Προετοιμασία για το Zertifikat (B1)

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Η καθηγητρια μου μου ειπε να δωσω τοου χρονου τον σεπτεμβριο β1 και τον αλλο β2. Ομως δεν ξερω τι να κανω γιατι θελει να κανω 1μιση ωρα καθε μερα μεχρι τις 5 ιουλιου και μετα το ιδιο απο 20 αυγουστου μεχρι τις 10 σεπτεμβριου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george27

Νεοφερμένος

Ο george27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια που πιστευετε οτι χρειαζεται να αφιερωσω τα 10 λεπτα της προετοιμασιας στο προφορικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Η καθηγητρια μου μου ειπε να δωσω τοου χρονου τον σεπτεμβριο β1 και τον αλλο β2. Ομως δεν ξερω τι να κανω γιατι θελει να κανω 1μιση ωρα καθε μερα μεχρι τις 5 ιουλιου και μετα το ιδιο απο 20 αυγουστου μεχρι τις 10 σεπτεμβριου
και μετα ξυπνησε πες της ... πολυ με εκνευριζουν μερικες καθηγητριες που κυνηγουν το χρημα και δεν τους ενδιαφερει καν η ταλαιπωρια του μαθητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
πωωω σαν σημερα την θυμαμαι εκεινη την ημερα που εδινα γερμανικα..:'(
Εγω τοτε εδινα στο Goethe Institut στην Θεσσαλονίκη...
Ολοι εντομεταξη ειχαν εικονες μαζι τους,συγγενης καθηγητες να λενε τα τελευταια πραγματα στους μαθητες και τετοια..
Εγω σαν το ακυρο μονη μου επειδη η καθηγητρια μου δεν μπορουσε να ερθει..:P
Τελως παντων ειχα κανει ενα μεγα λαθος στην εκθεση,εγραφα οτι να ναι σε μια παραγραφο ενω αυτο ζητουσε αλλο και οταν βγηκα και εμαθα λυσεις λεω εντάξει δεν το πειρα..
Με μεγαλη μου χαρα ομως οταν βγηκαν τα αποτελεσματα ειδα οτι οχι μονο το ειχα παρει αλλα το ειχα παρει και με καλο βαθμο..
Στα κειμενα δεν ειχα κανει κανενα λαθος,ολα σωστα..:confused:
Γι'αυτο παιδια μην αγχωνεσται ολα καλα θα πανε..:DΑ! συμβουλή: μην αντιγραψετε απο καποιον αλλον,μονο εαν ειστε σιγουρoι οτι το ξερει
γιατι εχω καει πολλες φορες.Ενω ηξερα το σωστο ειχα εμπιστευτεί μια εκει περα που μου ειχε πει οτι δινει για τριτη φορα και ειπα τι στο καλο τριτη φορα και δεν θα τα ξερει??Αλλα να που με έκαψε..:/:

Τωρα όσων αφορα τα προφορικα ειχα μπει με μια πολυ ντροπαλη κοπελα η οποια η καημενούλα δεν μιλουσε ενω εμενα με ειχε πιασει μια τρομερη λογοδιάρροια οσπου σε μια στιγμη μια εξεταστρια μου λεει οκ μην μιλας αλλο εσυ πολυ μιλησες ας ρωτησουμε την διπλανή σου τωρα... :redface:
Αυτα και τελικα το πειρα και δεν το πιστευα επι μια εβδομαδα έμπαινα καθε μερα και εβλεπα τα αποτελεσματα στο ιντερνετ μπας και με εχουν μπερδεψει με καμια αλλη..:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Παιδιά,θέλω να ρωτήσω πόσο ειναι το συντομότερο δυνατόν να αποκτήσει κανείς το Β1? Εχω μόνο lower Αγγλικών (άχρηστο) και θέλω το Β1 για να πάω γερμανία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Την Δευτέρα που έρχεται δίνω για το Β1!
έκανα την σειρά ping pong και το Projekt με τα test..
Τι προτείνετε για την τελευταία εβδομάδα? καλή επανάληψη ή ξεκούραση?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis_z6_32

Νεοφερμένος

Ο apostolis_z6_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Την Δευτέρα που έρχεται δίνω για το Β1!
έκανα την σειρά ping pong και το Projekt με τα test..
Τι προτείνετε για την τελευταία εβδομάδα? καλή επανάληψη ή ξεκούραση?:hmm:

αυτο δεν θα στον πουν οι αλλοι ..αν εσυ νιωθεις ετοιμος ξεκουρασου ετσι και αλλιως δεν προλαβαινεις να κανεις και πολλα τωρα ..εγω σε συμβουλευω να κανεις εξασκηση στην εκθεση μαθαινοντας εκφρασεις ..και στα προφορικα που εχεις κανει στο φροντ . να κανεις επαναληψη ...καλη επιτυχια ..περιμενω νεα σου γιατι δινω και εγω τον ιανουαριο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra1994

Νεοφερμένος

Η alexandra1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
και γω δινω το Β1 του Goethe την κυριακη και εχω φρικαρει! θα σε συμβουλευα αυτο που θα κανω εγω.. πηγαινε ανετος και ολα θα παν μια χαρα.. αν αγχωθεις θα γραψεις χαλια.. τωρα αυτες τις μερες δωσε περισσοτερη σημασια στα προφορικα .. απο γραπτα δηλαδη γραμματικη λεξιλογιο και συνταξη οτι εχεις μαθει,εχεις μαθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι αγχωτικός τύπος, μπορεί να έχω λίγη νευρικότητα πριν πατήσω στο εξεταστικό κέντρο (όπως έγινε στα αγγλικά) αλλά μόλις μπαίνω στην αίθουσα νιώθω τον εαυτό μου σε κατάσταση Nirvana :P

Αυτό για την έκθεση και τα προφορικά μου φαίνεται καλό. Θα κάνω περισσότερο προφορικά γιατί ο βαθμός τους δεν συμψηφίζετε με κάτι άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra1994

Νεοφερμένος

Η alexandra1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχ τυχερος εισαι τοτε! εγω εχω φαει φρικη με προφορικα γιατι κανω ιδιαιτερα και δν ξερει καποια/ος φιλη/ος να του μιλησω.. και μιλαω με τον τοιχο :worry: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχ τυχερος εισαι τοτε! εγω εχω φαει φρικη με προφορικα γιατι κανω ιδιαιτερα και δν ξερει καποια/ος φιλη/ος να του μιλησω.. και μιλαω με τον τοιχο :worry: :(

χμμμ, τοτε φαντάζομαι ότι θα πρέπει να παίξεις και τους 2 ρόλους :P
-διπλή προσωπικότητα-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Χτες έδωσα για Β1, μου φάνηκε σχετικά εύκολο.
Όμως ρε σεις, ξέχασα να γράψω ημερομηνία στο γράμμα:redface: παίζει κανάν μεγάλο ρόλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis_z6_32

Νεοφερμένος

Ο apostolis_z6_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
παιζει ρολο ...οπως επεισης και ο τοπος που το γραφεις ..πχ Dienstag , den 4.9.2012, Dachau
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
παιζει ρολο ...οπως επεισης και ο τοπος που το γραφεις ..πχ Dienstag , den 4.9.2012, Dachau

ναι ξέρω έπρεπε να γράψω Thessaloniki, 03.09.2012
θα μου αφαιρεθούν πολλοί βαθμοί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis_z6_32

Νεοφερμένος

Ο apostolis_z6_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
οχι δεν νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra_1991

Νεοφερμένος

Η dimitra_1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γεια σας παιδια! ειμαι φοιτητρια, εχω παρει το Β2 στα γερμανικα και εδω και ενα μηνα κανω ιδιαιτερα για το C1. πληρωνω αρκετα δυστυχως κατι που δε με χαροποιει και ιδιαιτερα αλλα δεν ηθελα να παω σε φροντιστηριο. .ενας γνωστος μου μου ειπε την προηγουμενη βδομαδα οτι θα ξεκινησει υπερεντατικα γερμανικα απο το μηδεν ( δεν ξερει ουτε λεξη) και οτι το φροντιστηριο τους υποσχεται οτι θα παρουν το Β1 σε 6 μηνες και απο κει κ περα καθε εξαμηνο θα παιρνουν και απο ενα πτυχιο, φυσικα με υπερεντατικα μαθηματα ( φανταζομαι γυρω στις 5 ωρες τη βδομαδα). η ερωτηση μου ειναι αν ειναι δυνατον κατι τετοιο? γιατι αν ειναι να παρατησω κ γω τα ιδιαιτερα και να κανω 6 μηνες για το C1,αντε ενα χρονο. γιατι να δινω 2 χρονια τοσα χρηματα? να σημειωσω πως δεν ηθελα να παω σε φροντιστηριο γιατι ειχα μεγαλη εμπιστοσυνη σε αυτη την καθηγητρια, την ξερω απο παλια ειναι κορυφη στον κλαδο της κ γενικα τα φροντιστηρια με μπερδευαν ηθελα κατι πιο προσωπικο. πιστευευτε οτι αποδιδουν αυτα τα υπερεντατικα για να παρεις πτυχιο? θελω απλα να παρω το C1 για να εχω ενα παραπανω προσον δεν εχω σκοπο να παω γερμανια οποτε να τα μαθω κ τελεια, απλως το χαρτι θελω!
γινεται να παρεις Β1 σε 6 μηνες τελικα? με φυσιολογικο ρυθμο διαβασματος?και C1 με υπερεντατικα? ποια ειναι η γνωμη σας για αυτα τα θαυματουργα οπως διατεινονται τμηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
σου εχω στειλει πμ dimitra_1991 ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ρε παιδια γιατι απλα δε μιλατε στα γερμανικα με την καθηγηγη/καθηγητρια που κανετε ιδιαιτερα? Και γω με την καθηγητρια μου μονο στα γερμανικα μιλουσα. Ακομα, και οταν μου εξηγουσε τη σημασια μιας λεξης. Δε προκειται να σας αρνηθει. Και αν σας αρνηθεις σημαινει οτι δεν αξιζει ως καθηγητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
ειχε τυχει καθηγητρια (αγγλικων) να μην μου μιλαει στα αγγλικα καθολου παρα μονο 2 εβδομαδες πριν δωσω και οχι σε συνεχη βαση. (βεβαια ημουν μικρη και δεν ειχα αποψη τοτε) .τραγικο? εκτοτε τους εχω παρει απο φοβο τους καθηγητες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
εγώ δίνω του χρόνου για Β1 και έχω ηθικό ακμαιότατον που λένε!Δεν ανησυχώ γιατί η καθηγήτριά μου είναι τέλειαα!Την αγαπώω πολύ και με βοηθάει πολύ!Προς το παρόν άγχος δεν έχω αλλά όταν θα πλησιάσει ο καιρός σίγουρα θα αποκτήσωωω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top