα επειδη δεν μας ελεγχει καθολου δεν πιστευω οτι θα αποτυχει.
Για πειτε κι εσεις!!!!!!!!:):):)
εγω ακολουθουσα αλλες τακτικες.Η εβγαζα φωτογραφιες την υλη με κινητο ή εγραφα μηνυματα στο κινητο την υλη και το εβαζα στο μανικι μου και καθως εγραφα το εβλεπα παραλληλα οποτε δε φαινοταν καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Το μόνο σκονάκι που είχα κάνει ποτέ ήταν υπερπαραγωγή.Γράφαμε αρχαία γ λυκείου,και είχαμε ύλη 2 μεταφράσεις.
Εκτυπώνουμε τις μεταφράσεις σε σμίκρυνση,και ψάχναμε που να βάλουμε το χαρτί ώστε να το βλέπουμε άνετα.Και τελικά το συρράψαμε διακριτικά στο κασκόλ μου δίπλα στις υπόλοιπες ετικέτες.Μετά άπλωσα το κασκόλ στο θρανίο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Στο σχολειο,εκανα σκονακια στα αγγλικα,και διπλα εβαζα καρδουλες και νοτες για να φαινεται σαν στιχος τραγουδιου.

:devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Στο σχολειο,εκανα σκονακια στα αγγλικα,και διπλα εβαζα καρδουλες και νοτες για να φαινεται σαν στιχος τραγουδιου.

:devil::devil:

ελεος ρε στα αγγλικά σκονάκι; Που; Στον present continuous; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
ελεος ρε στα αγγλικά σκονάκι; Που; Στον present continuous; :P

Απλως μετεφραζα επι τοπου το κειμενο απο τα ελληνικα στα αγγλικα,και το εγραφα στο θρανιο.Τι σημασια εχει ο χρονος?λολ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
All time classic :P

Σήμερα έγραψα τα ονοματα από τα ταγματα των αγγέλων στην άκρη του θρανίου με μολύβι. Χαμπάρι δεν πήρε. Και να έπαιρνε, θα μπορούσα αμέσως να το σβήσω (μιας και ήταν μολύβι). Κατά τα άλλα, σε σημαντικά μαθήματα δεν κάνω σκονάκια. Ακόμη κι αν κάνω, δεν τα κοιτάω. Είναι θέμα ηθικής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Απλως μετεφραζα επι τοπου το κειμενο απο τα ελληνικα στα αγγλικα,και το εγραφα στο θρανιο.Τι σημασια εχει ο χρονος?λολ :P

Ετσι είπα εναν χρόνο, το επίπεδο των αγγλικών του σχολείου ήθελα να τονίσω οτι είναι πολύ χαμηλό. Εμείς μεταφράσεις δε κάναμε. Αγγλικά επιπέδου A junior κάναμε :P

btw, η εικόνα στην υπογραφή σου κάθε μέρα αλλάζει χρώμα. Τώρα τ παρατήρησα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ετσι είπα εναν χρόνο, το επίπεδο των αγγλικών του σχολείου ήθελα να τονίσω οτι είναι πολύ χαμηλό. Εμείς μεταφράσεις δε κάναμε. Αγγλικά επιπέδου A junior κάναμε :P

btw, η εικόνα στην υπογραφή σου κάθε μέρα αλλάζει χρώμα. Τώρα τ παρατήρησα. :P
Εννοεί ότι έκανε σκονάκια γραμμένα στην αγγλική γλώσσα, όχι ότι έκανε σκονάκι στο μάθημα των αγγλικών:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Εννοεί ότι έκανε σκονάκια γραμμένα στην αγγλική γλώσσα, όχι ότι έκανε σκονάκι στο μάθημα των αγγλικών:P

ααααααααα, χαχαχα τώρα τ κατάλαβα :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ετσι είπα εναν χρόνο, το επίπεδο των αγγλικών του σχολείου ήθελα να τονίσω οτι είναι πολύ χαμηλό. Εμείς μεταφράσεις δε κάναμε. Αγγλικά επιπέδου A junior κάναμε :P

btw, η εικόνα στην υπογραφή σου κάθε μέρα αλλάζει χρώμα. Τώρα τ παρατήρησα. :P

Δεν σε πιανω,from a point and after :P

Βασικα αλλο καταλαβες.Εσυ καταλαβες οτι εκανα σκονακι στο μαθημα των αγγλικων,ενω εγω εννοω οτι εκανα σκονακια στα αγγλικα,δηλαδη στην γλωσσα των αγγλικων.Αντι το κειμενο να ειναι γραμμενο στα ελληνικα,εγω το μετεφραζα στα αγγλικα και το εγραφα στο θρανιο.Λολ ρε :P:P:P

Και εγω χθες το προσεξα για την υπογραφη :P
Γαμαει :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μπουφαν του σκι που εχει την τσεπη στον καρπο εκει βαζει κινητο και απλα διαβαζεις οτι μηνυμα-αρχειο θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top