Τμήμα Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΠΑΔΑ)

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
so υπάρχει κανείς που να πάει σε αυτή τη σχολή να μας πει τι παίζει εκει με καθηγητες,υποδομές και τέτοια? :P
γιατί δεν βρήσκω και πολλές πληροφορίες πλην του site της σχολης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
πέρασα και εγώ στην σχολή αυτή..πιστεύω είναι πολύ καλή θα δούμε απο οκτωβρη..αμα πέρασες και εσύ πες μου να συναντηθούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Κάνετε συγκεκριμένες ερωτήσεις και θα σας βοηθήσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
^^και εγώ εκεί πέρασα :D αμέ κανονίζουμε άμα είναι!

^ψαγμένος φαίνεσαι εσύ :P βασικά μήπως ξέρεις τι παίζει με υποδομές και τέτοια :hmm: γιατί απο το site απο κάτι φωτογραφίες δεν μπορείς να κρίνεις και πολλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Eμένα όταν πήγα μ' άρεσε.

Στο συγκεκριμένο συγκρότημα βρίσκονται πολλές σχολές, όλες του ΤΕΙ Αθήνας, κατί σαφώς καλό για εσάς γιατί τα κορίτσια στο τμήμα Ηλεκτρονικής μόνο μετρούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού. Βρίσκεται δίπλα στην Λεωφόρο Αθηνών και έχει τρείς Εισόδους. Η μία είσοδος βγάζει σ' ένα μικρό ωραίο παρκάκι με παγκάκια και βλέπεις μπροστά σου τα τμήματα. Ουσιαστικά υπάρχει ένας κεντρικός διάδρομος (όπου είναι συγκεντρωμένες και όλες οι παρατάξεις) που έχει ένα κυλικείό στην αρχή του και ένα στο τέλος του, ένα μικρό βιβλιοπωλείο και μερικά μικρά καφεδάδικα ενδοιάμεσα. Γύρω στα 200 μέτρα πρέπει να είναι ο διάδρομος το πολύ. Σε αυτόν τον διάδρομο υπάρχουν εισόδοι πρός όλα τα τμήματα. Το δικό σας είναι το Σ.Τ.ΕΦ. (Σχολή Τεχνολογικών Εφαρμογών) και μόλις μπείς εκεί υπάρχει σ ένα μικρό διαδρομάκι και η γραμματεία του τμήματος Ηλεκτρονικής. Από εκεί, στο ισόγειο και εάν ανέβεις σκάλες στον πρώτο όροφο είναι τα Εργαστήρια του τμήματος. Αν βγείς από εκεί υπάρχει απέναντι κτίριο που έχει Αίθουσες μαθημάτων, όπου οι αίθουσες του τμήματος σας είναι στον πρώτο όροφο και είναι τέσσερις. Οι αίθουσες αυτές είναι ψιλομεγάλες, με 3 σειρές θρανίων που έχουν 3 καθίσματα το καθένα. Αν θές να παρακολουθήσεις πρέπει να κάτσεις σχετικά μπροστά γιατί αλλιώς δεν θα ακούς/βλέπεις τίποτα. Σε κάποια μαθήματα αυτό προυποθέτει να πηγαίνεις νωρίτερα να πιάνεις θέση.

-Υπάρχει μεγάλος χώρος πάρκινγκ, ωστόσο χρειάζεται μια ειδική κάρτα για να μπαίνεις για την οποία θα πάρεις πληροφορίες από την γραμματεία. -Υπάρχει αίθουσα ίντερνετ με καμια 30αριά υπολογιστές, υπάρχει στους περισσότερους χώρους ασύρματο ίντερνετ, για το οποίο χρειάζεται να ρωτήσεις στην γραμματεία για να πάρεις κωδικό να μπαίνεις.
-Υπάρχει εστιατόριο μεγάλο, το οποίο παραδόξως έχει μερικά πολύ νόστιμα φαγητά (κάτι σπετσοφάγια και κανελλόνια απίστευτα θυμάμαι). Με το πάσο σου πάς κάπου (σου λένε στην γραμματεία) και βγάζεις κάρτα σίτισης και μπορείς να τρώς όσο θές δωρεάν. Αν δεν έχεις βγάλει την κάρτα πληρώνεις 3 ευρώ και τρώς όσο θές. (Η τιμή όμως συμπεριλαμβάνει ορεκτικό, κυρίως πιάτο, σαλάτα, γλυκό, φρούτα- Αν θές αναψυκτικά /εμφιαλωμένα νερά κλπ πληρώνεις έξτρα)
-Υπάρχουν κάποια αμφιθέατρα στα οποία διδάσκονται ορισμένα μαθήματα και είναι ωραία, πολύ καλύτερα απ' τις αίθουσες.
-Υπάρχει γυμναστήριο αλλά δεν το έχω δεί καν.

Έξω απ' την σχολή υπάρχει ένα παρκάκι με πράσινο και κούνιες και ΠΟΛΛΕΣ καφετέριες όπως και πολλά βιβλιοπωλεία.

Είναι εύκολο όμως να τα δείς από μόνος σου πηγαίνοντας εκεί μία απ' τις μέρες της εξεταστικής που έρχεται. Έτσι κι αλλιώς στο κωλοβαρετό θα είστε λογικά αυτήν την περίοδο :P

Προσωπική μου άποψη ότι το συγκρότημα είναι αρκετά όμορφο, τα κτίρια μου φαίνονται καινούρια ή έστω συντηρημένα και είμουν ικανοποιημένος.

YΓ: Προσωπική άποψη: Μακριά απ' το μπιφτέκι, δεν το πήρα ποτέ αλλά έμοιαζε λές και θα έκανε γκέλ αν το πέταγα στο πάτωμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ξέχασα την ωραιότατη Βιβλιοθήκη της σχολής, που είναι ένας αρκετά μεγάλος χώρος με βιβλία για όλες τις σχολές, τραπέζια μεγάλα για διάβασμα και εργασίες, και μερικούς υπολογιστές με ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Θα σας ανεβάσω και σε rar τον φάκελο που έχω στον υπολογιστή μου με όνομα "ΤΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ". Μέσα έχω ό,τι είχα ποτέ σε Ηλεκτρονική μορφή από σημειώσεις/παραδόσεις κλπ αν και τα περισσότερα τα έχω σε φωτοτυπίες.

Edit: Εμμ, το έκανα compress και μου βγήκε 214 ΜΒ οπότε χλωμό να τ' ανεβάσω >.<. Θα βρούμε ένα τρόπο να σας το δώσω κάποια στιγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Οοοο σε ευχαριστούμε πάρα πολύ :D

Πολύ καλά μου ακούγονται αυτά που λες!:) σκέφτομαι να πάω και εγώ μια από αυτές τις μέρες για να δω τι παίζω και εγώ :P

Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν με τις άιθουσες...όλα τα μαθήματα εκεί θα γίνονται?πως θα χωράμε τόσα παιδιά εκεί? :hmm:
αν είναι έτσι πάντως μαλακια :P

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως που μπήκες στον κόπο να γράψεις όλο αυτό το ποστ :P :D

ΥΓ : έχω ακούσει και εγώ για φήμες για τα κανελλονιά και τις μακαρονάδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ναί, η αλήθεια είναι ότι είναι μόνο τέσσερις + αμφιθέατρα. Έτσι όπως είναι όμως διαμορφωμένο το πρόγραμμα βγαίνουν. Θα δείτε στις αρχές κάποιες υπεργεμάτες αίθουσες αλλά συνήθως μετά από λίγες εβδομάδες αδειάζουν. Δεν ξέρω τώρα που θα γραφτείτε όλοι πρώτο εξάμηνο και θα βομβαρδιστεί η σχολή με τόσα άτομα πού θα χωρέσετε. Λογικά θα σας μπάσουν σε κανά αμφιθέατρο. Πάντως με αυτήν την αλλαγή, ίσως να αλλάξει και κάτι στα όσα είπα. Τα πράγματα είναι όπως τα λέω μέχρι και το τελευταίο εξάμηνο που πέρασε. Κατεβάστε το πρόγραμμα απ' την σχολή για το πρώτο εξάμηνο (λίγα πράγματα αλλάζουν συνήθως) και κατανείμετε τις ώρες όπως πιστεύετε ότι σας βολεύει. Όταν κάποια εργαστήρια λένε ωράριο 8:00-14:00 σημαίνει ότι έχει τρείς ομάδες των 8:00-10:00, 10:00-12:00 και 12:00-14:00.

Παράδειγμα: Συνήθως πρώτο εξάμηνο την Τετάρτη το πρωί υπάρχουν τρία εργαστήρια. Ηλεκτρονική Φυσική, Φυσική και Προγραμματισμός. Όλα διαθέσιμα σε 3 δύωρα 8:00-14:00. Αν δεν σε νοιάζει η σειρά τότε απλά προσπάθησε να εγγραφείς όποτε να ναι. Σε κάθε αίθουσα του κάθε μαθήματος δηλαδή, την πρώτη Τετάρτη, κατά τις 8:00 θα υπάρχουν τρία χαρτία (των 8-10, 10-12 και 12-14) με συγκεκριμένο αριθμό θέσεων, όπου πρέπει να πάς να γραφτείς, τρέχεις απ την μια αίθουσα στην άλλη και γράφεσαι. Αν είχα επιλογή θα έβαζα 8-10 Προγραμματισμό και 10-14 τις δύο Φυσικές.

Σε αργότερα εξάμηνα, χωρίς υπερβολή, θυμάμαι να παίζω όπως παίζω 5άρι στο μπάσκετ για να προλάβω να γραφτώ στην ώρα που θέλω..

Επαναλαμβάνω όμως, ότι οι ώρες εργαστηρίων και γενικά το πρόγραμμα μπορεί για πρώτη φορά να υποστούν δραματικές αλλαγές φέτος αφού θα βομβαρδιστεί η σχολή με τα διπλάσια άτομα απ' ότι τις άλλες χρονιές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι θα ακολουθήσουν την τακτική των ΑΕΙ με Α-Κ και Λ-Ω ονομαστικά σε ξεχωριστές ώρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ευχαριστούμε φίλε..καλό θα ήταν να μας το έδινες τον φάκελο να βρούμε έναν τρόπο άμα είναι ....για να δικαιούσε δωρεάν σίτιση τι είσοδημα πρέπει να έχεις..είδα κάτι στο σαητ αυτό : ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ ΜΕ ΑΡΙΘΜ.28/30.6.2010 ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΡΤΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΔΗΛΩΘΕΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΕΙ ΤΑ 60.000,00 ΕΥΡΩ.
ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΚΑΡΤΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΟΥΝ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ.
Ισχύει και για εμάς?και πότε θα μπορούμε να προσκομίσουμε τα εγγραφα?και απο φαγητό αυτα τα εστιατορια που αναφέρεις μπορούμε να φάμε?η και απο την εστία?Ακόμα πόσες φορές την μέρα έχουμε δικαιώμα να τρώμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Για την σχολή της Αθήνας δεν γνωρίζω για τις υποδομές και λοιπά αλλά γνωρίζω γενικά για την ηλεκτρονική.
Δεν ξέρω τι πληροφορίες έχετε για την σχολή αλλά θέλει μαγκιά..που λέει και το τραγούδι για να βγάλεις την σχολή.
Αρκετά δύσκολη αλλά όταν βγεις το καλό είναι ότι έχεις πολλά επαγγελματικά δικαιώματα aka πολλές ευκαιρίες εργασίες.

Ps:Ηλεκτρονικός ΑΤΕΙΘ here!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
πέρασε κανα αλλος στο τεί ηλεκτρονικής αθηνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ πήγα και γράφτηκα σήμερα! :D
όλα κομπλέ δεν περίμενα καθόλου και είχα τελειώσει σε 20 λεπτά!ήταν και αρκετά εξυπηρετικοί εκεί :P

Τώρα το ΤΕΙ δεν πρόλαβα να το δω καλά γιατί φύγαμε αμέσως αν και αυτό που είδα που φάνηκε πολύ καλό! :thumbsup:
Αναμένουμε τώρα να αρχίσουν τα μαθήματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν το πρόγραμμα για τις ώρες των μαθημάτων που έχει στο site της σχολής ισχύει??? :hmm:
λογικά πρέπει να ισχύει γιατί δεν έχει βγει κάποια ανακοίνωση σχετικά με τις ώρες... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

| BillyC |

Νεοφερμένος

Ο | BillyC | αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα.Περασα στο τει ηλεκτρονικησ στην αθηνα και θα ηθελα να μαθω κατα ποσο ασχολειται με τους υπολογιστες και τι εργασια θα μπορουσα να ακολουθησω οταν αποφοιτησω απο αυτη την σχολη.Ακομα θελω να κανω 2 ακομα ερωτησεις...

1)Ισχυουν οι μεταγραφες φοιτητων?
2)Οι βασεις για το 90% και το 10% ειναι ιδιες?

Ευχαριστω για τον χρονο σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top